Surrey County Championships External Results
Kingston
23-24 May 15

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 U20M (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
18:42.39George Gathercole U20M2Mick WoodsAldershot, Farnham & District8:34.658:34.65
29:05.65Cassian HydeSBU20M2 Hercules Wimbledon9:05.658:58.7
39:07.19Rian McCawleyPBU20M1Mick WoodsAldershot, Farnham & District9:07.199:07.19
49:09.23Neil WellardPBU20M1Richard HoltKingston & Poly9:09.238:49.81
59:14.52Nathan BekelePBU20M1James McDonaldHerne Hill9:14.529:09.9
69:18.27James Harvey U20M2 Guildford & Godalming9:13.659:13.65
3000 U17M (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
18:59.27Harry BoydPBU17M1Sue GoodeGuildford & Godalming8:55.438:53.73
29:07.19George GrasslyPBU17M1Robert RussellDorking & Mole Valley/Middlesex Schs9:07.198:35.24
39:28.32Paul Burgess U17M2James McDonaldHerne Hill9:28.099:09.81
49:34.64Ollie Percival U17M1Trevor RaggettAldershot, Farnham & District9:15.529:02.69
59:55.20Laurie Pope U17M1 South London9:43.119:43.11
610:21.15Daniel Cooke U17M1 Camberley9:45.899:20.04
710:23.41Ryan GalvinPBU17M1Maureen HancockSutton & District10:11.710:11.7
810:31.49Alex Galvin U17M1Maureen HancockSutton & District10:17.6810:17.68
910:34.72James Fleming U17M1 Camberley10:26.829:54.37
3000 U15M (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:24.26Charles KershawSBU15M1Trevor RaggettAldershot, Farnham & District10:24.269:22.8
210:26.02Eoin CanningSBU15M1Trevor RaggettAldershot, Farnham & District10:26.029:41.15
310:27.17Charlie WoodmanPBU15M1Andrew KennardWalton10:27.1710:27.17
411:29.07Ned CraddockPBU15M1James McDonaldHerne Hill11:29.0711:29.07
512:36.33Alex ChiltonPBU15M1James McDonaldHerne Hill12:36.3312:36.33
3000 SW (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:00.52Sophie Cowper SENW Gary WarhurstLincoln Wellington/Notts/South London9:37.249:29.71
210:21.67Fiona de MaunyPBSENW Jack RutherfordWalton/Hailsham10:21.6710:21.67
310:55.76Elyse JenkinsPBSENW Mark WhiteHerne Hill/Australia10:45.510:45.5
413:05.20Nicky AtkinsSBV50W Richard HoltKingston & Poly/Veterans13:05.2012:31.3
3000 U20W (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:09.88Katherine Shiel-RankinSBU20W1Mick WoodsAldershot, Farnham & District10:08.149:36.72
212:09.70Lianne LafrenierePBU20W1Sue GoodeGuildford & Godalming12:09.7012:09.70
3000 U17W (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:10.22Eugenie CocklePBU17W1Mick WoodsAldershot, Farnham & District10:10.2210:10.22
210:32.88Charlotte Dannatt U17W2Alan DriverCamberley10:20.1010:01.02
311:10.75Jessica Robinson U17W1 Guildford & Godalming10:43.7510:40.49
411:23.11Beatrice Allan U17W1 Dorking & Mole Valley11:06.411:06.4
511:27.12Sarah HeddlePBU17W2Mick WoodsAldershot, Farnham & District11:27.1211:27.12
611:59.38Tatiana Cooke U17W1James McDonaldHerne Hill11:16.9510:53.72
 DNFMorgan Morrison U17W2 Epsom & Ewell11:37.511:36.27