BMC Regional Races External Results
Eltham
22 Jul 15
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:50.68Spencer ThomasPBU20MJon BiggBrighton Phoenix3:48.853:48.85
23:51.77William FullerPBU20MDavid ListonBlackheath & Bromley3:51.773:45.39
33:57.69Gavin Lewis SENM Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni3:51.873:51.87
43:58.21William Ryle-HodgesPBU23MPhilip O'DellShaftesbury Barnet/Oxford Uni3:56.853:56.85
54:00.32Matthew Seddon U20M Bracknell AC/Cardiff Met Uni3:58.803:54.05
64:01.40Ben Bradley U23MCraig WinrowAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni3:59.523:51.27
74:03.07Frederick Slemeck SENMPhilip O'DellHercules Wimbledon/Leeds Uni3:59.653:58.75
84:04.28Daniel Eeles U20MJon BiggBrighton Phoenix/Crawley3:58.393:50.84
94:04.78Grant WebbSBSENM Basildon/Oaklands Col4:04.784:03.87
104:04.94Simon MillettSBSENMConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow/Norwich RR4:03.074:01.54
114:06.12Jack WoodsPBU20M Worthing4:06.123:59.79
124:07.57Jake BerryPBU17MSteve FuryMedway & Maidstone4:07.573:59.94
134:07.69Maxwell Dumbrell SENMAllison BentonBrighton & Hove4:06.184:03.30
1500m B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:00.02Pat CanavanPBSENM South London3:59.343:59.34
24:03.57Tim FaesPBU20MMark HookwayTonbridge3:59.333:59.33
34:06.68Tommy BowerSBU23MTomaz PlibersekWoodford Green Essex Ladies/UCL4:06.684:06.06
44:06.88Sam AshcroftSBSENMPhilip O'DellEaling Southall & Middx4:06.883:59.53
54:07.48Daniel KennedyPBSENM Blackheath & Bromley4:07.484:04.67
64:11.41Daniel AshleyPBU20M Basildon4:11.414:11.41
74:12.46Jamie HarperPBU15MJeremy SothcottShaftesbury Barnet4:12.464:11.9
84:14.73Katie SnowdenPBU23WAlasdair DonaldsonHerne Hill/Nottingham Uni4:14.734:05.29
94:17.22Alexander Machin-Paley U20M Highgate4:14.364:14.36
104:21.48Daniel Richards U17MJane FarrierOrion4:15.404:10.44
114:25.74Kristen Findley SENW United States4:17.614:17.61
1500m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:16.58Dominic O'MahoneySBV40MPeter MullervyInvicta East Kent4:16.584:08.77
24:17.07Calum Fraser SENM Kent/Bath Uni4:13.264:13.26
34:18.17Tim Dowling U23M Dartford H/Sussex Uni4:16.824:16.82
44:21.24Ben MatthewsSBU20MJon ArmstrongBexley4:21.244:19.4
54:21.58Mary Goldkamp SENW United States4:20.354:20.35
64:22.90Tom SimpsonPBU15MMark NewellCambridge H/Greenwich Tritons4:22.904:22.90
74:24.61Marley Godden U17M Medway & Maidstone4:20.344:20.34
84:25.04Andre StoneSBU20MJon ArmstrongBexley4:25.044:08.43
94:25.95Gareth Evans V35MDavid ListonBlackheath & Bromley4:25.64:25.6
104:29.33Gemma Holloway U20W Thurrock4:24.644:18.46
114:32.22Matthew Francis U15MMark NewellCambridge H4:28.544:04.72
124:39.16Keith Newton V50M Herne Hill4:28.44:11.0
1500m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:23.97Thomas GrimesPBV35M East London/Orion4:23.754:21.17
24:26.08Ellie BakerSBU20WGeorge HarrisonChelmsford/Oaklands Col4:26.084:25.23
34:26.59Jack PaytonPBU17M Medway & Maidstone4:26.594:26.59
44:28.14Kaylee DoddPBU23W Basildon/Oklahoma State Uni4:28.144:20.09
54:31.94Stephen DaviesPBU20M Basildon4:31.844:31.84
64:37.15Sophie MansfieldPBU20WJon BiggBrighton Phoenix4:37.154:37.15
74:40.24Connor Dearden U17MMichael ColeHorsham Blue Star4:34.34:34.3
84:43.01John BakerPBV35M Bexley4:40.344:40.34
94:45.48Almi Nerurkar U15W Brighton Phoenix4:44.054:27.82
104:46.29Ella NewtonPBU17WJames McDonaldHerne Hill/Cambridge H4:46.294:33.03
114:49.96Maisie GricePBU17WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:49.964:41.97
124:55.41Jack Etherton U17M Brighton Phoenix4:42.714:42.71
134:56.28Rachel Longstaff U20WMatt RichardsCheltenham4:53.34:44.8
144:59.50Emily BallardSBU23W Basildon4:59.504:58.42
154:59.58Megan Allerton U17W Horsham Blue Star4:57.834:56.75
165:00.10Hannah SheltonPBU15WAlex StantonBedford & County5:00.104:58.33
175:08.25Romy Van der VeenPBU17W Horsham Blue Star5:08.255:07.82
185:09.98Nadine Lewycky SENWDi BaldwinMarshall Milton Keynes/Canada5:08.705:08.70
195:19.13German Rojas V55M Mexico5:13.215:13.21