BMC Regional Races External Results
Eltham
20 Aug 08
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 A (Sydney Wooderson Memorial)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:49.87Chris Warburton SENMGeorge GandyNotts/Loughborough Students1:49.751:48.44
21:50.36Damien Moss SENMDamien MossRugby & Northampton/St. Mary's Uni1:47.321:47.29
31:50.66James ThieSBSENMJames ThieCardiff1:50.661:49.82
41:50.85Joe Durrant U23M Cambridge H/Birmingham Uni1:49.751:48.37
51:50.90Ben Wiffen SENMKenneth PikeTonbridge/St. Andrews Uni1:49.821:49.24
61:51.09Conor HealyPBU23M Clonliffe/Ireland1:51.091:49.89
71:51.22Chris Reynolds SENM Woodford Green Essex Ladies1:49.651:47.57
81:52.56Ben Scarlett U23MChris NewmanSwindon/Loughborough Students/Medway & Maidstone1:48.791:47.88
800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.12Andrew OsagieSBU23MCraig WinrowHarlow AC/St. Mary's Uni1:53.121:43.77
21:53.81Tom Druce U23MMalcolm ArnoldChannel Islands/Guernsey1:53.141:51.78
31:53.92Joe Van Der Toorn U23M Belgrave1:52.691:51.48
41:54.48Ross Clarke U23MRob DenmarkHavering1:52.371:51.60
51:54.62Matt Peel SENM Crawley1:54.151:54.15
61:58.22Matt Grant U20M South London1:54.901:52.79
800 C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.2Omar MansourPBU20M Woodford Green Essex Ladies1:55.21:53.25
21:55.3Michael HobsonSBU20MNoel StoddartBexley/St. Mary's Uni1:55.31:55.00
31:56.5Matt Dawson U23M Ashford AC/Reading AC1:55.81:55.8
41:57.1Dan Pidgeon U20MNeil EnglandSwindon1:56.261:55.6
51:57.6Fabian Downs U23MFabian DownsChiltern/Bangor Uni1:55.351:55.35
61:59.0Mark Woodley U23MCraig WinrowChelmsford/St. Mary's Uni1:55.781:49.81
71:59.6Jason McDonald SENM Woodford Green Essex Ladies/Australia1:56.841:56.84
800 D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.74Chris Lamb SENMGlynn TromansRugby & Northampton1:56.701:52.86
21:56.81Hussain JamaSBU23MFrank HorwillEaling Southall & Middx/East London U1:56.271:53.67
31:57.47Danny Crates T46SBV35MAyo FalolaThurrock/Woodford Green Essex Ladies1:57.471:53.27
41:57.73Tim PrendergastSBSENM Woodford Green Essex Ladies/New Zealand1:57.731:54.44
51:57.76Andy Knight V35M Cambridge H1:57.021:48.38
61:58.14Martin AireySBV35M Blackheath & Bromley1:58.141:50.2
71:59.38David Reader V35MDavid ReaderCambridge H1:59.21:53.1
81:59.76David Boyce SENM Brighton & Hove1:56.71:56.7
92:00.91Paul Scanlan U17MGladys BirdWoodford Green Essex Ladies1:57.861:53.47
800 E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:01.70Alexander Hookway U20MMark HookwayTonbridge1:59.651:57.77
22:01.72Jordan Maurice U15MJames McDonaldCroydon2:01.231:56.39
32:01.85Ben Phillips U17MGladys BirdWoodford Green Essex Ladies2:01.691:58.14
42:04.27Hari FaulknerSBU17M Bexley2:04.272:02.6
52:10.21Alex Newson U15M Invicta East Kent2:09.32:04.6
62:10.47Robert Birchley SENMRobert BirchleyVictoria Park & Tower Hamlets2:09.02:09.0
72:14.19Henry ThomasPBU17M Tonbridge2:14.192:14.19
800 F (Women only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:09.74Karen Cudby (was Harewood) SENWCharles McConnellCorby/Rugby & Northampton2:04.472:00.53
22:10.01Claire Nichols SENW Woking/Team Southampton2:05.972:05.97
32:10.22Ellie Meadows SENW Basildon/Shaftesbury Barnet2:05.912:05.75
42:10.24Carolyn Johnson U23WChris McGeorgeRadley/Oxford Uni2:09.082:03.04
52:10.40Hannah EdwardsPBU17WStephen CarrollHerne Hill2:10.402:09.99
62:17.14Elaine Rayner U23W Blackheath & Bromley/Brunel Uni London2:15.022:08.11
72:17.47Helena TeggSBSENW Guildford & Godalming2:17.472:14.6
82:20.91Siobhan DelonPBSENW Blackheath & Bromley2:20.912:20.91