BMC Regional Races External Results
Birmingham
23 Apr 17
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.42Adrian Lloyd-DaviesSBU20MStuart HamiltonBridgnorth1:53.411:53.41
21:55.84Jonathan Currie U23MPeter VenusTynedale/Birmingham Uni/Edinburgh AC1:53.711:52.77
31:56.32Oliver Carvell U17MStuart HamiltonBridgnorth1:52.691:52.69
41:57.54Chris Monk SENMRichard MasseyMansfield1:56.351:50.21
51:58.57Thomas CoePBU23MNeil DodsonWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni1:55.81:55.8
61:58.77Jack Bonser U23MDerrick HardingWolverhampton & Bilston1:57.91:56.48
72:04.12James Share SENMSue GoodePoole Runners/Guildford & Godalming2:02.871:59.4
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.81Conor SmithPBU20M Bromsgrove & Redditch1:59.811:59.81
22:01.64Archie RobertsPBU20M Kidderminster & Stourport/Birmingham Uni2:01.02:01.0
32:02.06Jack Benstead U20MBill BoydCorby1:58.631:58.63
42:03.35Reis Brooke U20MCatherine MuthBirchfield H2:02.42:00.89
52:04.03Conall McGinnessPBU17MRobert PocklingtonHuntingdonshire2:03.222:03.22
62:04.18Steve Beardwell U23M Yate/Birmingham Uni2:02.231:57.9
72:04.41Adam Barnes SENM Birmingham Uni/Tipton2:01.552:01.55
82:05.49Jolyon Leavesley U15MBill BoydCorby2:00.472:00.47
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:07.82Ben PrincePBU17MPeter StewartTipton2:03.32:03.3
22:09.02Eddie Roberts U20MRobert HuntKidderminster & Stourport2:08.72:06.0
32:11.28Luca Mayes U15MBill BoydCorby2:05.02:05.0
42:12.66Graham Dodd SENMPaul HayesNorthbrook/Coventry2:10.532:10.53
52:15.05Harry Sachs U20MKeith HoltBirchfield H2:13.522:07.9
62:18.07Jordan Fisher Brindle U15MCatherine MuthBirchfield H2:10.82:10.8
72:19.12Alexander Johnson U20M Bromsgrove & Redditch2:15.22:15.2
800m D (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:10.26Ellie Baker U20WGeorge HarrisonShaftesbury Barnet2:04.672:04.67
22:10.38Anna SmithPBU17WStuart ColledgeNewark AC2:06.402:06.40
32:10.45Samantha ColebySBSENWJulie ColebyDurham/Edinburgh AC2:08.352:07.84
42:11.24Molly CanhamSBU17W Exeter2:07.442:07.44
52:13.65Katrina Simpson U20WMichael MielczarekHalesowen/West Midlands Schs2:10.012:10.01
62:14.54Katie AllenSBSENWEddie CockayneBirchfield H/Brunel Uni London2:14.542:12.21
72:15.41Tamsin McGrawSBU20W Amber Valley2:11.252:11.25
82:22.20Karys Amory U20WPeter StewartBirchfield H2:18.062:16.4
92:30.10Lily Gregory U17W Charnwood2:16.002:16.00
800m E (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:22.88Ailis MacFarlaneSBU17WJaime WalkerBurton2:20.322:20.32
22:23.08Imogen Sheppard U17WMichael SheppardStratford-upon-Avon2:17.12:17.1
32:23.82Rosie Whitehead U17WAlan ThomasBristol & West2:19.802:18.40
42:25.63Tania-Cyrena Cyrus SENW Enfield & Haringey/East London U2:22.472:19.17
52:27.55Selina Scott U17WBill BoydCorby/Rugby & Northampton2:19.632:19.63
62:31.66Katie Wright U17WRobert PocklingtonHuntingdonshire2:22.982:21.2
72:32.95Lucy EvansPBU17WJohn AbbissWolverhampton & Bilston2:32.22:32.2
82:37.50Emma Gascoigne U17WRobert GriffithsSaffron AC2:33.102:28.42
92:39.63Poppy JonesPBU15W Birchfield H2:32.62:32.6
102:40.19Erin TreacyPBU15WBill BoydCorby2:36.572:36.57