BMC PB Classic External Results
Milton Keynes
16 May 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Men 800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:57.4Richard Felton U20M Bournemouth1:57.181:55.31
21:58.6Adam Smith U20MDavid LeachBrighton & Hove1:55.31:52.35
31:59.4Ross Franks U17MNoel StoddartSt. Mary's Richmond1:55.101:54.13
42:00.2Matthew Parker U20M Yate1:56.331:56.33
52:03.6Andy Clement U20M Basingstoke & Mid Hants2:00.31:56.99
Men 800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:57.0Tom GravesPBU17MKeith HoltSolihull & Small Heath1:56.451:51.50
21:57.6Michael Goodwin U20M Bedford & County1:55.661:55.66
31:58.6Craig McDowallPBU20MLiz NuttallLothian/Forth Valley1:56.501:55.8
41:58.8Andrew RookePBU20MCraig WinrowIpswich1:58.81:58.8
51:59.3David Horniman U20MBlake EllisTrafford1:54.571:49.33
61:59.6Ben Hoy-Slot U20M Lewes/Brighton & Hove1:58.11:58.1
72:00.1Joe Gaynor U20MMartin OwensHerts Phoenix1:58.801:58.80
82:00.1Andrew ConstableSBU20MKeith HoltIpswich1:58.361:52.62
92:00.4Patrick Meier U20M Switzerland2:00.232:00.23
Men 800 C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.9William GurtonPBU17MNick TaylorVale of Aylesbury1:57.21:51.49
22:00.5Matt Craythorne U20M Yate1:57.41:57.4
32:01.3Zak Seddon U17M Bracknell AC1:58.521:57.96
42:01.4Louis Walshe U20MCraig WinrowHerts Phoenix/St. Mary's Uni2:01.11:57.60
52:02.6Luke (John) TurnbullSBU20M Bedford & County2:02.62:01.12
62:04.0Scott EdwardsPBU15MMal EdwardsDerby2:03.131:55.19
72:06.2Tom Mead U17MJohn StokerLuton2:05.61:59.6
Men 800 D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:03.0Ryan AshwoodSBU17M Yate1:57.31:56.0
22:04.0Brett Halliwell U17M Yate/Westbury1:57.021:54.4
32:04.9Daniel Cheeseman U17MIan WilcockHarrogate1:58.011:51.58
42:05.9Robert SmithPBU17M Chiltern2:04.02:04.0
52:06.5Jim Norris U17M Ipswich1:59.41:58.49
62:08.4Jordan Bransberg U15MAndrew MedleySkyrac1:55.981:48.82
72:10.4Matthew Fayers U17MStevan DokicHillingdon2:02.231:48.12
82:10.4Jacob Kench U17MRobert GriffithsLeicester2:05.252:01.27
92:17.7Jon Barlow U17M Yate2:05.052:05.05
Men 800 E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:07.1Andy TannerPBU17M Ipswich2:03.592:03.59
22:07.9Tom BaldwinPBU15M Cannock & Stafford2:05.102:04.0
32:08.6Matthew SeddonPBU15MJeff SeddonBracknell AC2:06.781:54.19
42:08.8Michael GoddardPBU15MGary HowellsChiltern/Hertfordshire Schs2:07.411:55.15
52:09.9Zak Angel U17M Yate2:06.742:06.74
62:10.8Jack Dutton U15M Chiltern2:04.82:04.8
72:11.1George Burkett U17M Bedford & County2:04.972:01.1
82:11.4Luke AngellPBU17M Bedford & County2:10.092:06.41
92:11.8Daniel Loach U17MGary HowellsChiltern2:09.532:09.2
Men 800 F
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:14.1Steve CrippsPBU17M Yate/Westbury2:14.12:14.1
22:14.1Jake HughesSBU17M West Suffolk2:14.12:13.5
32:15.9Stanley HarrisonPBU15MBen NoadHighgate2:11.471:57.89
42:17.0Matthew MalcolmPBU17MBarry HearnMarshall Milton Keynes2:17.02:01.24
Women 800 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:12.7Adelle TraceySBU17WSue GoodeGuildford & Godalming2:07.572:00.04
22:15.2Georgia BellSBU17W Ealing Southall & Middx2:09.162:03.38
32:17.3Floren Scrafton U17WPat GallagherYate/Westbury2:15.382:15.38
42:18.7Dani Seddon U17WJeff SeddonBracknell AC2:13.42:13.4
52:19.2Catherine ApplebyPBU20W Vale of Aylesbury2:12.732:12.73
62:21.5Alex Turner U20WJim FeeneyAmber Valley/Team CDAV2:19.032:08.76
72:22.2Rochelle Harrison U20WRob LewisLincoln Wellington2:18.72:10.49
82:29.0Mary Galbraith U17W Ipswich2:17.632:15.48
Women 800 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:20.3Jasmine FinlayPBU15WBarry HearnMarshall Milton Keynes2:15.572:11.0
22:21.3Dani Cocking U20WPaul DarneyBournemouth2:19.92:11.11
32:21.6Chloe Crossman U17WAlli CrossmanGuildford & Godalming2:17.22:16.0
42:21.9Kaylee Dodd U15WJacqui ChildsBasildon2:17.12:03.38
52:22.1Megan Steer U15WDeborah SteerSt. Albans AC2:19.722:10.15
62:23.5Rebecca TurtonSBU15WBeverley KitchingBracknell AC2:16.202:14.79
72:26.3Sophia Nicklin U17W Ipswich2:17.272:17.27
82:27.3Chloe Carter U15W Bracknell AC2:25.32:21.4
92:27.8Gaby Callaghan U17W Bracknell AC2:24.82:24.8
102:28.4April Beeby U15WRobert GriffithsLeicester2:22.122:22.12
800 G (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:23.5Jack AnthonyPBU15MGordon PalmerWest Suffolk2:23.52:17.1
22:23.6Tilly AbrahamPBU15W Leicester2:23.042:23.04
32:25.5Kelly LeatPBU15W Yate/Westbury2:25.52:22.8
42:26.9Emily WenmanPBU20W West Suffolk2:26.92:26.9
52:31.3Zoe Barber U17W Yate/Westbury2:26.722:26.72
62:31.7Megan Shreeves U15WAlex StantonBedford & County2:27.32:19.4
800 H (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:26.4Chloe AllenPBU15W Chiltern/Buckinghamshire Schs2:26.42:24.8
22:27.9Emma JourneauxPBU17W Yate/Westbury2:26.22:25.9
32:31.3Safya SaleemPBU15W Yate2:27.962:27.96
42:31.4Connie LewisPBU13W Chiltern2:29.62:17.25
52:33.6Dea-Anna DaveySBU17W Nene Valley2:33.62:18.57
62:35.1Zak Anderson U15MRobert GriffithsLeicester2:31.212:08.73
72:40.1Siannah Rayment U13WBeverley KitchingBracknell AC2:35.182:24.8
82:43.6Ben EamesSBU13MGordon PalmerWest Suffolk2:43.61:20.1