Yorkshire County Championships External Results
North Stainley
6 Jan 18
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
8.14KXC U20M
PosPerfNameAG YearCoachClub 
127:31Angus McMillanU20M1Ian WilcockCity of York
227:58Alfie ManthorpeU20M1John WoodSheffield & Dearne
328:26Cameron BellU20M2Keith WhitelamHallamshire
428:43Maurice Calton-SealU20M1Ian WilcockCity of York
529:05Matthew MerrickU20M1 Bingley
629:07Mark BostockU20M1Christopher Neil MitchellWakefield
729:44Jack BrennanU20M1Joanne DayHarrogate
831:21Toby HilleryU20M2 Wetherby
931:23George PhillipsU20M2Barry BarnesDoncaster
1031:50Nishan SinghU20M1 Doncaster
1132:29Harry ShelbourneU20M1 Holmfirth
1232:52James TuckerU20M1 City of York
1333:14Watson PeelU20M1 Halifax
1433:34Harry RobsonU20M1 Richmond & Zetland
1533:39Edward HooperU20M1 Knavesmire
8.14KXC SW
PosPerfNameAG YearCoachClub 
129:23Claire DuckSENW Mike BaxterLeeds City
229:50Alexandra BellSENW Andrew HendersonPudsey & Bramley/Leeds Beckett Uni
330:14Georgia MalirU23W Andrew HendersonLeeds City/Leeds Uni
430:46Natalia HackettU23W Natalia HackettHallamshire
530:59Natasha HatswellSENW Nigel BrookesRotherham/Sheffield Hallam Uni
631:09Evie BrailsfordU23W Andrew HendersonHallamshire/Leeds Beckett Uni
731:11Helen BerryV40W  Holmfirth
831:13Zara KnappyU23W Andrew HendersonRotherham/Leeds Uni/Keighley & Craven
931:21Sarah HodgsonU23W Philip TownsendLeeds City/Leeds Uni
1031:26Charlotte WardSENW  Hallamshire
1131:37Zanthe WraySENW  Hallamshire/Sheffield Uni
1231:44Hannah-May FletcherU23W Keith WhitelamHallamshire
1331:47Heather SellarsSENW  Leeds City
1431:52Emma ParkinsonU23W Nigel BrookesRotherham/Sheffield Hallam Uni
1532:00Samantha JohnsonSENW Andrew HendersonRotherham/Leeds Beckett Uni
1632:08Nik TarregaSENW  Knavesmire
1732:12Stephanie BurnsSENW Nigel BrookesRotherham
1832:32Jo AdamsSENW  Richmond & Zetland/North Texas
1932:40Nicola DevineSENW David TuneDoncaster
2032:43Ruby SykesU23W Alwyn DewhirstHolmfirth
2132:45Susan PartridgeV35W  Leeds City
2232:49Alina StepanchukV35W Nigel BrookesRotherham/Northern Vets/Lithuania
2332:59Fiona DaviesV40W  Rotherham
2433:37Victoria StainburnSENW  Otley
2533:50Claire Leaver-HewittV35W  Holmfirth
2633:59Jo BuckleyV40W  Bingley/Calder Valley
2734:23Sophie ChumasU20W  Harrogate
2834:27Charlotte SlackU23W Keith WhitelamHallamshire/Skyrac
2934:33Jane HalloranV45W Gordon AgarSkyrac
3034:44Emily BirchallSENW Greg HullLeeds City
3134:54Kerry StorrarV45W Dave NortonBarnsley AC/Northern Vets
3234:59Jenni MustonV40W  Spenborough
3335:04Rachel PillingV35W  Pudsey & Bramley
3435:05Hannah WhitelamSENW  Hallamshire
3535:14Hinda HardakerV40W  Keighley & Craven
3635:20Myra JonesSENW  Valley Striders
3735:21Aislinn PrendergastSENW  Hallamshire/Australia
3835:27Sarah O'SullivanV40W  Keighley & Craven
3935:30Elizabeth HudsonSENW  Rotherham Harriers
4035:37Ellie KitchenSENW  Bingley/Warwick Uni/Ilkley
4135:39Sarah GoughV40W Kerry StorrarBarnsley AC
4236:00Laura MccabeSENW  Otley AC
4336:05Emily LeggSENW  Wetherby/York Uni
4436:10Rachel RoseSENW  Sheffield RC
4536:12Louise PrestwichV40W  City of York
4636:16Sarah GillSENW  Harrogate H & AC
4736:28Claire PearsonV35W  Wharfedale
4836:30Denise WrightV45W  Bingley
4936:58Ellie CrownshawU23W  Hallamshire/Dark Peak
5037:01Hayley NewboundU20W Nigel WoollinWakefield
5137:05Jacqueline KeavneyV50W  Richmond & Zetland
5237:07Jenny HorneV35W  Sheffield RC
5337:12Eleanor RobinsonU20W Mike BaxterKeighley & Craven/Manchester Metropolitan Uni
5437:17Ellen McleodSENW  Sheffield RC
5537:19Beth MasseyV45W  Barnsley AC
5637:24Natasha GeereV50W  Spenborough
5737:26Sara ElliottV45W  Otley
5837:34Joanne Worboys-HodgsonV45W  Denby Dale
5937:36Lorna HubbardSENW  Keighley & Craven
6037:43Katherine KirkhamV35W  Wharfedale
6137:45Rachel MackieV45W  Valley Striders
6237:54Helena Marie CroftSENW  Holmfirth
6338:02Kari MunroV35W  Ripon
6438:22Katie Marie RobertsV35W  Barnsley H
6538:38Saeah DewhirstSENW  Bingley Harriers
6638:45Marisol Carrera VivarV45W  Bingley/Spain
6739:00Lexie WilsonU20W Keith WhitelamHallamshire
6839:04Angela PaxtonV50W  Keighley & Craven
6939:10Rebecca HuntSENW  Kimberworth
7039:25Chloe HudsonV35W  Valley Striders
7139:27Emma GreenV40W  Bingley
7239:35Claire GrisdaleV35W  Steel City
7339:44Rebecca WeightSENW  Bingley Harriers
7439:55Rachel Elizabeth PooleV50W  Hallamshire
7540:13Nicola Joy RossV35W  Steel City
7640:30Jo HeseltineV50W James WardmanRothwell
7740:47Megan ThomsonSENW  Knavesmire
7840:51Camille AskinsV45W  Keighley & Craven
7940:55Susan DickV40W  Loftus & Whitby
8041:03Caroline FrancisV50W  Bingley
8141:12Eleanor BrownSENW  Bingley
8241:16Naomi BiddlestoneV35W Kerry StorrarBarnsley AC
8341:19Claudia StantonU20W  Valley Striders/Leeds Beckett Uni
8441:27Christine McCarthyV55W  Pontefract
8541:32Yvonne TwelvetreeV65W  Totley
8641:34Emma DavidV40W  Nidd Valley
8741:42Kyah HallU23W  Loftus & Whitby/Cleveland Schs
8842:03Sarah CharlesworthV35W  Wharfedale
8942:32Marion MuirV40W  Kirkstall
9042:32Jo CarnieSENW  Steel City Striders
9142:46Caroline SaundersV45W  Kimberworth
9242:50Suzanne RickardV45W  Ripon
9342:57Heather WallisV35W  Steel City
9443:10Rose JamesV35W  Doncaster
9543:36Abbie HallSENW  Knavesmire
9643:50Roz MasseyV35W  Totley
9743:52Emma MoorhouseSENW  Barnsley H
9844:09Pauline WhittakerV50W  Richmond & Zetland
9944:26Rowena SkelhornV40W  Rothwell
10044:40Karen DawsonV40W  Wakefield Triathlon Club
10144:51Sarah HughanV40W  Nidd Valley
10245:03Alison NobleV40W Kerry StorrarBarnsley AC
10345:09Diane MacdonaldV45W  Keighley & Craven
10445:11Gaenor CoyV40W  Ilkley
10545:23Anna MarshallV35W  Knavesmire
10645:29Petra BijsterveldV55W  Ilkley
10745:39Liz MatthewsV55W  Knavesmire
10845:42Alexandra PottsSENW  Kirkstall
10945:50Lynne MetcalfeSENW  Rothwell Harriers
11045:59Lucy GilliardSENW  Rothwell Harriers
11146:11Nicola BillowsSENW  Richmond & Zetland
11246:31Jane MorbyV55W  Knavesmire
11347:00Vicky McClellandV40W  Denby Dale
11447:08Caroline FullerV55W  Sheffield & Dearne
11547:11Denise RamsdenSENW  Rothwell Harriers
11647:11Carol A PalinV40W  Loftus & Whitby
11747:11Diane PowlinSENW  Doncaster AC
11847:24Sharon MaughanV45W  Doncaster/Doncaster Tri
11947:37Hannah NewmanSENW  Kirkstall
12047:56Naomi RabinSENW  Steel City
12148:27Carole CliffordSENW  Rothwell Harriers
12248:44Rosalind BedfordV55W  Denby Dale
12349:17Sally Patricia RobinsonV45W  Bingley
12449:27Charlie AlbinsonV35W  Loftus & Whitby
12549:27Angela JacksonSENW  Steel City Striders
12649:54Rachel WarsopV45W  Denby Dale
12750:16Vivianne FraserV50W  Knavesmire
12853:19Michelle SmithV45W  Nidd Valley
12955:12Edwina WilcoxV45W  Knavesmire
13057:17Amanda PearsonV50W  Spenborough
13157:43Sarah ChalmersV50W  Nidd Valley
13263:35Georgina Williams-MahoneySENW  Sheffield RC