BMC PB Classic External Results
Street
4 May 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Men 3000m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:20.04Daniel ClorleyPBU20MTony SimmonsLuton/Team Bedfordshire8:20.047:59.61
28:23.53John McDonnellPBU20MJohn StokerLuton8:21.308:11.39
38:24.07Chris DiscombePBSENMJames ThieLes Croupiers/Cardiff/Australia8:24.078:12.70
48:24.91Callum HawkinsPBU20MRobert HawkinsKilbarchan8:21.498:07.98
58:27.67Kevin HeywoodSBSENM Bristol & West8:27.678:26.62
68:27.74Derek HawkinsPBU23MLawrie SpenceKilbarchan8:27.748:27.5
78:28.39Jonathan HayPBU20MMick WoodsAldershot, Farnham & District8:17.177:59.2
88:33.00Lewys HobbsSBSENM Swansea8:33.008:31.30
98:34.19Mickey ReedPBU20MMick WoodsAldershot, Farnham & District8:34.068:23.80
108:35.75Elliot PalmerPBU20MStephen BensonIpswich8:35.758:21.42
118:37.76Steven PhillipsSBSENMMick WoodsWinchester8:37.768:18.85
128:37.87Richard Goodman U17MGeoff WilliamsShaftesbury Barnet8:34.978:12.94
138:37.88Andrew CombsPBU20MMark HookwayTonbridge8:30.058:30.05
148:48.65Phillip Berntsen U20M Winchester8:30.038:28.84
158:57.51Peter BenedickterSBU20MSimon GoodwinLuton8:57.518:53.45
169:22.76Max Kiralyfi U20M Winchester/Winchester College9:04.238:51.83
Men 3000m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:38.02Peter FreedmanPBSENM Tavistock/Total Fitness Bath8:38.028:34.47
28:44.61Conor RobinsonPBU17MPeter MeredithCornwall8:41.598:31.15
38:46.80Steve GalliennePBU23MMick WoodsBideford/St. Mary's Uni8:46.808:37.49
48:47.89Niall FlemingPBU20MGeoff WilliamsShaftesbury Barnet8:41.978:08.45
58:48.87Julian EmerySBV40MJulian EmeryClevedon/South West Vets8:48.878:23.1
68:51.30Steve McGuiganPBSENM Bristol & West/White Horse8:51.308:51.30
78:51.73Shaun Webb U17M Ipswich8:41.818:41.81
88:59.80Kieran Clements U17MStephen BensonIpswich/Hadleigh Hares8:43.127:57.67
99:00.24Gregg HalliwellPBU20M Yate9:00.248:46.39
109:08.78Jamie Knapp U20MAllison BentonWinchester8:52.398:40.27
119:13.98Jordan AliPBU17MTim AshIpswich8:59.578:38.25
129:15.61Karnvir Hayer U17MSteve MannEaling Southall & Middx8:55.198:55.19
139:21.51Joshua Grace U17MMick WoodsAldershot, Farnham & District8:45.048:12.51
Men 3000m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
19:01.74Chris McQuillen-WrightPBV35M Newquay & Par/Newquay RR8:57.48:57.4
29:05.11Jack PartridgePBU17M Poole Runners9:05.119:00.30
39:07.38Andrew Friend U23MJames ThieCardiff/Cardiff Met Uni8:47.108:35.99
49:12.68Charlie MacLeanPBU20MCharlotte FisherTaunton/Yeovil8:57.18:22.98
59:13.99Rhys ParkPBU17M Bristol & West9:13.998:16.31
69:25.19Toby BrimecomePBU17MMick WoodsCity of Portsmouth9:12.619:12.01
79:28.98Rob McTaggart SENMRoderick LockBournemouth/Poole AC8:54.368:34.25
89:30.33William NewPBU20M Cheltenham9:30.339:02.53
99:36.94Rob Ineson U20M Poole Runners9:28.89:14.49
109:37.74Jack GarvinPBU17M Ipswich9:22.859:22.85
119:38.58Chris CarpaniniSBU17MJames ThieNewport9:38.588:27.25
129:46.79Danny SmithPBU23M Launceston RR9:46.799:46.79
Mixed 3000m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
19:48.84Tyrone JamesSBU17M Yate/Westbury9:48.849:43.50
29:52.41Imogen AinsworthPBU23WKeith BrackstoneBristol & West/Bristol Uni9:52.419:40.52
39:58.03Caryl JonesPBU23WDelyth BrownCarmarthen/Taf Running & Orienteering (TROTS)9:42.019:13.60
410:00.06Felix McGrath U17M Westbury9:44.49:40.6
510:04.64Beth CarterSBU20W Invicta East Kent10:04.649:39.52
610:06.49Ruth HaynesSBU17WMick WoodsAldershot, Farnham & District9:45.489:40.19
710:06.94Hannah AldersonPBU20WKeith BrackstoneYate/Westbury10:06.949:41.22
810:09.22Ryan Lavelle U17M Team Bath9:49.49:49.4
910:12.73Rachel StedmanPBU20WShireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow10:12.7310:12.73
1010:22.08Amanda JonesSBSENW Swansea/Army10:22.0810:05.7
1110:22.32Aaron JoseSBU17M Cornwall/Mounts Bay10:22.329:54.2
1210:22.87Deborah NiccolSBU23W Bristol & West/Cardiff Met Uni/Dulwich10:22.879:52.77
1310:26.20Aoife Thorogood U17W Mendip10:02.6610:02.66
1410:28.31Mel Newbery U20WSteve MannEaling Southall & Middx10:09.099:26.02
1510:29.57Charlotte Christensen U17W Ipswich10:05.429:27.11
1610:42.99Jessica Chen U17WMick WoodsCity of Portsmouth10:29.519:49.30
1710:51.09Ellie Brodie U20W Yate/Westbury10:32.6210:32.62
1810:55.69Alex StainthorpePBU17WAdrian CloverTeam Bath10:55.6910:00.69
1911:05.64Stephanie SladePBSENWMark BraceEgdon Heath11:05.6411:05.64
2011:18.57James GouldPBU17M Westbury11:18.5711:18.57