Watford Open Graded Meeting External Results
Watford
7 May 14
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 SX 1
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:20.56Emma KayePBU15WSteve PerkinChiltern5:16.945:12.7
25:25.17Oliver MurphyPBU15M Rugby & Northampton5:25.175:25.17
35:27.36Tom Millett U13MJohn StowWoodford Green Essex Ladies5:17.535:10.88
45:27.66Harry Brodie U13M Bedford & County5:19.764:49.8
55:28.22Sophie RandPBU15W Havering5:23.655:08.7
65:28.42Keira SternPBU13WDeborah SteerSt. Albans AC5:04.454:44.71
75:29.57Elizabeth Bentham U13WCatrina LewisLuton5:14.654:45.63
85:32.35Madeleine LaceyPBU15WSteve PerkinChiltern/Buckinghamshire Schs5:32.355:17.92
95:39.13Grace Ingles U13WJeremy SothcottWatford5:23.04:43.45
105:39.27Casey MansfieldPBU13MJohn StowWoodford Green Essex Ladies5:39.275:39.27
115:40.04Chloe Hearne U15WShane SmithKettering5:27.95:21.36
125:40.71Cameron ThomasPBU15WSteve MannEaling Southall & Middx5:40.715:29.06
135:43.28Alex AldredPBU13MSteve PerkinChiltern5:43.284:19.59
145:46.69Alice Moffat U13W Chiltern5:41.385:24.93
156:04.28Patricia ThomasSBV45WSteve MannEaling Southall & Middx6:04.285:33.44
1500 SX 2
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:04.00Megan MiddletonPBU15WAlex StantonBedford & County5:00.995:00.99
25:05.86Kirsten StilwellPBU13WJanet NashWycombe4:58.364:31.85
35:07.59Tom HunterSBU13MSteve PerkinChiltern5:07.594:41.6
45:11.95Jessica OrrPBU15WSteve PerkinChiltern5:06.65:06.6
55:13.63Chloe Dearman U20W Watford5:09.524:59.65
65:15.70Kaya Sittampalam Main U13W Bracknell AC5:15.284:50.16
75:16.99Sandie Pohlman U15WSteve PerkinChiltern/Cookham5:10.595:10.59
85:17.13Charlotte MunnPBU15WSteve PerkinChiltern5:17.135:17.13
95:18.22Eoin Canning U13MTrevor RaggettAldershot, Farnham & District5:13.494:27.6
105:19.40Katriona BrownPBU15WMick WoodsAldershot, Farnham & District5:08.994:48.4
115:20.85Olivia Lowrie U13W Wycombe5:07.035:03.68
125:21.27Kristian EverissPBU13MSteve PerkinChiltern5:16.455:16.45
135:22.83Emily Jones U15W Bracknell AC5:15.075:11.93
145:27.25Emma Schaertlin Coffey U17WHilary VogelCambridge & Coleridge5:12.34:53.01
155:36.00Phoenix EverissPBU13MSteve PerkinChiltern5:20.615:09.34
1500 SX 3
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:55.91Katie BinglePBU23WAlli CrossmanGuildford & Godalming/St. Mary's Uni4:49.984:33.6
25:01.07Sally JuddSBV35WMick JuddChelmsford5:01.074:51.30
35:03.91Oliver Davies U15M Bedford & County4:54.04:44.8
45:05.23Tom HallPBU13MSteve PerkinChiltern5:05.235:05.23
55:05.53Nancy ScottPBU17WTrevor RaggettAldershot, Farnham & District5:02.774:54.2
65:06.63Ellen Newark U20WJon ArmstrongBexley4:59.244:59.24
75:06.92Orla FawcettSBU15WSteve PerkinChiltern5:06.925:00.35
85:08.87Hannah CroadPBU20W Chichester5:08.875:08.87
95:09.90Caitlin CritchleyPBU20WMick WoodsAldershot, Farnham & District5:07.75:07.7
105:12.87Emily WilliamsPBU13WShane SmithKettering5:00.234:20.29
115:16.32Anna Boniface SENW Reading AC/Brunel Uni London5:10.704:56.40
125:18.47Joshua Poncia U13MDavid DanielsSt. Mary's Richmond4:56.04:29.9
135:39.00Joshua Genco-Russo U13MTrevor RaggettAldershot, Farnham & District4:56.364:17.46
1500 SX 4
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:54.83Harley SwanPBU15M Thetford/Ryston4:39.54:19.10
24:56.51Harry BeckenhamPBU17MRoger WilliamsHillingdon4:56.514:56.51
34:58.95Annie QuantrillPBU15WHilary VogelCambridge & Coleridge4:55.254:55.25
44:59.55Raaz Vaid SENM Shaftesbury Barnet4:55.424:55.42
55:00.60Jessica SwainPBU20W Chelmsford5:00.605:00.60
65:00.74Jack ComerfordPBSENMBarry HearnMarshall Milton Keynes4:54.174:54.17
75:01.49Hannah WellsPBU23WRoger WilliamsHillingdon4:56.314:56.31
85:03.15Beatrice FitzsimonsPBU20WHilary VogelCambridge & Coleridge4:55.274:55.27
95:03.48Sam Bickerstaff U13MPeter BarryHarrow4:51.834:18.2
105:05.44Daisy CorbettPBU15WTrevor RaggettAldershot, Farnham & District5:05.445:05.44
115:07.38Tristan Pearce U13MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow5:06.75:06.7
125:07.81Leigh JamesSBSENWPaula FudgeWindsor Slough Eton & Hounslow/London Heathside5:07.814:58.98
135:08.82Emma HouchellPBU20W Basildon/Essex Schs5:08.824:59.28
145:30.43Charlotte MurphySBU17W Rugby & Northampton5:30.435:08.9
1500 SX 5
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:40.98Oliver Way U17MOliver WayEaling Southall & Middx/Berkshire Schs4:30.894:09.57
24:47.72Robert HallSBU17MSteve PerkinChiltern4:47.724:25.72
34:54.04Hannah GoodwinPBSENW Bedford & County4:45.154:45.00
44:54.08George BrownPBU15MSteve PerkinChiltern4:53.164:41.50
54:55.02Angus Williams U13MSteve PerkinChiltern/Hillingdon4:49.504:11.0
64:55.39Fern BreretonSBU20WLes RaymentBracknell AC/Oxford Uni4:55.394:48.6
74:56.14Rose EllisSBU17W Chichester4:50.94:49.9
84:58.46Rebekah PantonyPBU17W Aldershot, Farnham & District4:58.464:58.46
94:58.74Henry RochaPBU15MGeorge HarrisonShaftesbury Barnet/Hertfordshire Schs4:42.864:19.8
104:59.78Johann Sanseau U15M Watford4:44.474:37.44
115:02.11Cameron Beazley-ClarkePBU15MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:54.174:54.17
125:03.10Sammy Bonny U15WTrevor RaggettAldershot, Farnham & District4:57.824:57.82
135:11.18Tara Bage U17WJon BiggBrighton Phoenix4:55.474:40.15
1500 SX 6
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:48.07Jacob Hine D U20MDeborah SteerSt. Albans Striders4:36.14:32.07
24:49.20Abigail SakerSBU15WMichael MielczarekHalesowen4:49.204:46.61
34:49.27Graeme SakerSBV50MMark HookwayTonbridge4:49.273:42.66
44:49.69Karen WhitmarshSBSENWKevin SteedBasildon4:47.444:35.93
54:49.78Sue Rust V35W London Heathside4:44.964:44.07
64:51.03Alanah Harris U20WAlex StantonBedford & County4:46.244:39.10
74:52.37Amalia Edwards U17WCatrina LewisLuton4:46.354:46.35
84:52.81Diana Chalmers U17W Cambridge & Coleridge4:48.64:48.50
94:56.10Mahlah TomsettPBU15WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:52.64:52.6
104:59.31Kathryn DittonSBU17WTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:59.314:58.85
115:00.29Rebecca Killip U20WNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow4:50.774:33.96
125:01.42Mary-Alice DavisonSBU20WNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow5:01.424:44.08
135:01.80Lauren Murphy U15WGordon PalmerWest Suffolk4:56.24:40.2
1500 SX 7
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:40.06Noor MohamoudPBU20MAli KadirHarrow4:27.004:11.89
24:44.04Cameron ReidPBU13MSteve PerkinChiltern4:44.044:14.14
34:44.53Jamie HamiltonPBU17M Enfield & Haringey4:44.534:44.53
44:44.65Jacob HoweSBV40M London Heathside/Fife4:44.654:23.44
54:46.54Zoe MacDonaldPBU20WHilary VogelCambridge & Coleridge4:44.354:44.35
64:47.14Harry CritchleyPBU17M Aldershot, Farnham & District4:47.144:47.14
74:47.80Marcus ShantryPBU15MTrevor RaggettAldershot, Farnham & District4:36.984:11.62
84:48.12Stephen Davies U20M Basildon4:35.384:31.84
94:49.47Leah Harris U20W Worthing4:42.024:42.02
104:50.28Daniel BrooklingPBU15MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow/Hampshire Schs4:43.934:11.20
114:51.48Richard DevereuxPBU23M St. Albans Striders4:51.484:51.48
124:52.01Sian DriscollSBU20WRichard OwenTonbridge4:52.014:46.35
134:53.37Caitlin Roper U17WRobert GriffithsLeicester4:53.104:53.10
145:03.43Jessica Burgess U20WAyo FalolaWoodford Green Essex Ladies4:51.254:51.25
1500 SX 8
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:37.21Tom CanhamPBU17M Luton4:35.204:35.20
24:37.51Oliver Sewell U15M Cambridge & Coleridge4:35.44:20.2
34:37.57Claire WilsonPBU20W Cambridge & Coleridge/Cambridge TC4:37.574:37.57
44:37.94Megan HumphreysPBU17WPaul KelseyOxford City4:31.854:31.85
54:39.19Jack DaviesPBU17MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:34.454:34.45
64:39.86Khahisa MhlangaSBU15WMick JuddChelmsford4:31.204:18.83
74:40.15Aaron EnserPBU15M Bracknell AC4:31.174:11.65
84:40.49Rachel RobinsonSBU23WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:40.494:31.76
94:40.52William BrownPBU15MSteve PerkinChiltern4:40.524:24.92
104:41.77Tony Killilea V50MJacob HoweLondon Heathside/Veterans4:35.034:35.03
114:43.55Toby RobinsonPBU15M Bracknell AC4:43.554:43.55
124:43.72Ni’ia Hothersall SENW London Heathside/New Zealand4:36.254:36.25
134:45.33Alex BarbourPBU17WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:40.544:32.61
1500 SX 9
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:28.08Graham JonesPBSENMDi BaldwinMarshall Milton Keynes4:26.814:11.3
24:29.19Toby McDermottPBU17M Harrow4:27.54:27.5
34:32.34Simon BaptistPBSENM Thames Valley4:32.344:32.34
44:32.39Shaun HudsonPBU15MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:30.414:09.76
54:32.62John FieldingPBU15MGraham FrenchEaling Southall & Middx4:26.214:16.09
64:32.82Hamza KadirPBU15MAli KadirShaftesbury Barnet4:19.773:48.59
74:33.16Angus Denison-SmithPBU15MSteve PerkinChiltern4:33.164:26.09
84:33.98Sam BartonPBU17M Biggleswade4:19.674:13.12
94:34.29Sarah ChapmanPBU17WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:33.924:27.41
104:36.33Owen ArmstrongPBU17MJohn StowWoodford Green Essex Ladies4:33.034:28.75
114:36.38Sophie Tooley U17WGordon PalmerWest Suffolk4:29.774:29.77
124:39.64Sophia Parvizi-WaynePBU20WMick WoodsShaftesbury Barnet4:31.764:31.76
134:40.77Jack MurphySBU20M Rugby & Northampton4:40.774:29.3
144:42.94Alistair SleemanPBU17M Highgate4:34.814:29.23
1500 SX 10
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:23.23Joshua Lyman SENMBarry HearnMarshall Milton Keynes/Hull Uni4:11.294:10.47
24:28.75Aiden GraingerPBU15M Camberley4:19.244:19.24
34:29.89Dempster FawdenPBU15M Highgate4:29.894:15.71
44:31.11Jordan WoodPBU17M Cambridge & Coleridge4:25.04:00.87
54:33.70Jake Williamson U17MSteve PerkinChiltern4:28.534:28.53
64:36.48Callum MullinsPBU17M Bedford & County4:25.664:22.09
74:36.64Michael UssherPBV50M Highgate4:36.644:36.64
84:37.04Georgia FearPBU17W Highgate4:35.294:35.29
94:38.33Joseph DoylePBU17MRoger WilliamsHillingdon4:31.164:28.13
104:38.85James DalyPBU15M Bracknell AC4:35.14:09.1
114:39.10Luke EltonPBU23MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:39.104:39.10
124:39.35Tom Fitch U17MTrevor RaggettAldershot, Farnham & District4:25.354:24.01
134:39.79Jessica KeeneSBU17WAndy FrankishBlackheath & Bromley4:29.694:29.69
144:51.47Danny Digweed SENMEdward M KingBarnet4:33.084:33.08
1500 SX 11
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:19.05Niall UngerPBU17MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:19.053:57.95
24:19.36Jeremy DempseyPBU15MGeorge HarrisonShaftesbury Barnet4:15.493:50.43
34:20.58James RobertsPBU20MJanet NashWycombe4:20.584:10.4
44:20.62Zephon AllenPBU20M Ealing Southall & Middx4:20.624:20.62
54:23.90Jack LinturnPBU17M Bracknell AC4:23.904:23.90
64:24.18Daniel StidderPBU17MAndy PayneEastbourne4:24.13:58.28
74:25.28Tom Angell U17M Bedford & County4:22.454:09.97
84:25.86Thomas FultonPBU15MGeorge HarrisonShaftesbury Barnet4:18.354:09.25
94:26.17Tom DesboroughPBU20MDavid ListonBlackheath & Bromley4:26.174:26.17
104:26.60Ollie PercivalPBU15MTrevor RaggettAldershot, Farnham & District4:20.744:05.5
114:26.87Oliver PearcePBU17MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:22.854:22.85
124:33.38Luke HarrisSBU17MJulian StarkeyBracknell AC4:33.384:23.77
134:48.43Faye Fullerton SENWEamonn MartinHavering4:43.44:10.24
1500 SX 12
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:18.75Khalid Ali Ahmed U17MAli KadirShaftesbury Barnet4:07.864:02.59
24:20.53James NadinSBU20MDavid WestChelmsford4:20.534:16.13
34:20.81Matthew Bradly U17MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:13.594:00.71
44:22.26Joe GilbertPBU20MSteve MannEaling Southall & Middx4:20.974:19.00
54:22.41Tim Calliafas U20MDavid LeachLewes/Cambridge Uni4:21.024:14.33
64:22.44Freddie Ayre U15MSimon GoodwinBedford & County4:13.044:07.65
74:23.04Jose Ferreira SENMMark BaddeleyBoston/Portugal4:17.774:17.77
84:23.56Liam HolbrookPBU17MRoger WilliamsHillingdon4:12.294:05.98
94:23.91Ben PattisonPBU17M Orion4:23.914:18.21
104:24.31Jack GoddardPBU15MShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow4:16.283:56.53
114:27.04Daniel CarpenterPBU17MNick AndersonTrent Park4:16.694:16.69
124:27.52Peter NorrisSBSENMTony BushHarrow4:27.523:59.11
134:28.19Mason Webb U15MSteve ReynoldsBasildon4:13.964:13.96
144:32.66Patrick Goffey U17MDavid DanielsWindsor Slough Eton & Hounslow4:26.964:20.98
1500 SX 13
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:12.63Will PerkinPBU17M Chiltern4:04.873:53.17
24:13.62Benjamin DaviesPBU17MSimon GoodwinBedford & County4:02.333:50.70
34:13.90Christopher WrightPBU20M Bedford & County/Riverside4:13.904:13.90
44:14.47Harry Wells U17MCatrina LewisLuton4:07.304:05.40
54:14.53Sam Griffiths U20M Shaftesbury Barnet4:07.413:57.63
64:15.38Martin BroderickPBSENM Basingstoke & Mid Hants4:08.734:08.73
74:15.38Charlie Wyllie U17MRobert RussellDorking & Mole Valley4:11.503:59.84
84:15.85Jacob RainierSBU20MTrevor RaggettAldershot, Farnham & District4:15.854:10.62
94:17.59Sebastian Cirillo U23M Basildon/Essex Uni/Italy4:13.644:07.97
104:17.81Joseph Aherne U20MGary HowellsChiltern4:13.414:13.41
114:17.84Daniel AshleyPBU17M Basildon4:13.914:11.41
124:20.59James BeeksSBU17MPeter BoltonBasingstoke & Mid Hants4:15.174:01.30
134:21.03William MullinsPBU17MSimon GoodwinBedford & County4:12.814:07.83
144:24.02Mukhtar FarahSBU17MSteve MannEaling Southall & Middx4:12.584:01.43
154:30.12Richard Weaver V35MRodger HughesWindsor Slough Eton & Hounslow/Southern Counties V4:13.604:10.46
1500 SX 14
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:05.28Jonathan JanesPBU20MSimon GoodwinBedford & County3:58.283:58.28
24:05.53James McKenziePBU20M Chichester4:05.534:05.53
34:05.99Alex HampsonPBU17M Nene Valley4:01.63:54.1
44:06.33Ryan Burling U23MBarry HearnMarshall Milton Keynes3:58.043:58.04
54:06.61Dan RiddingtonPBU20M Bracknell AC4:06.614:06.61
64:06.63Ross ThrelfallSBSENMBarry HearnMarshall Milton Keynes4:02.034:02.03
74:06.91Matt BrayPBU20M Bedford & County4:03.23:57.46
84:07.18William DaviesPBSENMMick WoodsAldershot, Farnham & District4:05.994:05.99
94:07.33Michael Wright SENMSteve ChiltonBarnet/Central4:05.773:57.66
104:09.27Jake CvetkovicPBU17MMick WoodsAldershot, Farnham & District4:08.824:01.06
114:12.76Grant Webb SENM Basildon/Oaklands Col4:03.874:03.87
124:15.84Rob HuckleSBU17M Cambridge & Coleridge4:05.13:58.31
134:17.69Michael GoddardSBU20MGary HowellsChiltern/Hertfordshire Schs4:17.694:03.21
144:20.80William Somogyi U20MJon ArmstrongBexley4:17.74:08.1
1500 SX 15
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:59.83Jake AlgerPBU20MJon BiggBrighton Phoenix3:54.983:54.98
24:00.45Ben PriddlePBU20MRob McKimReading AC4:00.454:00.45
34:00.80Canaan SolomonPBU17MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies4:00.803:56.35
44:01.28Jamie DeeSBU17M Shaftesbury Barnet3:54.573:51.18
54:01.30Luke HumphreysPBV35MPhilip O'DellBedford & County3:59.383:59.38
64:01.73Jack Gregory U23MRob McKimReading AC/Southampton Uni3:58.373:58.21
74:01.89Mark NelsonPBSENM Cambridge Uni3:59.313:59.31
84:03.43Jack WylliePBU20MMick WoodsAldershot, Farnham & District4:02.554:02.55
94:03.46Adam HouchellPBU20MSteve ReynoldsBasildon4:03.23:59.19
104:05.91Bradley WattleworthPBU20M Ipswich4:03.03:57.08
114:07.65Tom MeadPBU23MJohn StokerLuton/St. Mary's Uni4:04.974:04.97
124:09.26Ashley WatersonPBU17MTim AshCity of Norwich4:09.264:08.28
134:09.69Stephen StrangeSBU23MSteve ReynoldsBasildon4:01.304:01.30
144:11.75Alex CloonaSBU23MCraig WinrowHerts Phoenix/St. Mary's Uni4:11.754:06.81
1500 SX 16
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:57.68Nathan GillisPBU20MNicholas BullTeam Kennet3:55.63:55.6
23:58.98Hugo FlemingPBU20MJack RutherfordWalton3:58.983:58.98
34:00.26James Ansell SENMChristopher WooldridgeKent/Newquay & Par3:56.953:56.95
44:01.46Toby StarlingSBU20M Aldershot, Farnham & District3:58.673:58.67
54:01.60Ross Tennant U20M Ipswich3:55.643:50.06
64:02.09Corey De'AthSBU20MMark HookwayTonbridge3:56.373:51.66
74:03.00Archie DavisPBU17MJon BiggBrighton Phoenix3:59.473:43.81
84:05.64Daniel Moses SENM Orion/Middlesex Uni4:03.964:01.62
94:06.09Oliver Park SENM Warrington AC/Cambridge & Coleridge4:03.704:00.01
104:06.52Mohamed HashiSBU23MSteve MannEaling Southall & Middx4:04.113:58.48
114:07.11Mohamed Ismail MohamedPBU23MAli KadirShaftesbury Barnet/St. Mary's Uni3:59.663:59.66
124:11.36Jack Stroud SENM Orion4:05.944:01.03
1500 SX 17
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:54.85Jacob AllenPBU23MMick WoodsRugby & Northampton/St. Mary's Uni3:53.393:45.11
23:57.44Mark PearcePBU20MGeorge HarrisonShaftesbury Barnet3:57.443:57.41
33:57.83Kieran WoodPBU20M Cambridge & Coleridge3:49.253:45.62
43:58.06Stuart McCallumPBU20MDavid VosserWinchester3:55.043:43.69
53:58.23William Ryle-HodgesPBU23MPhilip O'DellShaftesbury Barnet/Cambridge Uni3:58.233:56.85
64:00.22Paulos Surafel U20MNick AndersonEnfield & Haringey/Eritrea3:55.243:50.07
74:00.37Lascelles HusseyPBU20MLascelles HusseyHerne Hill3:58.223:47.85
84:00.55Macauley DeloPBU23MGordon PalmerWest Suffolk3:57.473:57.47
94:01.93Nick ArmstrongPBU20MJon ArmstrongBexley3:56.733:56.12
104:02.60Charlie CritchleyPBU20MMick WoodsAldershot, Farnham & District4:02.604:02.60
114:02.97Chris HepworthPBSENMSteve MannEaling Southall & Middx4:00.274:00.27
124:10.65Joseph O'HaraSBU20MJon ArmstrongBexley4:08.123:57.9
1500 SX 18
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:53.47Scott Halsted U20M Bracknell AC3:48.223:47.70
23:54.14Richard Charles U23MCraig WinrowShaftesbury Barnet3:51.923:49.09
33:54.58Tom Richardson U23M Basildon3:49.463:49.46
43:55.59Ryan McKinlay SENM Highgate/Woodford Green Essex Ladies3:53.313:52.38
53:55.59Max Thomas U23MPeter StandenHastings AC/Bath Uni/Crawley3:49.043:49.04
63:55.94James West U20MMark HookwayTonbridge3:49.193:39.65
73:56.24Ian Williamson V35MPhilip O'DellBirchfield H/Edinburgh AC/Loughborough Students3:43.383:43.38
83:56.74Matt Bergin U23MSimon GoodwinBedford & County/Brunel Uni London/Ireland3:44.843:44.84
93:58.37George Duggan U20MPeter BrenchleyTonbridge3:50.403:44.88
104:00.31Edward SmithSBU23MEdward SmithWindsor Slough Eton & Hounslow/Cambridge Uni4:00.313:55.07
114:01.70Andrew CombsSBSENMMark HookwayTonbridge/St. Mary's Uni4:01.703:53.34
124:04.51Petros Surafel U20MNick AndersonEnfield & Haringey3:59.173:49.82