South of England Senior/U20 Championships External Results
Crystal Palace
14-15 Jun 08
100 200 400 800 1500 3000 5000 100HW 110H 110HU20M 400H 400HW 2000SC 2000SCW 3000SC
3000W 5000W HJ PV 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
Page: 1 2 3 4
800 s2 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
41:55.92  27Dave McKinlay SENM Blackheath & Bromley1:55.021:54.27
51:57.02  0Jonathan Long U23M Woodford Green Essex Ladies1:54.731:54.42
61:57.86  0James Phillips U23M Ashford AC/Loughborough Students1:57.341:53.8
71:58.63  0Daniel Ryan SENM Blackheath & Bromley/Loughborough Students1:56.621:53.52
800 h1 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
11:57.40  0Adam Moore U20M Bracknell AC1:50.691:50.69
21:57.48  0Michael Di Laura U20M Worthing1:53.001:50.69
31:58.09  0Paige Haines U20M Newham & Essex Beagles1:53.651:52.17
41:59.10  0Luke Disney U20M Enfield & Haringey/Brighton Uni1:56.781:56.78
52:00.41  0Antony Taylor U17M Basildon1:58.931:58.93
800 h2 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
12:01.72  0Tim Burt U20MCraig WinrowAshford AC1:52.101:50.47
800 h3 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
11:58.62  0Matthew Sullivan U20MGeorge GandyShaftesbury Barnet1:53.051:52.17
21:58.76  0Chris Haines U20M Medway & Maidstone1:54.741:53.43
31:58.81  0Matthew Loveridge U20M Guernsey/Channel Islands1:57.681:55.05
41:59.07  0Alex JacksonPBU20M Epsom & Ewell1:58.211:56.51
52:01.85  0George Kemp U20M Bedford & County1:59.601:57.9
62:01.89  5Owen ThomasPBU20M Croydon2:01.892:01.89
800 h4 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
11:57.90  0Matt Grant U20M South London1:54.901:52.79
21:57.90  0Oliver Heeks U20MCraig WinrowOrion1:53.991:49.35
31:57.98  0Dan Pidgeon U20MNeil EnglandSwindon1:56.261:55.6
41:58.04  0Lloyd Heard U20MJohn HylandColchester & Tendring/Team Cobra1:57.031:54.3
51:58.68  0Michael Goodwin U20M Bedford & County1:56.181:55.66
800 s1 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
11:55.61  0Adam Moore U20M Bracknell AC1:50.691:50.69
21:55.72  0Robert Heaney U20M Bedford & County/Brunel Uni London/Team Bedfordshi1:53.261:52.05
31:55.91  32Lee CooganPBU20M Cambridge H1:54.981:54.34
41:56.11  0Michael Di Laura U20M Worthing1:53.001:50.69
51:56.46  16Tim Burt U20MCraig WinrowAshford AC1:52.101:50.47
61:57.54  0Lloyd Heard U20MJohn HylandColchester & Tendring/Team Cobra1:57.031:54.3
71:57.76  0Michael GoodwinSBU20M Bedford & County1:56.181:55.66
81:58.52  0Dan Pidgeon U20MNeil EnglandSwindon1:56.261:55.6
800 s2 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
11:54.22  0Paige HainesSBU20M Newham & Essex Beagles1:53.651:52.17
21:55.42  0Matthew Sullivan U20MGeorge GandyShaftesbury Barnet1:53.051:52.17
31:56.15  23Oliver Heeks U20MCraig WinrowOrion1:53.991:49.35
41:57.06  9Matt GrantPBU20M South London1:54.901:52.79
51:58.21  5Alex JacksonPBU20M Epsom & Ewell1:58.211:56.51
61:58.64  0Luke Disney U20M Enfield & Haringey/Brighton Uni1:56.781:56.78
71:58.80  0Matthew Loveridge U20M Guernsey/Channel Islands1:57.681:55.05
800 h1 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
12:11.82  0Claire Nichols SENW Woking/Team Southampton2:05.972:05.97
22:12.81  0Philippa Aukett SENWMike BaxterShaftesbury Barnet/Bristol Uni2:08.602:03.07
32:13.21  0Clementine Adams SENW Aldershot, Farnham & District2:08.002:08.00
42:15.30  82Kimberley GoodallPBSENW Guernsey/Channel Islands2:15.302:15.30
52:15.76  72Nikki SilvaSBSENWBrian HopkinsHerts Phoenix2:15.762:11.49
62:18.34  46Helen Taczynski SENWDavid SmithColchester & Tendring/Chelmsford2:16.632:13.71
72:19.23  42Nathalie WarrenPBSENW Walton2:19.232:19.23
800 h2 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
12:13.29  0Ellie Meadows SENW Basildon/Shaftesbury Barnet2:05.912:05.75
22:13.81  0Sara Luck U23WFrank HorwillHavering/London Uni2:11.402:11.40
32:14.21  0Michaela Mayor SENWRoger WilliamsHillingdon/Belgrave2:07.392:04.47
42:14.98  80Natalie Weir U23WDavid SunderlandLoughborough Students2:13.732:10.50
52:15.20  78Elaine Rayner U23W Blackheath & Bromley/Brunel Uni London2:15.022:08.11
62:18.65  48Katie SilvaPBSENW Channel Islands2:18.652:18.65
72:21.90  11Georgina Neame U23W Basingstoke & Mid Hants2:19.392:19.39
800 h1 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
12:13.93  0Lucy Dowsett U20WBud BaldaroCambridge & Coleridge/Team Cambridgeshire2:08.892:06.35
22:14.51  84Kathrine FoySBU20W Woodford Green Essex Ladies2:14.022:12.79
32:18.09  54Hannah PollakPBU20WSteve MannEaling Southall & Middx2:18.092:14.80
42:24.28  0Sorrel Hunter U20W Ashford AC/Birmingham Uni2:22.92:22.0
800 h2 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
12:15.84  0Lucy Yates U20WGeorge HarrisonShaftesbury Barnet2:09.892:06.21
22:17.19  0Jo Hunter U20W Vale of Aylesbury/Notts2:15.142:14.04
32:21.11  18Denise Dignum U20W Basildon2:18.02:16.46
42:21.71  12Nikki Twine U17W Basildon2:19.832:19.83
52:23.47  0Chantelle Bazzoni U20W Shaftesbury Barnet2:22.902:22.90
800 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
11:51.26  120Ben Scarlett U23MChris NewmanSwindon/Loughborough Students/Medway & Maidstone1:48.791:47.88
21:51.61  113Joe Durrant U23M Cambridge H/Birmingham Uni1:49.751:48.37
31:51.79  110Ben Wiffen SENMKenneth PikeTonbridge/St. Andrews Uni1:49.821:49.24
41:53.45  77Joe Van Der ToornSBU23M Belgrave1:52.691:51.48
51:54.17  0Richard Larsen U23M Bracknell AC1:52.261:52.2
61:54.73  51Jonathan LongSBU23M Woodford Green Essex Ladies1:54.731:54.42
71:55.39  0Daniel Poulton U23M Stevenage & North Herts1:52.671:52.67
81:55.96  0Dave McKinlay SENM Blackheath & Bromley1:55.021:54.27
800 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
11:53.16  82Adam Moore U20M Bracknell AC1:50.691:50.69
21:53.65  73Paige HainesSBU20M Newham & Essex Beagles1:53.651:52.17
31:54.26  60Matthew Sullivan U20MGeorge GandyShaftesbury Barnet1:53.051:52.17
41:54.45  62Robert HeaneyPBU20M Bedford & County/Brunel Uni London/Team Bedfordshi1:53.261:52.05
51:54.68  57Michael Di LauraPBU20M Worthing1:53.001:50.69
61:56.59  0Lee Coogan U20M Cambridge H1:54.981:54.34
71:58.28  0Oliver Heeks U20MCraig WinrowOrion1:53.991:49.35
800 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
12:08.66  143Michaela MayorSBSENWRoger WilliamsHillingdon/Belgrave2:07.392:04.47
22:08.87  141Philippa Aukett SENWMike BaxterShaftesbury Barnet/Bristol Uni2:08.602:03.07
32:09.05  139Claire Nichols SENW Woking/Team Southampton2:05.972:05.97
42:09.69  133Ellie MeadowsSBSENW Basildon/Shaftesbury Barnet2:05.912:05.75
52:09.97  130Clementine AdamsSBSENW Aldershot, Farnham & District2:08.002:08.00
62:12.33  106Sara Luck U23WFrank HorwillHavering/London Uni2:11.402:11.40
72:15.72  0Elaine Rayner U23W Blackheath & Bromley/Brunel Uni London2:15.022:08.11
82:19.29  0Natalie Weir U23WDavid SunderlandLoughborough Students2:13.732:10.50
800 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
12:08.89  141Lucy DowsettSBU20WBud BaldaroCambridge & Coleridge/Team Cambridgeshire2:08.892:06.35
22:13.61  93Lucy Yates U20WGeorge HarrisonShaftesbury Barnet2:09.892:06.21
32:15.14  78Jo HunterSBU20W Vale of Aylesbury/Notts2:15.142:14.04
42:18.59  0Hannah Pollak U20WSteve MannEaling Southall & Middx2:18.092:14.80
52:22.04  0Nikki Twine U17W Basildon2:19.832:19.83
 
1500 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
 4:08.32  0Chris ThomsonSBSENM Brighton & Hove4:08.324:06.1
 4:10.45  0Adam Searle SENMSteve PikeStevenage & North Herts4:10.164:00.44
 4:12.68  0Daniel Moses U23M Orion/Middlesex Uni4:03.694:01.62
 4:15.50  0Adam Stainsby U20M Worthing/Brighton & Hove/Brunel Uni London4:05.023:58.67
 4:19.20  0James Hogg U20MChris NewmanMedway & Maidstone4:14.594:02.05
 4:20.41  0Jack Stroud U20M Orion4:13.844:01.03
1500 h1 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
13:59.30  0Peter Bridger SENMTony SimmonsLuton/Lancaster Uni3:47.363:47.36
24:00.49  38Matthew Dumigan U23M Worthing/Cardiff Met Uni3:57.873:53.52
34:00.78   Brian Markham U23M Ennis Track/Aldershot, Farnham & District/St. Mary3:57.353:50.06
44:01.27  31Tom Collins SENM Medway & Maidstone4:00.574:00.57
54:02.18  24Tom JenkinsSBSENMKeith WhitelamSouth London4:02.184:00.4
64:04.59  0Andrew LivingstoneSBU23M Thurrock3:59.903:59.90
74:07.61  0Rich Airey SENM Brighton & Hove4:02.593:58.81
84:07.96  5Martin BatemanPBSENMGerald ArcherHillingdon4:06.534:06.53
1500 h2 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
14:01.24  0Ross Clarke U23MRob DenmarkHavering3:49.123:43.94
24:01.63  0Phillip Tulba SENM Basingstoke & Mid Hants3:52.413:42.3
34:02.10  30Ben TylerPBU23MRodger HughesMedway & Maidstone/Brunel Uni London4:02.103:53.17
44:02.34  0Gareth Klepacz SENMRoderick LockTeam Southampton/Southampton Uni3:55.813:54.15
54:02.79  19Alex Gibbins SENM Blackheath & Bromley3:58.743:58.74
64:03.22  0Josh Guilmant SENMMalcolm KempBrighton Phoenix/Sussex Uni3:58.903:56.90
74:06.63  0Tom Comerford U23MIan StewartMarshall Milton Keynes3:58.293:52.37
84:07.59  0Matt BristowSBSENMMatt BristowBrighton & Hove4:05.733:58.47
1500 h1 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
13:59.82  0David Gibbon U20MDavid SmithColchester & Tendring3:56.683:53.23
24:00.55  37Jack Tyler U20MRodger HughesMedway & Maidstone/Brunel Uni London3:49.783:49.78
34:00.79  40Jake ShelleyPBU20MDavid ChalfenShaftesbury Barnet4:00.793:43.74
44:01.18  37Kurt WolfePBU20M Tonbridge4:01.184:01.18
54:04.98  2Matt Bloy U20M Basildon3:58.93:58.9
64:05.66  0Andrew RookeSBU20MCraig WinrowIpswich4:04.024:03.84
74:10.14  0Andrew Mariani U20MDavid HoweWoodford Green Essex Ladies/Loughborough Students4:02.173:50.13
84:11.66  5Elliot PalmerPBU20MStephen BensonIpswich4:04.693:48.47
94:12.47  0Alex Bellew U20M Bedford & County/Hercules Wimbledon4:12.023:59.76
1500 h2 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
14:00.17  0Daniel Clorley U20MTony SimmonsLuton/Team Bedfordshire3:53.753:42.66
24:01.01  0Mickey Reed U20MMick WoodsAldershot, Farnham & District3:57.353:56.07
34:01.23  0Ben HunterSBU20MRon DawsonSouthend4:00.923:58.27
44:01.54  34Gavin LewisPBU20M Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni3:58.053:51.87
54:06.07  0Josh Gorecki U20M Aldershot, Farnham & District4:01.153:50.07
64:06.88  5Sam MurphyPBU20M Cambridge H4:06.884:03.7
74:09.42  0Richard Mann U20MGerald ArcherHillingdon/Harrow4:05.304:00.84
1500 h3 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
14:00.65  0James Robinson U20M West Norfolk3:54.453:54.45
24:01.21  37Matthew RevierPBU20MGerald ArcherHillingdon4:01.163:54.91
34:01.76  0Rhys Glastonbury U20MGordon ManningRadley/Oaklands Col3:55.923:45.65
44:02.57  21Tom BestSBU20M Luton4:02.574:01.47
54:03.03  22Luke CaldwellPBU20MRobert RussellDorking & Mole Valley4:02.663:42.14
64:03.84  11Tom Bowerman U20M Aldershot, Farnham & District4:02.633:50.64
74:06.60  0Andrew RidleySBU20MDavid LawrenceWest Suffolk4:06.603:55.27
84:11.01  5Michael McManusPBU20MMichael FirthSouth London4:08.84:05.39
94:11.74  0Billy Collins PallettSBU20M Shaftesbury Barnet4:11.744:03.63
1500 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
14:29.27  113Amy CampbellSBSENWBill FosterSouthampton RC/Shaftesbury Barnet4:26.474:13.93
24:32.85  95Emily Wicks SENWKeith DonkinAldershot, Farnham & District/Surrey Uni4:26.34:24.61
34:35.67  81Bryony ProctorSBU23WMick WoodsBlackheath & Bromley/St. Mary's Uni4:35.014:30.4
44:37.60  72Frances BriscoeSBSENWGlynn TromansWhite Horse4:34.134:32.15
54:40.16  59Bernadine Pritchett V40WFrank HorwillWoodford Green Essex Ladies/Veterans4:36.654:31.52
64:42.06  49Leonie SmithSBU23WMick WoodsAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni4:42.064:29.86
74:49.10  14Robyn Matson U23WBud BaldaroHavering/Birmingham Uni4:42.944:42.94
84:49.98  10Nicki Gooderham SENWRoger WilliamsCity of Norwich/Unattached/Brunel Uni London4:39.634:37.78
94:53.09  5Michelle JenkinsPBSENW South London4:48.504:45.40
104:54.68  0Diana Chklar (nee Kennedy) SENWBrian HopkinsWoodford Green Essex Ladies4:48.804:48.80
114:56.53  0Jo Locker SENWJack RutherfordWalton4:53.574:35.51
124:58.78  0Sara Bird U23W Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni4:47.864:42.82
1500 (14 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
14:32.93  100Suzi BoastPBU20WJoe FranklinBedford & County/Team Bedfordshire4:29.034:20.06
24:43.07  49Rebecca NewsteadPBU20W Bedford & County/Beds Uni4:43.074:38.34
1500 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
 4:08.26  0Ben Tyler U23MRodger HughesMedway & Maidstone/Brunel Uni London4:02.103:53.17
1500 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
13:56.61  69Ross Clarke U23MRob DenmarkHavering3:49.123:43.94
23:56.62  69Peter Bridger SENMTony SimmonsLuton/Lancaster Uni3:47.363:47.36
33:57.04  65Phillip Tulba SENM Basingstoke & Mid Hants3:52.413:42.3
43:58.85   Brian Markham U23M Ennis Track/Aldershot, Farnham & District/St. Mary3:57.353:50.06
54:00.61  0Matthew Dumigan U23M Worthing/Cardiff Met Uni3:57.873:53.52
64:01.23  37Josh GuilmantPBSENMMalcolm KempBrighton Phoenix/Sussex Uni3:58.903:56.90
74:01.34  31Gareth Klepacz SENMRoderick LockTeam Southampton/Southampton Uni3:55.813:54.15
84:03.70  12Andrew LivingstoneSBU23M Thurrock3:59.903:59.90
94:04.92  0Tom Collins SENM Medway & Maidstone4:00.574:00.57
104:05.06  0Tom Jenkins SENMKeith WhitelamSouth London4:02.184:00.4
1500 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
13:54.45  91James RobinsonPBU20M West Norfolk3:54.453:54.45
23:55.52  77Daniel Clorley U20MTony SimmonsLuton/Team Bedfordshire3:53.753:42.66
33:55.92  79Rhys GlastonburyPBU20MGordon ManningRadley/Oaklands Col3:55.923:45.65
43:57.28  68David GibbonPBU20MDavid SmithColchester & Tendring3:56.683:53.23
53:57.35  68Mickey ReedPBU20MMick WoodsAldershot, Farnham & District3:57.353:56.07
64:00.92  34Ben HunterSBU20MRon DawsonSouthend4:00.923:58.27
74:01.16  5Matthew RevierPBU20MGerald ArcherHillingdon4:01.163:54.91
84:04.45  0Gavin Lewis U20M Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni3:58.053:51.87
94:05.21  0Kurt Wolfe U20M Tonbridge4:01.184:01.18
104:06.02  0Jake Shelley U20MDavid ChalfenShaftesbury Barnet4:00.793:43.74
 
3000 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
 9:33.33  5Tom MeadSBU17MJohn StokerLuton9:33.339:00.49
 9:38.79  0Grant Webb U17MSteve ReynoldsBasildon9:20.18:50.11
 9:44.27  5Ian BaileyPBU17MMick WoodsAldershot, Farnham & District9:30.408:20.44
 9:53.34  5Taylor NunnPBU17M St. Mary's Richmond9:53.349:53.34
 10:00.06  5Jack Garvin U15M Ipswich9:39.919:22.85
 10:00.95  5Jack KillipPBU15MNoel StoddartSt. Mary's Richmond10:00.958:38.86
 10:08.71  0Martin Campbell U15MTodd BennettTeam Southampton10:04.489:51.0
 10:09.59  0Henry Loughlin U15M West Norfolk9:55.449:17.12
 10:14.82  5Connor HearnSBU15MNoel StoddartEaling Southall & Middx10:14.829:38.65
 10:15.71   Jonathan DryPBU15MTrevor Raggett 10:15.719:53.24
 10:18.37  0Ben Bradley U15MMick WoodsCamberley10:16.978:13.38
 10:29.10  5Joss MoranPBU17M St. Mary's Richmond10:29.1010:29.10
 10:32.16  5Simon CampbellPBU15MTodd BennettTeam Southampton10:32.1610:32.16
 11:06.10   Laura Condron U20W Colchester & Tendring10:30.4210:24.16
 11:33.87  5Camilla SmeePBU15W Southend11:33.8711:33.87
 11:45.21  0Natasha Little U17W Stevenage & North Herts11:36.311:19.4
 11:46.35  0Victoria Little U17W Stevenage & North Herts11:14.411:12.1
 11:48.99  5Eve EdmundsPBU15W St. Mary's Richmond11:48.9911:48.99
3000 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
19:01.23  5Richard CharlesPBU15M Ealing Southall & Middx9:01.238:33.66
29:04.35  5Karnvir HayerPBU15MSteve MannEaling Southall & Middx9:04.358:55.19
39:16.23  5Zak SeddonSBU15M Bracknell AC9:16.237:58.95
49:26.01  5Charlie GricePBU15MJon BiggBrighton Phoenix9:26.018:21.36
59:32.20  5Kegan LymnPBU15MMick WoodsCamberley9:22.839:03.60
69:38.24  5Lewis LloydSBU15M Herne Hill9:38.248:30.92
79:46.00  5Stephen KnuckeyPBU15M Windsor Slough Eton & Hounslow/Australia9:46.009:46.00
89:54.22  5Ryan DriscollPBU15MMark HookwayTonbridge9:54.228:04.86
99:56.75  5Chris CharlesPBU15MSteve MannEaling Southall & Middx9:44.029:41.49
3000 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
18:41.05  5Alex CornwellPBU17MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies8:36.468:01.02
28:41.51  5Jonathan HayPBU17MMick WoodsAldershot, Farnham & District8:33.307:59.2
38:41.80  5Andrew CombsPBU17MMark HookwayTonbridge8:41.808:30.05
48:48.57  5John McDonnellPBU17MJohn StokerLuton8:48.578:11.39
58:50.78  5Shaun WebbPBU17M Ipswich8:50.498:41.81
68:53.45  5Peter BenedickterPBU17MSimon GoodwinLuton8:53.458:53.45
78:59.38  5Oliver DaveyPBU17M Thurrock8:59.08:59.0
89:01.05  5James McCarthyPBU17MJon BiggBrighton & Hove9:01.058:32.04
99:06.62  0Tom Frith U17MRon DawsonSouthend8:48.28:21.23
109:13.73  0Tom Crawshaw U17M City of Norwich9:04.99:00.4
119:14.24  5Chad LambertPBU17MBarry HearnMarshall Milton Keynes/Middlesex Schs9:14.248:37.86
129:14.49  5Elliott WoolmerPBU17MConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow9:14.498:51.40
139:18.19  0Sebastian Harding U17M Tonbridge9:03.39:03.3
149:22.82  5Daniel WoodgatePBU17MJohn StokerLuton9:22.828:26.97
159:24.68  5Nathan DittonPBU17MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow9:24.689:09.80
179:38.79  0Grant Webb U17MSteve ReynoldsBasildon9:20.18:50.11
3000 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
19:58.33  102Clare Elms V40W Dulwich/Veterans9:54.869:49.95
210:05.22  96Nicola RogersPBSENWPaul JonesColchester & Tendring10:00.49:51.2
310:06.24   Naomi WarnerPBSENW Thames Hare & Hounds/Hercules Wimbledon/Australia10:06.2410:06.24
410:11.83  85Nicki Ottley De La SallePBSENWTrevor MuxlowHillingdon10:11.8310:11.83
3000 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
19:33.37  149Emelia GoreckaPBU15WMick WoodsAldershot, Farnham & District9:22.808:55.11
29:53.43  115Jessica JuddSBU15WJeremy FreemanThurrock9:53.438:43.24
310:02.53  100Ruth HaynesPBU15WMick WoodsAldershot, Farnham & District10:02.539:40.19
410:24.57  64Grace HowiePBU15WMark PauleyPoole AC/Team Dorset10:24.5710:24.57
510:25.75  62Mary GalbraithSBU15W Ipswich10:25.7510:24.32
610:54.31  14Shelby HaysomPBU15W Poole AC10:45.010:45.0
710:57.04  9Jay AndrewsPBU15W Orion10:57.0410:49.83
811:11.02  0Lauren MacGregor U15WRichard ThurstonOrion10:51.7010:28.10
911:12.45  0Charlotte Firth U15W Worthing10:59.5410:59.54
3000 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
110:04.51  92Melissa CourtneySBU17WMark PauleyPoole AC/Team Dorset10:04.518:43.72
210:11.14  86Charlotte ChristensenPBU17W Ipswich10:11.149:27.11
310:31.47  47Rebecca Daines U17W West Norfolk10:19.6410:19.64
410:37.88  41Claire ArnoldPBU17WMick WoodsAldershot, Farnham & District10:37.889:59.75
510:51.49  14Jennifer Hamer U17W Blackheath & Bromley10:38.6810:30.73
3000 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
110:14.74  75Georgie-Lou Sales U20W Havering10:02.159:54.70
210:27.92  53Mel Newbery U20WSteve MannEaling Southall & Middx10:06.889:26.02
310:39.97  33Ella Waldman U20WGeoff WilliamsLondon Heathside/Enfield & Haringey10:24.2810:10.53
 
5000 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
 16:18.15  0Richard BatchelorSBSENMKeith DonkinAldershot, Farnham & District/Waverley16:18.1515:33.9
 16:54.13  5Howard Clarke U20MRon DawsonSouthend16:53.116:51.6
5000 (15 Jun)
PosPerf  UKCName AG CoachClubSBPB 
114:37.32  65Dean Lacy SENMMark NewellCambridge H14:26.3914:26.39
214:44.15  51John HutchinsSBSENMMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants/Oxford Uni14:44.1514:27.94
314:58.16  23Alister MosesSBSENM Reigate Priory/Shaftesbury Barnet14:58.1614:27.7
414:59.45  26Steve KimberPBSENM Windsor Slough Eton & Hounslow14:59.4514:59.45
515:03.26  18Tim PattisonPBU20M Macclesfield/Cambridge Uni15:03.2615:03.26
615:04.74  10Robert PalmerSBV35M Luton/Eastern Masters15:04.7414:54.8
715:05.76  13Orlando EdwardsPBSENM Shaftesbury Barnet/Civil Service15:05.7615:05.76
815:23.31  5Craig WilliamsPBU23M Aldershot, Farnham & District/Army15:04.615:04.6
915:24.82  5Dave AlcockPBSENM Victoria Park & Tower Hamlets/Thames Hare & Hounds15:24.8214:59.84
1015:26.44  5Steven ConnorPBU23MMick WoodsAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni15:26.4414:41.25
1115:27.48  5Martin BatemanPBSENMGerald ArcherHillingdon15:19.915:19.9
1215:28.07  0Ben Paviour V35M Herne Hill15:23.415:12.0
1315:31.91  5James Fairbourn U23MDavid HoweBelgrave/Loughborough Students15:26.315:26.3
1415:33.86  5Andrew ConwayPBU23MMick WoodsBlackheath & Bromley15:33.8615:20.27
1515:40.49  0Ben Warren SENM Harrow/Sussex Uni/Hailsham15:09.2614:34.0
Page: 1 2 3 4