BMC Regional Races External Results
Eltham
24 Jun 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 Race 1 (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.4Scott HarrisSBU23M Eastbourne/Brighton Uni/Crawley1:54.701:54.70
21:57.2Charles Da’Vall GricePBU17MJon BiggBrighton Phoenix1:55.801:45.53
31:57.6Matt Peel SENM Crawley1:55.961:54.15
41:59.1David ReaderSBV35MDavid ReaderCambridge H1:59.11:53.1
51:59.6Ian HoughSBSENM City of Sheffield/Medway & Maidstone1:59.61:53.6
61:59.9Daniel Bradley SENMMark HookwayTonbridge1:59.001:56.7
72:00.9David Boyce SENM Brighton & Hove/Blackheath & Bromley1:57.691:56.7
82:01.0Robert Jackaman SENM Cambridge H/Met Police2:00.41:58.12
800 Race 2 (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:03.6Robert MacdonaldPBU20M Cambridge H2:01.731:59.31
22:05.6Mark Oldham V40M Southend/Eastern Masters2:03.41:57.7
32:07.1Katie SnowdenPBU17WAlasdair DonaldsonHerne Hill2:07.12:00.92
42:07.5Calum FraserPBU20M Blackheath & Bromley2:07.52:01.46
52:08.6Nick ArmstrongPBU15MJon ArmstrongBexley2:08.61:53.43
62:11.0Ben Burton U17MPeter MullervyInvicta East Kent2:08.52:02.16
72:13.0Jacob Burton U17MPeter MullervyInvicta East Kent2:08.32:04.94
800 Race 3 (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:08.2Jon Armstrong V40M Bexley2:06.432:06.43
22:08.7Max PickardPBU17MJon BiggBrighton Phoenix2:08.71:52.25
32:08.9Jacob TannerPBU17MJon ArmstrongBexley2:08.92:05.78
42:12.1Stanley HarrisonPBU15M Highgate2:11.471:57.89
52:17.2Hannah Edwards U17WStephen CarrollHerne Hill/Blackheath & Bromley2:14.282:09.99
62:20.5Sundai Boulton U20W Brighton Phoenix2:18.82:18.8
72:22.5Clare Elms V45W Dulwich/Veterans2:19.242:15.50
82:26.7Rachael PhelpsSBU17WDavid LeachBrighton Phoenix/Oxford Brookes Uni2:23.472:20.23
800 Race 4 (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:57.5Chris Johnson U23M Crawley/East Anglia Uni1:53.91:52.62
21:58.5Russell Bentley SENM Blackheath & Bromley1:54.241:51.0
31:59.4Chris HainesSBU23M Medway & Maidstone1:59.41:53.43
42:00.9Richard DanielSBU23M Blackheath & Bromley1:58.61:56.95
52:01.5James Hogg U23MChris NewmanMedway & Maidstone/Kent Uni1:59.011:59.01
62:04.3Neill Collins T20/F20PBSENMPatrick GahaganHavering2:04.32:04.3
800 Race 5 (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:15.3Gemma KerseySBU20WEamonn MartinBasildon2:13.152:06.11
22:15.3Eleanor Bounds U17WMichael WhittakerHavering2:14.152:14.15
32:20.3Ruth Myburgh U15W South London2:19.892:19.84
42:23.1Tommy TaylorSBU20MJon ArmstrongBexley2:23.12:09.54
52:24.0James CollisPBV40M Cambridge H2:24.02:24.0
800 Race 6 (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:27.9Beth KidgerPBU17WJoel KidgerBrighton Phoenix2:27.92:15.27
22:29.1Ben ForemanPBU15MMark HookwaySouth London2:28.41:57.92
32:30.3Megan Kidger U17W Brighton Phoenix2:28.142:28.14
42:36.3Jacob PowellPBU17M Unattached2:36.32:36.3
52:55.0Ben StanburySBU13MClive BennettCambridge H2:55.02:37.9