External Results
Watford
21 Jul 04

There are some pictures of the meeting on the University Athletics website
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 10
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.92Adam ShawPBU20M Southend/Havering1:58.611:58.61
22:00.19Richard Mead U20MNat FisherNewham & Essex Beagles1:59.221:59.22
32:00.41Ben StockSBU17M Ealing Southall & Middx2:00.412:00.0
92:04.01K Quin SENM WG&EL  
102:04.19Josh DowningPBU17M Ealing Southall & Middx2:02.982:02.98
800 11
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:00.12Mike TallisPBU17M Independent Intelligent Fitness2:00.121:55.8
102:05.99Steve LoweSBV40M Windsor Slough Eton & Hounslow2:05.82:01.7
800 12
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
42:06.41Tom Nightingale U15M Marshall Milton Keynes2:06.31:59.6
62:06.77Perry Howarth U15M Luton2:06.571:58.92
800 13
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:05.37Tom EmmettPBU17M Independent Intelligent Fitness2:05.372:03.8
72:09.87Christian RobertsPBU15MDerek RedmondHuntingdonshire/Team Cambridgeshire2:08.611:57.41
92:10.0James StaceyPBU15M Ealing Southall & Middx2:10.02:10.0
800 14
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
52:09.84Lewis TrimmerPBU15M Cambridgeshire Schs2:09.842:09.84
62:10.14Martin CousinsPBU15M Woking2:09.72:03.9
72:10.66Thomas Kelk U15M Cambridge & Coleridge2:09.742:09.74
800 15
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
22:13.89Stephanie Twell U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District2:10.732:02.58
32:15.95Jonathan LaybournSBU15MJonathan LaybournWest Norfolk2:15.952:00.82
52:17.35Robert Briggs V50M Windsor Slough Eton & Hounslow/Southern Counties V2:16.522:13.54
800 16
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:19.58Claire Holland U23W Rugby & Northampton2:18.312:18.31
52:22.78Tina Muir U17W Bedford & County2:19.132:18.74
800 4
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
82:30.52Siobhan HarrisonPBU13WMick WoodsMansfield2:28.72:19.94
800 5
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:21.37Katherine MertensPBU17W Woking2:20.02:16.53
42:23.22Nicholas Lingley U13MConrad MiltonChiltern2:21.351:51.28
62:23.79Helena CorbinPBU15W Woking2:23.742:11.44
92:25.03Frances Roberts U15W Dacorum & Tring2:23.92:19.9
800 6
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:20.32Chad LambertPBU13MBarry HearnMarshall Milton Keynes/Middlesex Schs2:20.321:51.92
22:20.92Mary Edwards V35W Windsor Slough Eton & Hounslow/Southern Counties V2:18.962:11.5
42:23.0Natalie Sutton U15W West Norfolk2:21.52:19.94
52:23.76Sarah Burgin U15W Aldershot, Farnham & District2:22.72:10.61
92:28.51Paula FudgeSBV50W Windsor Slough Eton & Hounslow/Southern Counties V2:28.512:25.7
102:29.63Nicole RobertsPBU13WBud BaldaroKettering2:29.632:14.89
800 7
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
102:21.75Jack SkeetPBU13M Lincoln Wellington2:20.52:00.4
112:22.79Laura Wright U15W Basingstoke & Mid Hants/Datchet2:20.812:20.81
142:24.88Cydnie GasparPBU15W Marshall Milton Keynes2:24.882:19.0
800 8
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.82Colin McCourt U23MCraig WinrowBournemouth/St. Mary's Uni1:50.721:46.73
21:53.87James Tydeman U23MSteve ReynoldsBasildon1:51.21:51.2
31:55.71Daniel QuinnPBU20M Southend/Havering1:55.711:55.31
41:56.24Matthew ClarkeSBSENM Daventry1:56.241:51.62
51:56.60Steve AblittPBU23M Aldershot, Farnham & District1:56.601:56.60
61:56.64Daniel Poulton U20M Stevenage & North Herts1:56.11:52.67
71:56.74Brian Stopher SENM Aldershot, Farnham & District1:55.61:52.56
81:57.34John HutchinsSBSENMMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants/Oxford Uni1:57.341:55.8
91:57.88David Fewell U23M Chelmsford/St. Mary's Uni1:57.11:57.1
101:59.08Steven HutsonPBU20M Vale of Aylesbury1:59.081:59.08
800 9
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.59Daniel RussellPBU20M Shaftesbury Barnet1:56.591:54.8
21:57.44Peter Emmett U20M Independent Intelligent Fitness1:56.531:56.4
31:58.31Martin Heys U20M Havering/Brunel Uni London1:56.81:56.8
41:58.52Phil Macey U20M Marshall Milton Keynes1:57.21:57.2
51:59.21Jon Weaver U23M Southend1:57.781:57.78
61:59.25Jamie Smith U23M Aldershot, Farnham & District1:59.11:57.15
71:59.45Mark Curson SENM Bicester/Reading AC1:58.91:58.4
81:59.60Lee HarperPBU20M Aldershot, Farnham & District/Cambridge Uni1:59.601:56.90
91:59.85Nigel Wright SENMMick WoodsTeam Southampton/Southampton Uni1:57.581:55.74
102:00.29Ben HellmersPBU20M Newham & Essex Beagles2:00.292:00.29
112:01.01Fabian Downs U20MFabian DownsChiltern/Bangor Uni1:58.771:55.35
122:01.34Mathew Baker U20M Marshall Milton Keynes2:00.82:00.8
132:02.79Paige HainesPBU15M Newham & Essex Beagles2:01.731:52.17
Men 800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:50.70Adam BowdenPBU23MTony BushHarrow1:50.701:50.70
21:50.99Chris BoltSBSENM Aldershot, Farnham & District/Shaftesbury Barnet1:50.991:48.85
31:51.17Gareth Balch U23M Bath Uni1:49.421:46.75
41:51.31Jamie McCullaghPBSENM Kingston & Poly1:51.301:50.50
51:51.33Tom SnowPBU20M Woodford Green Essex Ladies1:51.331:51.33
61:51.68Ed Jackson U23MCraig WinrowAldershot, Farnham & District/Nottingham Uni1:50.101:47.43
71:51.87Mark Tucker SENM Australia1:51.61:51.6
81:52.04Richard AsheSBSENM Harrow1:52.041:49.38
91:52.11Alex TannerPBSENM Bedford & County1:52.111:52.11
101:52.25James Parker SENM Team Southampton/Loughborough Students1:51.051:49.80
111:52.50Dominic HallSBSENM Highgate1:52.501:49.1
121:54.82Chris Lamb U23MGlynn TromansRugby & Northampton1:52.971:52.86
131:56.63Mathew Almond SENM Coventry1:56.51:55.24
Men 800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.10Pat DavisSBSENM Highgate/Shaftesbury Barnet1:54.031:51.68
21:54.12Andy KnightSBV35M Cambridge H1:54.121:48.38
31:54.28Scott Sterling SENMScott SterlingBasildon/Loughborough Students1:52.871:51.3
41:54.49Paul ErwoodPBU20MJames BennettVale of Aylesbury/Bournemouth Uni1:54.491:52.28
51:54.58Phil WinfieldSBU23M Marshall Milton Keynes/McNeese State Uni1:52.771:51.12
61:54.83Mark Sanford SENM Basildon/Newham & Essex Beagles1:52.511:52.48
71:55.25Mark FallaizePBU20MDick KnowlesVale of Aylesbury1:55.251:51.51
81:55.48Ian Hough SENM City of Sheffield/Medway & Maidstone1:53.61:53.6
91:55.55Dave Ragan U23MMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants/Sheffield Hallam Uni1:54.711:51.14
101:55.98Joe Mills SENM Blackheath & Bromley1:55.41:50.12
111:56.34Adam Vandenberg U23M Aldershot, Farnham & District/Loughborough Student1:54.151:53.15
121:56.41Tom Druce U20MMalcolm ArnoldChannel Islands/Guernsey1:55.491:51.78
Men 800 C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.14James HoganPBU23M Aldershot, Farnham & District/Oxford Uni1:54.141:53.53
21:55.13David ReaderSBSENMDavid ReaderBlackpool & Fylde1:55.131:53.1
31:55.21James ScarthSBSENM Bracknell AC1:55.211:52.51
41:55.32Andrew BurlesPBSENM Guildford & Godalming/Herne Hill1:55.321:55.32
51:55.45Karl McCullochPBU20M Aldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni1:54.41:54.4
61:55.53Darrell BellingerPBU20MAlan CalverOxford City1:55.531:55.53
71:55.89Richard ClaytonSBU23M Worthing/Crawley1:55.51:54.6
81:56.29Mark WiscombeSBSENM Wells City/Yeovil1:56.291:50.82
91:57.58Nigel WrightSBSENMMick WoodsTeam Southampton/Southampton Uni1:57.581:55.74
101:57.63Rory CampbellPBU17M Highgate1:57.631:57.32
111:58.13Graeme OsbornePBSENM Aldershot, Farnham & District/Army1:56.721:56.72
Women 800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:08.98Rose-Anne GalliganPBU17W Dundrum South Dublin/Gloucester/Ireland2:08.722:00.58
22:09.37Hannah Wood SENW Solihull & Small Heath2:07.582:07.58
32:09.71Carolyn JohnsonSBU17WChris McGeorgeRadley2:08.222:03.04
42:10.71Tracy Joseph SENW Basingstoke & Mid Hants2:09.142:09.14
52:10.85Dominique OughtonPBSENW Team Southampton2:10.852:10.85
62:11.29Lucy DowsettPBU15WBud BaldaroCambridge & Coleridge/Team Cambridgeshire2:11.292:06.35
72:12.77Sarah Gaunt SENWTrevor MuxlowCharnwood/Loughborough Students2:12.062:10.6
82:13.17Charlotte Browning U17W Aldershot, Farnham & District2:09.312:02.52
92:13.63Corinne Müller U23W St. Albans Striders/Switzerland2:11.722:11.72
102:14.14Emma Haley U17WMichael CottamChelmsford2:11.552:08.69
112:14.15Rebecca Long U23W Highgate/Loyola Uni Chicago2:11.12:10.10
122:14.62Josephine Rhodes U20W White Horse/Swindon2:12.052:12.05
132:16.38Kate Buchan U23W Medway & Maidstone/Loughborough Students2:12.892:06.72
Women 800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:12.17Clementine AdamsPBU23W Aldershot, Farnham & District/Surrey Uni2:12.172:08.00
22:12.99Rebecca HallPBU17W Kettering2:12.992:11.24
32:13.63Sarah Hopkinson U15WDavid FarrowGloucester2:13.42:07.55
42:14.99Sally Read-CaytonSBV35WMark BestWoking/Veterans/Reigate Priory2:14.52:12.15
52:15.54Sarah Waldron U17W Shaftesbury Barnet2:15.312:14.8
62:15.77Helen HadjamSBSENW Herne Hill/Guernsey2:15.772:09.98
72:16.41Hayley StibbsPBU17W Havering2:16.412:15.49
82:17.09Claire Cann SENW Windsor Slough Eton & Hounslow2:16.82:16.8
92:17.75Jessica DicksonPBU17W Cwmbran2:17.752:15.44
102:19.61Katherine March SENW Barnet2:15.152:15.15
112:21.59Montana Jones U17WMick WoodsWoking2:15.262:04.88
122:22.39Bianca Stock U17W Ealing Southall & Middx2:20.82:17.6
132:22.92Lynsey JepsonSBU20W Charnwood2:22.922:14.81