South of England AA U20 / Senior Championships External Results
Lee Valley
13-14 Jun 15

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 SM h1 (13 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:02.08Michael Wilsmore SENM Graeme RileyBristol & West/Plymouth Uni/Tamar3:52.083:43.45
24:02.55Gilbert Grundy SENM Alli CrossmanGuildford & Godalming3:46.923:46.32
34:02.82Kieran WyePBU23M Alan HewsonWindsor Slough Eton & Hounslow3:52.563:52.56
44:03.30Lloyd Kempson U23M  Nene Valley3:58.543:52.64
54:03.30Ben TylerSBSENM Rodger HughesMedway & Maidstone/Brunel Uni London4:01.913:53.17
64:05.27John SandersonSBU23M Alli CrossmanGuildford & Godalming/York Uni4:05.273:43.64
74:05.53Frankie Conway SENM  Orion/Birmingham Uni4:02.703:57.76
84:10.22Mark Booth SENM Nick TaylorWycombe4:03.374:03.37
94:11.20William BodkinSBSENM William BodkinGuernsey/Surrey Uni4:05.743:58.57
1500 SM h2 (13 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:00.98Tom Phillips SENM Arwyn DaviesWoodford Green Essex Ladies/Cardiff Met Uni3:54.553:46.82
24:01.35Luca Russo U23M Mark HookwayTonbridge/St. Mary's Uni3:51.173:46.47
34:01.52Tom Heslop SENM  Victoria Park & Tower Hamlets/Cambridge Uni/Kingst3:55.003:55.00
44:02.07Mohamed HashiPBU23M Steve MannEaling Southall & Middx/Greenwich University3:58.933:58.48
54:02.87Mike Cummings SENM Kenneth PikeHerne Hill/Hardley3:54.363:53.88
64:04.74Angus HolfordSBSENM  Woodford Green Essex Ladies4:04.744:04.15
74:07.33Matthew LoveridgeSBSENM Geoff KingGuernsey4:07.334:04.19
84:09.59Thomas Wright U23M Richard LongBexley/Medway Uni4:01.664:01.66
94:16.30James Share SENM Sue GoodePoole Runners/Guildford & Godalming4:06.84:01.60
1500 U20M (13 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
13:57.78Miles Weatherseed U20M2Mark HookwayTonbridge/Judd School3:52.033:50.75
23:58.53Corey De'AthSBU20M3Mark HookwayTonbridge3:57.003:51.66
34:00.11Sam Knee-RobinsonPBU20M3 Bedford & County/Birmingham Uni3:57.893:57.89
44:01.41Jack Goss U20M2Graham FunnellInvicta East Kent3:58.913:58.91
54:01.79George ElliottSBU20M1Martin BrownBasildon3:58.203:58.20
64:02.79Stephen Ferroni U20M1Jon BiggBrighton & Hove3:58.933:54.09
74:05.77Callum Charleston U20M2Jeremy FreemanChelmsford3:59.363:58.76
84:06.46Danny Ray U20M1Alan RoweGuernsey3:57.023:56.90
94:10.43Bradley Wattleworth U20M3 Woodford Green Essex Ladies/Birmingham Uni4:02.793:57.08
104:28.13Joseph DoylePBU20M1Roger WilliamsHillingdon4:28.134:28.13
1500 SW (13 Jun)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:32.50Dani Barnes-HeeneySBSENW Conrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow4:30.504:15.00
24:34.21Naomi Taschimowitz SENW Charlotte FisherTaunton/Shaftesbury Barnet4:22.404:16.32
34:36.01Kelly Grant SENW James SeniorCity of Norwich/Blackheath & Bromley4:26.084:25.18
44:40.87Jo LockerSBV35W Jack RutherfordWalton/Veterans4:39.924:35.51
54:44.28Angel CollinsPBU23W Mick WoodsAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni4:44.284:44.03
64:45.01Georgina RussellPBU23W Jonathan TiltWycombe/Southampton Uni/Southampton4:41.274:41.27
74:50.63Rebecca Turton U23W Les RaymentBracknell AC/Birmingham Uni4:41.044:41.04
84:56.58Bernadine Pritchett V45W Frank HorwillWoodford Green Essex Ladies/Veterans4:50.984:31.52
94:58.98Katie Bingle U23W Mick WoodsAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni4:50.854:33.6
105:13.24Rebecca Wilby U23W Richard AsheDartford H/Brunel Uni London5:02.845:02.84