BMC Regional Races External Results
Eltham
19 Aug 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 A (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:51.45Shaun CollinsPBU23M Enfield & Haringey3:51.453:51.45
23:54.48Andrew RaynerSBSENMKenneth PikeBlackheath & Bromley3:54.483:48.32
33:54.64Martin Reid SENMJohn WoodCity of Sheffield/Sheffield Hallam Uni3:53.673:53.67
43:56.46Hussain Jama U23MFrank HorwillEaling Southall & Middx/East London U3:55.743:55.74
53:58.54Paul LaslettPBSENMRoderick LockShaftesbury Barnet3:58.543:54.22
64:00.47Josh Guilmant SENMMalcolm KempBrighton Phoenix3:57.153:56.90
74:00.89Fabian Downs SENMFabian DownsChiltern/Bangor Uni/Reading AC3:58.523:56.21
84:01.29Luke NicholasPBU20MSteve MannEaling Southall & Middx4:01.294:01.29
94:01.43Huw EvansSBV35M Tonbridge/Welsh Masters4:01.433:56.6
104:18.63Gerald Grech SENM Malta4:10.864:10.86
1500 B (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:58.06Harry CarterPBU20MVince StampCity of Portsmouth3:58.063:56.58
23:59.84Sam BradleyPBU20MMick WoodsTonbridge/St. Mary's Uni3:57.513:53.78
34:01.62Daniel MosesPBSENM Orion/Middlesex Uni/Enfield & Haringey4:01.624:01.62
44:02.05James HoggPBU23MChris NewmanMedway & Maidstone/Kent Uni4:02.054:02.05
54:02.20Daniel BradleyPBSENMMark HookwayTonbridge4:02.203:58.9
64:03.69Rich AireySBSENM Brighton & Hove4:03.693:58.81
74:04.89Marcos Seijo BujiaPBV35M Spain4:04.894:04.89
84:05.43Matthew FayersPBU17MStevan DokicHillingdon4:05.433:43.71
94:06.40Bradley GoaterPBU17MNoel StoddartSt. Mary's Richmond4:06.403:47.5
104:09.09Jordan Maurice U17MJames McDonaldCroydon4:07.113:56.92
114:12.55Grant WebbPBU20MSteve ReynoldsBasildon4:12.554:03.87
1500 C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:19.3Max CollettPBU15M Cambridge H4:19.34:19.0
24:19.8Jack KillipPBU17MNoel StoddartSt. Mary's Richmond4:19.83:59.81
34:20.7Hannah BrooksSBU23W Crawley/Birmingham Uni4:20.74:12.27
44:27.2Alasdair MacDonald U20M Cambridge H4:23.44:23.4
54:30.4Aidan Brace U17M Wycombe4:27.44:27.4
64:31.1Oliver GarnerPBU15MNoel StoddartSt. Mary's Richmond4:31.14:17.20
74:31.5Elaine RaynerPBU23WRay DanielBlackheath & Bromley/Brunel Uni London4:31.54:23.54
84:32.7Ben BurtonSBU17MPeter MullervyInvicta East Kent4:32.74:25.84
94:33.0Mark PlackettPBU17MMike FleetCroydon4:33.04:19.26
104:33.2Ruth HaynesPBU17WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:33.24:33.2
114:45.0Jacob BurtonPBU17MPeter MullervyInvicta East Kent4:45.04:34.1
125:17.9Hannah CookPBU15W Blackheath & Bromley5:17.95:17.9