BMC Regional Races External Results
Eltham
23 Jul 14
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:51.48Tom RichardsonPBU23M Basildon3:49.463:49.46
23:52.81Nick Duggan SENM Crawley3:52.283:52.28
33:54.22Jonas RaessPBU23M Brighton Phoenix3:54.223:54.22
43:54.33Mark Woodley SENMRob DenmarkChelmsford3:54.063:48.46
53:54.57William FullerPBU20MDavid ListonBlackheath & Bromley3:54.573:45.39
63:56.02Tom HeslopPBSENM Victoria Park & Tower Hamlets/Cambridge Uni3:56.023:55.00
73:57.25Chris BusailehSBSENMKenneth PikeHerne Hill3:57.253:57.06
83:58.22Lascelles HusseyPBU20MLascelles HusseyHerne Hill3:58.223:47.85
93:58.44Donald Carter SENM Invicta East Kent/St. Mary's Uni3:54.543:50.49
103:59.62Richard WebbPBU20MDavid ListonBlackheath & Bromley3:59.623:58.31
114:00.10Nick ArmstrongPBU20MJon ArmstrongBexley3:56.733:56.12
124:00.17Kevin ChesserPBU23M Newham & Essex Beagles//Ireland3:56.713:52.18
134:02.88Sean Molloy U20MMark HookwayTonbridge4:01.563:57.48
1500m B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:00.04Dean LacySBSENMMark NewellCambridge H4:00.043:49.59
24:04.45Rick Weston SENMRick WestonSerpentine/Ipswich Jaffa4:03.274:03.27
34:10.08Grant Webb SENM Basildon/Oaklands Col4:03.874:03.87
44:11.76William Ruiz U20MDavid ListonBlackheath & Bromley4:09.424:08.86
54:12.47John TayleurPBU20MJames McDonaldHerne Hill4:12.474:05.27
64:13.37Danny BrewerPBSENM Blackheath & Bromley/Sheffield Uni4:13.374:13.37
74:13.91Daniel AshleyPBU17M Basildon4:13.914:11.41
84:20.70Ben Matthews U20M Bexley4:19.44:19.4
94:23.36Tim Calliafas U20MDavid LeachLewes/Cambridge Uni4:21.024:14.33
104:25.79Henry-James CowiePBU15MMick JonesBlackheath & Bromley4:19.714:12.48
114:26.01Lauren Deadman SENWBill FosterHavering/Loughborough Students4:17.454:13.91
124:35.49Christian Lee U15M Tonbridge/Croydon4:22.054:07.75
1500m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:30.87William ThomasPBU20M Horsham Blue Star4:30.874:30.87
24:38.81Grace BakerSBU20WMick WoodsAldershot, Farnham & District/Hastings AC4:38.814:29.41
34:40.82Holly PageSBU15WJason MarchantDartford H4:40.824:35.09
44:41.54Martha Reynolds U23W Windsor Slough Eton & Hounslow/Bryant4:39.414:33.94
54:42.57Bede Pitcairn-Knowles U15M Tonbridge4:39.424:11.64
64:51.25Jessica BurgessPBU20WAyo FalolaWoodford Green Essex Ladies4:51.254:51.25
74:54.26Bernadine Pritchett V45WFrank HorwillWoodford Green Essex Ladies/Veterans4:47.214:31.52
84:54.90Luke Triccas U17M Horsham Blue Star4:50.14:28.6
94:56.75Megan AllertonPBU17W Horsham Blue Star4:56.754:56.75
104:58.05Verity WalkerPBU15WRoy ClarridgeThames Valley4:58.054:56.41
114:58.05AN Other U20M Bexley  
125:02.86Kelsi Cornish U15WAndy FrankishBlackheath & Bromley4:58.754:43.75
135:10.59Poppy WardleyPBU15WDavid MillsReigate Priory5:09.254:55.54