BMC Regional Races External Results
Jarrow
3 Aug 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 A (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:58.3Philip Hurst U20MMartin CroweElswick3:51.283:41.10
24:00.6Carl Smith U20MRobert AshwoodLeeds City/Birmingham Uni3:54.953:51.36
34:06.1Sean Hall U23MJohn StephensonGateshead4:05.443:56.56
44:08.2Michael Grimes U20MBryan MackayDurham4:05.63:57.2
54:09.3Liam BaisterPBU20M Gateshead4:09.34:09.3
64:11.9Damien Weston SENM Sunderland4:10.54:10.5
74:12.3Matthew JonesSBU20MStan MarkleyMiddlesbrough & Cleveland4:12.33:58.8
84:16.4Cameron Boyek U17M Shildon/Central4:08.03:39.15
1500 B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:14.9Laura WeightmanPBU20W Morpeth4:14.94:00.17
24:16.3Justina HeslopPBSENWFrank HorwillClapham Chasers4:16.34:16.3
34:17.0James AskewPBU20M Aycliffe4:17.04:02.5
44:21.0Simon Findlay U23M Gosforth4:18.344:18.34
54:23.1Nigel Camilleri SENM Gateshead/Malta4:21.14:19.37
64:23.8Jack RobertsonPBU15MDarren MiddletonScarborough4:23.83:52.80
74:24.3Callum Morgan U17MDianne HenaghanChester-le-Street4:24.04:19.25
84:25.8Lloyd CreaghPBU17M North Shields Poly4:25.84:25.8
94:26.0Liam AytonPBU17MBryan MackayDurham4:26.04:06.5
104:26.6Barry MaskellPBU15MJohn StephensonGateshead4:26.63:56.53
114:26.6Thomas OliverPBU17M Gateshead4:26.64:26.6
124:27.9Craig Roberts U15M Chester-le-Street4:26.24:26.2
1500 C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:32.3Jonathon BoydPBU17MJohn StephensonGateshead4:32.34:18.05
24:34.8Jonathan BainesPBU17M Sedgefield4:34.84:06.6
34:36.0Kirsty Legg-HowellSBU20WMatt RoeMiddlesbrough (Mandale)/Butler Uni/Tees Valley Tig4:36.04:14.55
44:39.1Nicola HoodPBU20WGraham SmithVictoria Park City of Glasgow/Nithsdale/Team Glasg4:39.14:33.45
54:42.1Robbie Loraine U15M Gateshead4:38.724:23.49
64:46.6Kristina GrantPBU20WStan MarkleyMiddlesbrough (Mandale)/Tees Valley Tigers4:45.814:43.0
74:47.5Abby WilsonSBU23W Darlington H/Loughborough Students4:47.54:43.11
84:47.9Hugh Danby-PlattPBU15M Sunderland4:47.94:39.20
94:49.8Daniel InglisPBU17M Aycliffe4:49.84:49.8
104:49.8Charmaine Porter U15W Jarrow & Hebburn4:46.54:38.6
114:51.5Luca Irvine U13M Sunderland4:51.34:47.8
1500 D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:50.6Connor WeightmanPBU17M Amber Valley/Erewash Valley4:50.64:50.6
24:53.0Lydia TurnerPBU13WThomas MillmoreBirtley4:53.04:23.58
34:53.1Chloe LoredoPBU15W New Marske4:53.14:35.9
44:59.0Becky MillsPBU15W Scarborough4:59.04:45.70
55:07.9Danielle BeattiePBU15WDavid HoodNithsdale5:07.94:45.18
65:10.0Sophie TaylorSBU15WTom MillmoreBirtley5:07.85:06.4
75:16.4Lauren Cuggy U15WStan MarkleyMiddlesbrough (Mandale)5:15.65:05.5
85:22.8Bethan Oakes U15W Birtley5:12.665:12.66