BMC Regional Races External Results
Eltham
19 Aug 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 A (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:47.23Darren St. Clair SENMWynn GmitroskiEnfield & Haringey/St. Mary's Uni1:46.201:45.74
21:47.87Andrew Osagie U23MCraig WinrowHarlow AC/St. Mary's Uni1:47.151:43.77
31:48.15Ed AstonPBU23MMichael SmithCambridge & Coleridge/Birmingham Uni/Birchfield H1:48.151:47.02
41:49.08Mark Berridge SENMMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants1:48.361:48.36
51:49.24Ben WiffenPBSENMKenneth PikeTonbridge/St. Andrews Uni1:49.241:49.24
61:51.23James ThieSBSENMJames ThieCardiff1:51.231:49.82
71:51.48Conor Healy U23M Clonliffe/Ireland1:50.491:49.89
81:51.78Tom DrucePBSENMMalcolm ArnoldChannel Islands/Guernsey1:51.781:51.78
91:51.81Jonathan Cook U23MRichard WheaterAchilles/Cambridge Uni1:51.621:48.65
101:53.57Sam Petty U20MMark BraceNorth Devon1:52.61:49.06
800 B (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.39Tom Phillips U23MArwyn DaviesWoodford Green Essex Ladies/Cardiff Met Uni1:53.721:51.48
21:55.45Russell BentleySBSENM Blackheath & Bromley1:54.241:51.0
31:55.68Ross Franks U17MNoel StoddartSt. Mary's Richmond1:55.101:54.13
41:56.11Tom Bowerman U20M Aldershot, Farnham & District1:55.071:53.10
51:56.30Nick Duggan SENM Crawley1:54.631:50.46
61:56.44James Phillips U23M Ashford AC/Loughborough Students1:54.521:53.8
800 C (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.68Andrew SheridanPBU20MMark NewellCambridge H1:55.611:54.23
21:55.88Tom ClenchPBSENMJohn GatesBexley1:55.881:55.87
31:57.58Donald Carter U20M Invicta East Kent1:57.51:52.59
41:57.67Alex Bruce-Littlewood U20M Blackheath & Bromley/Portsmouth Uni/Hercules Wimbl1:57.591:53.32
51:57.81David Boyce SENM Brighton & Hove/Blackheath & Bromley1:57.691:56.7
61:57.83James Foley U23M Victoria Park & Tower Hamlets1:56.241:56.24
800 D (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.04Luke SmallwoodSBU23MPaul SlytheMedway & Maidstone1:56.041:54.50
21:57.31Richard Menzies SENM City of York/Canada1:54.211:53.07
31:57.39Liam WhitePBU17MMaurice SharpHercules Wimbledon1:57.391:55.6
41:58.38Andy KnightSBV40M Cambridge H1:58.381:48.38
51:58.46Tom McKellar U20M Basingstoke & Mid Hants1:57.761:52.15
62:00.19David Reader V35MDavid ReaderCambridge H1:59.11:53.1
800 E (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.98Martin AireySBV35M Blackheath & Bromley1:59.981:50.2
22:01.46Alex RicePBU20M Epsom & Ewell2:01.462:01.46
32:02.31Robert MacdonaldPBU20M Cambridge H2:01.731:59.31
42:02.58Karnvir HayerSBU17MSteve MannEaling Southall & Middx2:02.582:01.00
52:04.36Grant Bridgman U20M St. Mary's Richmond2:04.042:04.04
62:05.04Alexander Hookway U20MMark HookwayTonbridge2:00.91:57.77
72:17.58Sam Hudson U17M Invicta East Kent2:07.01:59.09
800 F (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:08.95Ian FrithPBU23M Dulwich2:08.952:06.9
22:09.95Helen ReynoldsPBSENW Crawley2:09.952:09.95
32:10.61Sarah BurginPBU20W Winchester2:10.612:10.61
42:10.68Ray Daniel V50M Cambridge H/Veterans2:09.432:01.64
52:10.89Patrick Lucas U15MMike FleetCroydon2:09.771:54.16
62:11.47Linzi Snow U23W Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni/Florida2:11.422:05.49
72:12.86Emily MossPBU20WBrian HopkinsPeterborough/Team Cambridgeshire2:12.862:08.27
82:16.12Luke Dawson U15M Invicta East Kent2:11.11:58.79
92:24.97Rebecca Weston U17WJames RobertsInvicta East Kent2:12.432:12.43
800 G (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:13.76Ben SutherlandPBU15MJanet NashWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton2:12.21:57.00
22:16.24Charlotte Gaughan U23WPhil BanningCity of York/York Uni2:16.172:11.27
32:19.03Kit England-Archibald U15M Wycombe2:16.12:11.39
42:19.28Robert SutherlandPBU15MJanet NashWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton2:19.282:12.01
52:31.06Theodore ChenPBV35M Serpentine/Singapore2:31.062:31.06
62:35.77Monica Kiraly SENW Serpentine/Australia2:34.52:34.5