BMC PB Classic External Results
Street
2 May 05
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
8mx9:26.98Susie HignettPBU20WMartin RushBournemouth/Army9:26.989:15.68
3000 A (Male only)
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 8:20.57Simon PlummerPBSENM Woodford Green Essex Ladies8:20.578:08.66
2 8:24.17Tom PenfoldPBU23M Birchfield H/Birmingham Uni8:24.178:24.17
3 8:30.32Andy VernonSBU20MNick AndersonAldershot, Farnham & District8:30.327:45.49
4 8:30.62Laurence CoxPBU20MChris McGeorgeAldershot, Farnham & District/Loughborough Student8:30.628:30.62
5 8:37.62Andrew LivingstonePBU20M Thurrock/Aldershot, Farnham & District8:37.628:37.62
6 8:39.69Andrew WelchPBU23MStella BanduAshford AC/Loughborough Students/Medway & Maidston8:39.698:39.69
7 8:39.73Kelvin Hardy U20M Ipswich8:24.978:24.97
8 8:45.62Martin MashfordSBU20MMick WoodsAldershot, Farnham & District8:45.628:16.54
9 8:54.66Paul Erwood U20MJames BennettVale of Aylesbury/Bournemouth Uni8:33.558:28.18
3000 B (Male only)
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 8:42.27Iain WhitfieldPBU20M Stroud8:42.278:25.76
2 8:44.25Josh LillyPBU23M Severn/Birmingham Uni8:43.908:17.00
3 8:44.42Simon LewisPBSENM Cardiff8:44.428:34.88
4 8:48.40Daniel GurminPBU23M Abertillery8:48.408:37.5
5 8:50.20Tom RussellPBU20M Stroud/Bristol Uni8:30.98:11.41
6 8:51.32Ben Jones U20MDavid DixCoventry/Warwick Uni8:35.688:21.48
7 8:53.51Craig Peters U20M Bristol & West8:43.398:23.26
8 8:54.66Simon RusbridgeSBSENM Exeter8:54.668:53.36
9 8:55.08Dan MullettPBU20M Bristol & West8:55.088:55.08
10 8:55.11Ross ClarkePBU17MRob DenmarkHavering8:44.547:57.82
11 9:19.02Matthew Clark U17M Poole Runners9:02.78:51.65
3000 C (Mixed)
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 9:08.47Tom Ellis U20M Exeter9:00.49:00.4
2 9:14.46Kyle Hackett U20MRupert PepperPoole Runners9:13.68:59.3
3 9:22.24Ben RobinsonSBU17M Bristol & West9:22.248:44.87
4 9:24.90Chris RookePBU17MMick WoodsIpswich9:12.928:30.73
5 9:25.24Greg SmithSBU17M Aldershot, Farnham & District9:25.248:56.48
6 9:25.43Non StanfordSBU17W Swansea9:25.439:22.84
7 9:26.55Gemma MilesPBSENWRobert AshwoodKendal9:26.559:26.55
8 9:26.98Susie HignettPBU20WMartin RushBournemouth/Army9:26.989:15.68
9 9:29.07Andrew RookeSBU17MCraig WinrowIpswich9:29.078:41.96
10 9:30.13Phillip BerntsenPBU17M Andover9:07.88:28.84
11 9:44.57Claire ForbesSBSENW Channel Islands/Southampton RC9:44.579:13.75
12 9:56.22Sam Trowbridge U20M Independent Intelligent Fitness9:39.989:39.98
3000 D (Mixed)
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 9:52.15Ryan Trew U17MRupert PepperPoole Runners9:23.48:59.66
2 9:55.02Stephanie BarnesPBU20W Bristol & West9:55.029:15.58
3 9:56.92Sarah WaldronPBU20WDavid SunderlandGloucester9:56.929:29.55
4 10:01.97Olivia KenneyPBU20W Royal Sutton Coldfield9:45.959:34.81
5 10:13.52Jamie GoldingSBU17M Bristol & West10:13.529:59.98
6 10:16.87Becky GoughPBU17WDarren GausonTeam Southampton9:57.339:54.55
7 10:17.51Joanna Callaway U20W Royal Sutton Coldfield10:00.99:57.07
8 10:18.08India LeePBU20WNick AndersonWinchester10:18.089:45.67
9 10:19.74Kate MaltbySBU23WChristopher FrapwellStroud/Bath Uni10:19.749:00.81
10 10:27.37Tina Muir U20W Bedford & County10:22.39:36.72
11 10:27.52Katy MaddeverPBU17W Cornwall10:27.5210:27.52
12 10:29.02Bradley MarshPBU17M Poole Runners10:29.0210:17.22
13 10:38.8Sarah Tedd U20W Independent Intelligent Fitness10:20.5910:10.95
14 10:42.47Vicki Ingham U20W Poole Runners10:37.5510:37.55
15 10:46.33Leanne Renshaw U20W Independent Intelligent Fitness10:41.2710:41.27
16 11:02.02Emma Langdell U17W Royal Sutton Coldfield10:25.2810:04.4
17 11:03.94Ellie SprakeSBU17W Ipswich/Sheffield RC11:03.949:47.92
18 11:09.01Medena KnesplSBU20W Hercules Wimbledon11:09.019:52.17
19 12:04.00Sarah HollidaySBU17W Andover12:04.0010:59.9