Scottish National Championships External Results
Callendar Park
27 Feb 16

To see full results click here
6.4KXC 3.2KXC 4.8KXC 4KXC 8KXC 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Page: 1 2 3 4
 
6.4KXC U17M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 22:59Tristan ReesU17M2Ron MorrisonFife
2 23:19Sol SweeneyU17M2Catriona Helen TavendalePerth Strathtay
3 23:41James DonaldU17M2James DonaldDundee Hawkhill
4 23:43Joseph Arthur U17M  Edinburgh AC
5 23:48Max MilarvieU17M2Charlie MurrayVictoria Park City of Glasgow
6 23:52Ryan GrayU17M1 Inverclyde
7 23:58Struan PatonU17M1Michael JohnstonCambuslang
8 23:59George ReesU17M1 Fife
9 24:03Gavin SmithU17M2 Cambuslang
10 24:09Paul MorrisonU17M2 North Uist
11 24:10Tyler WhiteU17M2John WandsPitreavie
12 24:14Joshua BoyleU17M1 Blackburn/Cambuslang
13 24:15Conor O'RiordanU17M2 Aberdeen
14 24:16Andrew LoveU17M1 Giffnock North
15 24:17Anthony AddisonU17M2Moray AndersonCorstorphine
16 24:19Finlay ToddU17M2 Ross County
17 24:25Alex BrownU17M2Lynn CooperHoughton Harriers
18 24:41Freddie CarcasU17M1 Edinburgh AC
19 24:48Fraser StirlingU17M2 Ayr Seaforth
20 24:52Michael SwintonU17M1 Edinburgh AC
21 24:57Martin LynasU17M2Jamie ClementsEast Kilbride
22 24:57Charlie MilarvieU17M1 Victoria Park City of Glasgow
23 24:58Lewis RossU17M1Alan SprangAyr Seaforth
24 25:02Fraser Cruickshank U17M  Aberdeen AAC
25 25:06Jonathan JacksonU17M1Carol SharpCorstorphine
26 25:13Gregor MalcolmU17M2Steven DoigFife
27 25:20Calum KitchingU17M2 Banchory Stonehaven/Aberdeen
28 25:24Aidan FerryU17M1 Inverness
29 25:27Guy Evans-Haggerty U17M  VP-Glasgow AC
30 25:29Keir BeatonU17M1 East Sutherland
31 25:30John LawU17M2 Victoria Park City of Glasgow/Glasgow Sch of Sport
32 25:33Nikolai GajicU17M1Dudley WalkerGiffnock North
33 25:34Jack HeathwoodU17M2 Bellahouston Harriers
34 25:40Eamon CarrU17M1 Cambuslang
35 25:44Conor ThomsonU17M2John RodgerKilbarchan
36 25:52Luke PoutneyU17M1Richard LeachMotherwell
37 25:58Jamie SturrockU17M1Dudley WalkerGiffnock North
38 26:00Oliver Watson-SweeneyU17M2Dudley WalkerGiffnock North
39 26:01Paul IrelandU17M2Eric FisherEdinburgh AC
40 26:03Ben GrantU17M1John WandsPitreavie
41 26:03Cody StevensonU17M1John BellGarscube
42 26:05Nick BoyleU17M1Dudley WalkerGiffnock North
43 26:08Lewis PriestU17M1 Victoria Park City of Glasgow
44 26:08Faisal KhursheedU17M1Neil RentonGala
45 26:10Joe BartonU17M2 Helensburgh
46 26:13Matthew MackinnonU17M2 Inverclyde
47 26:13Robbie Smith U17M  VP-Glasgow AC
48 26:16Callum TharmeU17M1 Gala
49 26:16Harry NimmoU17M1Dudley WalkerGiffnock North
50 26:18Aidan ComerfordU17M2John RodgerKilbarchan
51 26:18Mathew SmithU17M2Linda SmithLasswade
52 26:23James AdamU17M1Steven DoigPitreavie
53 26:27Eadie Matthew U17M  Ayr Seaforth AC
54 26:33Craig SmithU17M1Andrew FergusonAberdeen
55 26:39Joseph LowrieU17M1 Giffnock North
56 26:42Kyle MunroU17M1 Stornoway
57 26:54Lewis KhanU17M2 Aberdeen
58 27:01Adam KellyU17M1 Law
59 27:04Joe ArnaudU17M1 Inverness
60 27:07Sam BrownU17M1Carol SharpEdinburgh AC
61 27:07Neil AndersonU17M1 Giffnock North
62 27:10Aidan McCaffreyU17M2 Kirkintilloch
63 27:13Robbie FergusonU17M2 Bellahouston Harriers
64 27:20Thomas Berry U17M  Garscube Harriers
65 27:31Keir CarolanU17M2 Giffnock North
66 27:32Jamie WastlingU17M2 Central
67 27:40Callum CampbellU17M2John O'HaraCorstorphine
68 27:46Fraser Veitch U17M  Chirnside Chasers
69 27:50Lewis TraceyU17M1 Cambuslang
70 27:55Adam MacLennanU17M2 Ross County
71 28:01Calum MackayU17M2 Corstorphine
72 28:08Thomas WhitefordU17M1 Cumbernauld
73 28:11Sammy HearlU17M1 Inverclyde
74 28:20James Duffy U17M  Ron Hill Cambuslang Harriers
75 28:31Cameron KempU17M1 Victoria Park City of Glasgow
76 28:35Kieran CubisU17M2 Law
77 28:46Callum McCormackU17M1Nigel ReynoldsDundee Hawkhill
78 28:46Tom NicholU17M2 Kilmarnock
79 28:51Stuart Gardner U17M  Inverness Harriers AAC
80 29:05Jamie DarlingU17M1 Lasswade
81 29:09Ben FountainU17M2 Law
82 29:11Struan RossU17M1John WandsPitreavie
83 29:20Ruaridh FraserU17M1Charles ForbesInverness
84 30:08Ross Trearty U17M  Maryhill Harriers
85 30:19Craig WestonU23M6 Garscube
86 30:33Jamie NixU17M1 Kilmarnock
87 30:47Conor ButtersU17M2Patrick KellyLaw
88 31:00Luke Williams U17M  Inverness Harriers AAC
89 31:04Hamish KerrU17M2 Ross County
90 31:21Harry LamondU17M1 Kirkintilloch
91 32:41Rowan Downie U17M  Dundee hawkhill harriers
92 34:26Logan MathiesonU17M2 Ross County
93 38:57Robbie Smith U17M  Bellahouston Harriers
 
3.2KXC U13M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 12:10David AddisonU13M3 Corstorphine
2 12:24Ethan ElderU13M3Gregor NicholsonMoorfoot
3 12:25Oscar OnleyU13M3 Chirnside
4 12:26Ben CameronU13M3 Forres
5 12:28Corran Carrick-AndersonU13M3 Moorfoot
6 12:31Harry HenriksenU13M2 Lasswade
7 12:38Blair MilneU13M3 Moray
8 12:40Joshua MilneU13M3 Moray
9 12:40Jack PattonU13M2Robert HawkinsKilbarchan
10 12:43Joshua BentonU15M4 Banchory Stonehaven
11 12:44Danny McPakeU13M3 Ross County
12 12:44Lucas CairnsU13M1Ross CairnsInverness
13 12:50Ben SandilandsU13M2Steven DoigFife
14 12:54Ethan CarolanU13M2Dudley WalkerGiffnock North
15 12:54Gregor CampbellU13M2 Shettleston
16 12:55Andrew McGillU13M2 Linlithgow
17 12:56Kairn BrandU13M3 Perth Strathtay
18 12:58Lewis HanniganU13M2Robert HawkinsKilbarchan
19 13:02Conor GourleyU13M1Steven DoigPitreavie
20 13:08Jack DalgetyU13M3 Dundee Hawkhill
21 13:10David MorrisonU13M2 Stornoway
22 13:10Dylan ElliottU13M3 Kirkintilloch
23 13:11Gregor CollinsU13M1 Gala
24 13:11Harris PatersonU13M1 Giffnock North
25 13:13Blayne WrightU13M2 Victoria Park City of Glasgow
26 13:13Michael Girler U13M  Mootfoot Runners
27 13:18Callum Bryne U13M  VP-Glasgow AC
28 13:20Sam GriffinU13M2 Aberdeen
29 13:22Muir GillespieU13M2 Edinburgh AC
30 13:22Callan HogarthU13M3 Falkirk
31 13:27Kasey FraserU13M3 Shettleston
32 13:27Murray BrownU13M2 Falkirk
33 13:29Finlay Ross-DavieU13M2 Garscube
34 13:29Aodhan FinneganU13M2 Stornoway
35 13:31Fabian DespinoyU13M3Sandy CameronEdinburgh AC
36 13:31Owen KeddieU13M3Steven DoigFife
37 13:33Michael Black U13M  Ron Hill Cambuslang Harriers
38 13:34Finlay RutterU13M3Thomas MathiesonRoss County
39 13:36Murray FotheringhamU13M2 Giffnock North
40 13:36Sean FrielU13M3 Cambuslang
41 13:37Aidan SimpsonU13M3 Dundee Hawkhill
42 13:38Harry McGillU13M3Stephen McLooneGreenock Glenpark
43 13:41Angus RutterU13M1Thomas MathiesonRoss County
44 13:43Ethan WilsonU13M2 Shettleston
45 13:43Calum LittleU13M3 Cumbernauld
46 13:45Patrick Kiehlmann U13M  Glasgow Triathlon Club
47 13:46Danny BrydenU13M3 Annan
48 13:48Alex EllenU13M3 Ross County
49 13:50Jonathan FaulksU13M1 Falkirk
50 13:50Scott VigrowU13M2 Dundee Hawkhill
51 13:51Elliot BainU13M2Jamie ClementsEast Kilbride
52 13:51Alex CrooksU13M2 Ayr Seaforth
53 13:54Blair ScottU13M3 Dundee Hawkhill
54 13:56Arron Grew U13M  Ron Hill Cambuslang Harriers
55 14:01Michael GlenU13M3 Law
56 14:03Joseph McKayU13M1 Giffnock North
57 14:04Daniel BruceU13M2 Central
58 14:07Christopher Watson-SweeneyU13M2 Giffnock North
59 14:09Leo CurrieU13M3 Clydesdale
60 14:09Josh LawU13M3 Inverclyde
61 14:10Charlie CameronU13M3 Corstorphine
62 14:10Euan RolloU13M2 Inverness
63 14:11Thomas RobertsonU13M2 Aberdeen
64 14:11Kyle SutherlandU13M3Thomas MathiesonRoss County
65 14:12Eric RobinsonU13M2 Inverness
66 14:12Jack MacKinnon U13M  VP-Glasgow AC
67 14:12Patrick SmileyU13M2 Ayr Seaforth
68 14:13Ruaridh SticklandU13M2 Garscube
69 14:14Ivan RamsayU13M1 Falkirk
70 14:14Scott Meechan U13M  Greenock Glenpark Harriers
71 14:15Archie KempU13M2 Corstorphine
72 14:15David SpencerU13M3 Forres
73 14:15Ewan FergusonU13M2 Greenock Glenpark
74 14:19Joseph HaganU13M3 East Kilbride
75 14:19Euan WondU13M2 Falkirk
76 14:20Ryan McdermottU13M2 Kilbarchan
77 14:21Maxwell Drummond U13M  Moorfoot Runners
78 14:22Ben MacBrideU13M2 Law
79 14:23Adam GrieveU13M2 Falkirk
80 14:23Hamish AndersonU13M3Kenny ClementsEast Kilbride
81 14:24Andrew BairdU13M3 Kilmarnock
82 14:25Connor DalyU13M1 Edinburgh AC
83 14:33Euan BellU13M1 Ayr Seaforth
84 14:35Thomas WoodsU13M2 Central
85 14:36Jai PattersonU13M3David RaeTeviotdale
86 14:38Alister MacKayU13M2Andrew McFarlaneRoss County
87 14:39Fraser MorrisU13M2 Livingston
88 14:41Rory MurrayU13M2 Annan
89 14:42Reagan MacDonaldU15M4 Inverness
90 14:44Luke AitkenU13M3 Garscube
91 14:47Samuel DrummondU13M1 Ayr Seaforth
92 14:48Thomas McCourtU13M3Jamie ClementsEast Kilbride
93 14:50Connor ThompsonU13M2 Edinburgh AC
94 14:52Josh BainU13M2 Helensburgh
95 14:55Sam Sweeney U13M  East Kilbride A.C.
96 14:57Robbie Woods U13M  Ron Hill Cambuslang Harriers
97 14:58Ross DavidsonU13M3 Inverclyde
98 14:59Euan McLewU13M3 Cambuslang
99 14:59Evan McConnell U13M  Gala Harriers
100 15:02Cameron PirieU13M1 Team East Lothian
101 15:02Calum HallU13M3 Corstorphine
102 15:04Fergus Mardon U13M  Strathearn harriers
103 15:06James BrownU13M2 Central
104 15:07Ruaridh Flint U13M  Strathearn harriers
105 15:07Max CunninghamU13M1 Ayr Seaforth
106 15:08Cameron MacDonaldU13M2 East Kilbride
107 15:10Mark Cassidy U13M  Ron Hill Cambuslang Harriers
108 15:10Euan FlettU13M  Corstorphine
109 15:11Alan McCullochU13M2 Law
110 15:11Dylan MacPhersonU13M3 Inverness
111 15:11Jack McDonald U13M  Gala Harriers
112 15:12Finlay RaynorU13M2 Inverness
112 15:12Angus Smith U13M  Inverness Harriers AAC
114 15:14Cameron FraserU13M3 Central
115 15:15Lewis BlairU13M3John WandsPitreavie
116 15:16Theo CarterU13M3 Shettleston
117 15:19Brodie GillandersU13M1 Kilbarchan
118 15:20Michael McGarvaey U13M  Falkirk Victoria Harriers
119 15:21Thomas MacAskill U13M  Teviotdale Harriers
120 15:25Seamus MowberryU13M2 Kilbarchan
121 15:26Connor KalkmanU13M1 Kirkintilloch
122 15:27Louis O'HareU13M2 Kirkintilloch
123 15:30Robbie AndersonU13M3 Team East Lothian
124 15:30Matthew TullyU13M2 Dundee Hawkhill
125 15:32Ben Jamieson U13M  George Heriots School
126 15:34Liam Angely U13M  Ron Hill Cambuslang Harriers
127 15:35Kian McconvilleU13M2 Giffnock North
128 15:35Matthew StewartU13M1 Kirkintilloch
129 15:36Inness Campbell U13M  Gala Harriers
130 15:37Jack StewartU13M2 Inverclyde
131 15:38Lewis HaineyU13M2Janice HendrieInverclyde
132 15:49Caleb DunningU13M1 Inverclyde
133 15:54Finn BurdenU15M4 Helensburgh
134 16:00Thomas MacDonald U13M  George Heriots School
135 16:04Stuart AirdU13M3 Clydesdale
136 16:05John LearyU13M2 Edinburgh AC
137 16:13Blair John Gemmell U13M  Ayr Seaforth AC
138 16:16Cameron DicksonU13M2 Lasswade
139 16:18James WalterU13M2 Team East Lothian
140 16:21James GrantU13M1 Strathearn
141 16:24Lewis MartinU13M1 Ayr Seaforth
142 16:29Ben EmordyU13M2Alan HillSpringburn
143 16:36Joe Boothie U13M  George Heriots School
144 16:39Jack RobertsonU13M2 Perth Strathtay
145 16:40Ben EverettU13M2 East Kilbride
146 16:45Euan Champman U13M  Garscube Harriers
147 16:52Rudy Brown U13M  East Kilbride A.C.
148 17:01Finn MilliganU13M3 Law
149 17:07Harrison Hughes U13M  Teviotdale Harriers
150 17:07Kieran BallardU13M3 Springburn
151 17:08Martin BurnhopeU13M1 Kilbarchan
152 17:46Jack McDaidU13M  Greenock Glenpark
153 17:58Archie FullerU13M2Stephen RossChirnside
154 18:07Ross KennedyU13M1 Kilbarchan
155 18:18Jamie Glen U13M  Glasgow Triathlon Club
 
4.8KXC U20W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 18:16Stephie PennycookU20W3John LeesFife/Edinburgh Uni
2 18:41Louise MercerU20W3 Edinburgh Uni Hare & Hounds
Page: 1 2 3 4