Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
10K
PosMWGunName AG AgeDOBCoachClubSBPB 
1 28:58Paul LangatPBU23M   Kenya28:5828:58
2 29:02Simon AruseiSBSENM   Kenya29:0228:43
3 29:20Wilfred Taragon U23M   Birchfield H/Kenya28:3228:32
4 29:38John Mayock SENM3426.10.70 Barnsley AC29:2528:59
5 30:04John Murithi U20M   Kenya29:2829:28
6 30:22Thembelani Zola SENM   South Africa29:5329:53
7 30:22Tom HumphriesPBU23M2024.09.84Phil ClampCannock & Stafford/Birchfield H30:2229:18
8 30:27Pumlani BanganiPBSENM  Pumlani BanganiScunthorpe/Salford H/South Africa30:2730:27
9 30:28Mike Coleman SENM2714.05.78 Medway & Maidstone30:0329:54
10 30:30Rod Finch V35M3805.08.67 Southampton RC/Team Southampton/Army30:0730:07
11 30:32Martin Scaife SENM3318.05.72 Morpeth/Chester-le-Street29:3629:36
12 30:36Rob Whalley V35M3711.02.68 Bristol & West29:4929:14
13 30:38James Walsh SENM2322.09.81Mike BaxterLeamington/Leeds Uni30:0428:42
14 30:41Kevin Heywood SENM2630.09.78 Bristol & West30:2629:49
15 30:49Phil Wicks U23M2114.03.84Keith DonkinBelgrave30:2928:54
16 30:51Carl MorrisSBSENM2505.05.80 Wells City/Yeovil30:0630:06
17 31:00Nick TalbotPBSENM2714.12.77 Notts/Oxford Uni/Thames Hare & Hounds31:0031:00
18 31:19Nick Wetheridge SENM3211.10.72 Basildon31:0929:51
19 31:21Richard Gardiner SENM3211.06.73Sean PriceCardiff31:0630:00
20 31:23Ian Hudspith SENM3423.09.70 Morpeth29:5129:08
21 31:28Angus Maclean SENM2420.09.80 Team Southampton/Southampton Uni30:4629:47
22 31:34Tim Davies SENM2812.07.77 Maldwyn30:5330:53
23 32:05Jorge ThomasPBU23M2207.02.83Mike BaxterCardiff/Leeds Uni Cross Country Club32:0532:05
24 32:07Andrew Aked V40M4009.03.65 Rotherham31:0931:09
25 32:08Sullivan SmithSBSENM2816.09.76 Swansea32:0830:42
26 32:18Darren Hiscox SENM3321.02.72Darren HiscoxBridgend/Swansea32:1029:43
27 32:18Mike Burrett SENM2924.05.76Philip TownsendLeeds City30:5330:53
28 32:20Alun Vaughan SENM2616.03.79 Eryri30:5030:50
29 32:32Jonathan WillsSBSENM2709.08.78Mike DownBristol & West32:3229:46
30 32:33Matthew CollinsPBSENM2615.05.79 Cardiff32:3331:23
31 32:45Phil Parry V40M4231.01.63 Bristol & West/Midland Masters31:0431:04
32 32:53Julian Baker V35M3623.11.68 Les Croupiers32:1231:52
33 33:06Clive West V35M   Buckley RC32:5632:56
34 33:06Mike Hager V50M5406.09.50 Tipton/Kettering32:5631:21
35 33:32Andrew DaviesSBSENM2530.10.79Steve VernonMaldwyn33:3229:56
36 33:33Shaun Tobin V40M4213.10.62 Swansea33:0730:03
37133:35Ogla Kimaiyo U20W   Kenya32:4532:25
38 33:50Daniel GurminPBU23M2126.11.83 Abertillery33:2231:18
39 33:53Paul Griffiths V35M3802.09.67 Swansea33:1532:20
40 33:59Stephen Paterson SENM2703.04.78 Pegasus33:4432:16
41 34:07Nicki CornockPBU17W1617.09.88 Cwmbran34:0734:07
42 34:15Tim LewisPBV35M3717.12.67 Bridgend34:0833:46
43 34:25Alister JonesPBSENM3208.09.72 Unattached34:2534:25
44 34:40Stuart Crees SENM2720.12.77Stuart CreesLes Croupiers34:2833:12
45 34:42Phil Kendrick V40M4314.09.61 Brecon/Spa Tans34:1234:12
46 34:46Gareth R Thomas V40M4006.12.64 Les Croupiers34:3333:27
47234:47Birhan Dagne SENW   Belgrave33:4333:19
3 35:10Mary WilkinsonPBSENW2426.12.80 Skipton/UW Aberystwyth35:1034:32
4 35:14Lucy MacAlister SENW2719.03.78Frank HorwillBristol & West/Thames Hare & Hounds34:5334:17
1 35:58R Kenneth-Jones V45M   Les C  
5 36:03Penny Thackray SENW3118.08.74 Wakefield35:0134:17
2 36:07Mick McGeoch V50M5015.08.55 Les Croupiers/Barry & Vale35:2834:49
6 36:09Louise Watson-Knight SENW3313.12.71 Medway & Maidstone/Stragglers35:4835:02
2 36:13Peter OsborneSBV45M4523.07.60 Swansea36:1335:59
7 36:14Vicky Whitehead SENW3128.02.74 Valley Striders35:1635:16
3 36:18Nick FrostPBV45M4508.07.60 Pontypridd (Roadents)36:1834:27
6 36:22Phillip JenkinsSBV40M4116.07.64 Bridgend36:2236:02
8 36:44Beth HarrisPBSENW2319.09.81 Basingstoke & Mid Hants/Southampton Uni36:4436:34
1 36:48Richard MarksSBV55M5501.12.49 Sarn Helen36:1535:27
9 36:51Mel EllisSBV40W4116.04.64 Shaftesbury Barnet36:0634:34
4 36:56David DaviesSBV45M   Spa Tans36:5635:07
5 36:57David HeadonSBV45M4527.04.60 Les Croupiers36:5735:53
10 36:58Ann-Marie Hutchison SENW2821.08.77 Neath35:5835:58
3 37:12P Davies V50M   Brack  
11 37:21Jo BrewerPBSENW2303.02.82 Cheltenham/Loughborough Students37:2134:51
4 37:26Arwyn DaviesPBV50M  Arwyn DaviesSwansea37:2637:26
12 37:27Sian Davies V45W4527.05.60 Bristol & West/Midland Masters36:1836:18
13 37:35Samantha KnillSBSENW2711.01.78 Bristol & West/Brecon37:3535:12
5 37:36R Bamsay V50M   Neath  
14 37:46Jenny BlizardSBSENW3008.02.75 Rotherham37:4634:08
15 37:58Eloise CrowleyPBSENW2313.09.81 Cardiff37:5837:58
2 38:11Ron Morris V55M5527.10.49 San Domenico37:0637:06
16 38:17Louise CoppSBV40W4113.09.63Colin DaleyNeath37:2437:07
3 38:17Steve CoupePBV55M5502.12.49 Sospan37:2637:21
17 38:28Joanne Ronaldson V35W3728.03.68 Ranelagh/St. Mary's Richmond36:2534:39
6 38:42Phil MeylerSBV50M   Pontypridd (Roadents)38:4237:06
18 39:21Frances GillSBV45W4513.01.60David DaviesNeath39:2137:38
19 39:27Helen FinesSBSENW3211.07.73 Calder Valley/Bristol & West39:2737:13
20 39:30Lindsay EmyrPBV35W3612.11.68 Cardiff39:3039:30
21 39:30Ann ThomasSBV35W3813.05.67 Taf Running & Orienteering (TROTS)39:1737:40
4 39:34Tom BurgessPBV55M   South West Vets/Bristol & West/Team Bath39:3439:34
1 39:37Peter MoodySBV60M6109.09.43 Carmarthen39:2238:18
22 39:58Annabel Granger SENW3219.05.73 Bristol & West36:3935:37
23 40:45A MartinPBSENW   Unattached40:4540:45
2 41:35Malcolm HowellsSBV60M6222.09.42 Sospan41:3540:04
3 42:07Keith PatersonSBV60M6228.07.43 Pegasus42:0740:19
1 43:28Sandy UrroSBV55W5507.06.50 Wye Valley42:0741:26
3 43:37Veronica Singleton V45W4516.07.60 Les Croupiers/Bedford H/Police41:2641:26
1 45:16Edwina TurnerSBV50W5315.06.52 Les Croupiers45:1642:51
2 47:07Nicola PetersPBV50W   Cardiff47:0747:07
 47:35Arthur JohnsSBV55M5610.04.49 Poole Runners/South West Vets47:3533:37