BMC Regional Races External Results
Eltham
21 Jun 17
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Sydney Wooderson Memorial 800m
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:48.99Sean Molloy U23M Tonbridge/St. Mary's Uni1:47.761:47.76
21:49.32Harry Fisher SENMDarrell MaynardSouthampton/Cardiff Met Uni1:48.111:48.11
31:50.48Ricky Lutakome U20MNick HancockSutton & District/Blackheath & Bromley1:49.591:49.59
41:51.00Mark WoodleyPBSENMMark WoodleyChelmsford1:49.811:49.81
51:51.50Scott Greeves U23MJames SeniorCity of Norwich/East Anglia Uni1:51.491:51.49
61:51.63Aaron BennettSBSENMAlex BuddSouthampton1:51.631:49.18
71:52.93Max Pickard SENMJosh GuilmantBrighton Phoenix1:52.251:52.25
81:53.25Sean HallSBSENM Hercules Wimbledon/Sale Harriers Manchester1:53.251:51.44
91:55.26Dominic NolanSBSENM Croydon/Loughborough Students1:55.261:54.58
101:56.46Joseph O'Hara U23MJon ArmstrongBexley/St. Mary's Uni1:53.111:48.88
Mens 800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.49Daniel Stepney SENMJon BiggBrighton Phoenix/Brighton Uni1:52.471:49.98
21:54.90Ben HardingSBSENMKenneth PikeKent/Brunel Uni London1:54.811:51.75
31:54.93Eric SapacSBSENM Herne Hill/Australia1:54.681:52.71
41:55.18Angus HarringtonPBU17MNigel StickingsBlackheath & Bromley/Surrey Schs1:54.951:54.95
51:55.45Nick Armstrong U23MJon ArmstrongNewham & Essex Beagles/Loughborough Students1:55.021:53.43
61:55.65Yusuf BizimanaPBU17MJeffery NkrumahVictoria Park & Tower Hamlets1:55.651:55.65
71:55.75Kieran ElandPBU23MStella BanduTonbridge1:55.301:55.30
81:55.78Mike CummingsSBSENMKenneth PikeHerne Hill/Hardley1:55.781:55.34
91:56.23Oliver Lill U17MSteve ReynoldsBasildon1:55.731:55.73
101:58.16Kieron Connor U20M Croydon1:56.451:56.45
112:01.54Patrick Lucas U23MMike FleetCroydon/Loughborough Students1:54.331:54.16
Mens 800m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.21Simon CoppardSBU17MPeter BrenchleyTonbridge1:51.971:51.97
21:56.58Joe SmithPBU17MVince GoldingCrawley1:56.581:56.58
31:57.61Mitchel Cox U20MSteve ReynoldsBasildon1:57.581:57.58
41:58.15Jed Hayes U23MShane SmithKettering/Army1:57.221:54.58
51:58.58Christian LeePBU20MMark HookwayTonbridge/Croydon1:57.381:57.38
61:59.34Dominic Speight U23MStevan DokicHillingdon/Southampton Uni1:58.211:56.60
72:00.53Oli Lum U23MOli LumMarshall Milton Keynes/Cardiff Met Uni1:57.911:57.91
82:01.35Thomas Palmer U17MRobert KimberColchester & Tendring1:57.921:57.92
Mens 800m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.02Joss BarberSBU20MDavid ListonBlackheath & Bromley1:58.021:57.90
21:59.36Andre StoneSBU23MJon ArmstrongBexley/Exeter Uni1:59.361:59.09
31:59.47William PagePBU20MRobert KimberColchester & Tendring1:59.241:59.24
41:59.92George Crocker U20MVince GoldingCrawley1:58.201:58.18
52:00.53Jacques Cunningham MarshSBU20M Medway & Maidstone2:00.141:58.47
62:01.33Sam Shaw U17M Kingston & Poly2:01.162:01.16
72:02.08Daniel Kennedy SENM Blackheath & Bromley1:57.751:57.75
92:04.92Zak Wort U17M Kingston & Poly/Middlesex Schs1:59.811:59.81
82:04.95Joseph Geller U17MJohn StowWoodford Green Essex Ladies2:01.272:01.27
Mens 800m E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.97Michael EllisSBU23MMark HookwayTonbridge/Sheffield Hallam Uni/Sheffield & Dearne1:58.971:58.79
21:59.12Oscar MillardPBU17MJames McDonaldHerne Hill1:59.121:59.12
32:00.75Jordan ChrisostomouPBU20MJane FarrierOrion2:00.752:00.75
42:01.16Andrew WarburtonSBSENM Notts/Loughborough Students2:01.161:58.04
52:01.53Sidnie WardPBU15MJohn StowWoodford Green Essex Ladies2:01.532:01.53
62:01.70Tom MackmanPBU20M Brighton Phoenix/Horsham Blue Star2:01.702:01.70
72:02.85Neil KirkhamPBSENMChris ZahVictoria Park & Tower Hamlets2:01.862:01.86
82:03.07Shay White U20M Orion2:02.052:02.05
92:03.72Bayley MasseyPBU20MMark NewellCambridge H2:03.722:03.72
102:06.54Stuart McNally V40M Dartford H2:05.992:05.99
Mens 800m F
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:04.94Alex JagoPBU23MJohn ClementsArena 80/Brighton & Hove2:02.542:02.54
22:05.70Alex LynePBU20MGuy HoldenSouth London2:05.22:05.2
32:05.74Joe AshleyPBV35MAllison BentonArena 80/Southern Counties Vets2:04.122:04.12
42:06.55Anold PeranaPBU17MVince GoldingCrawley2:05.712:05.71
52:06.72Marley Godden U20M Medway & Maidstone2:03.302:03.30
62:07.74Callum StonePBU15MVince GoldingCrawley2:07.742:07.74
72:08.16Ryan MaundersSBU20M Medway & Maidstone2:04.902:04.90
82:11.40Samuel HallettPBU20M Medway & Maidstone2:11.402:11.40
92:15.43Ben McNallyPBU17MMervyn WatermanDartford H2:15.432:15.43
Women's 800m Challenge
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:04.22Revee Walcott-Nolan U23WRevee Walcott-NolanLuton/Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni2:03.202:02.32
22:08.31Mollie O'SullivanPBU20W Herne Hill2:08.312:08.31
32:08.47Lucy James SENWRichard WheaterBedford & County/Loughborough Students2:08.392:06.42
42:13.62Helena Corbin SENW Woking/Herne Hill/Herne Hill2:13.422:11.44
52:13.96Saffron Moore U15WAlex BuddCity of Portsmouth2:12.352:12.35
62:15.46Morgan SquibbPBU15WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:12.142:12.14
72:17.17Ella Newton U20WJames McDonaldHerne Hill/Cambridge H2:15.192:15.19
82:20.87Kelsi Cornish U17WNigel StickingsBlackheath & Bromley2:16.202:16.20
92:21.62Annabel Hobday U17WAnnabel HobdayKingston & Poly2:15.532:15.53
102:22.25Ellie Dolby U15WJay GalleyBlackheath & Bromley2:18.042:18.04
Womens 800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:20.41Tara BagePBU20WJon BiggBrighton Phoenix2:19.832:19.83
22:22.43Stephanie Mitchell SENW Herne Hill2:20.32:15.11
32:23.64Rose Chaplin U15WChristopher VoiceEastbourne2:22.32:22.3
42:25.31Tania-Cyrena Cyrus SENW Enfield & Haringey/East London U2:22.472:19.17
52:25.85Lily NewtonPBU17WJames McDonaldHerne Hill/Cambridge H2:25.852:25.85
62:26.32Jessica NealSBU15WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:23.942:22.65
72:27.76Ailbhe Barnes U15WMark NewellCambridge H2:21.952:21.95
82:30.92Bethany PantonPBU15W Blackheath & Bromley2:30.922:30.92