BMC PB Classic External Results
Tipton
25 Jul 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 A (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:03.35Johnathan Morgan U20MJames ThieNewport3:57.393:50.16
24:03.44Ryan Parker U20MJames TuttleBedford & County3:59.133:59.13
34:09.59Ryan Parker U20MJames TuttleBedford & County3:59.133:59.13
44:11.61Chris Perrin U17M Cannock & Stafford4:08.943:55.22
54:15.65Michael McKeown U15MJohn McKeownCoventry4:06.773:54.62
64:17.13James Perrin U17M Cannock & Stafford4:12.653:59.49
74:22.51Stuart Ferguson U17MGordon ManningRadley4:06.963:47.95
1500 B (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:14.02Josh RowePBU20MSamantha HodgesKingston upon Hull4:14.024:06.88
24:23.06Sean WhitePBU17M Swansea4:23.064:14.04
34:23.50Adam ThrallPBU15M Gloucester4:23.504:10.8
44:23.59Connor Hearn U17MNoel StoddartEaling Southall & Middx4:22.14:22.1
54:23.61Peter CorpSBU20M Bedford & County4:23.614:13.30
64:26.54Michael Goddard U15MGary HowellsChiltern/Hertfordshire Schs4:20.674:03.21
74:28.83Adam Wimbledon U15M Bracknell AC4:26.04:21.47
84:30.91Jordan Drummond U15M Birchfield H4:30.84:16.5
1500 C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:25.79Jacob KenchPBU17MRobert GriffithsLeicester4:25.794:11.7
24:33.55Chris Middleton U15M East Cheshire4:30.64:05.99
34:35.13James Nutt U15MRobert GriffithsLeicester4:30.684:17.9
44:38.13Daniel RebeiroPBU17MRobert PintonSolihull & Small Heath4:38.134:12.6
54:44.08Jack Crabtree U13MGerald LeeEast Cheshire4:34.623:44.52
1500 D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:38.70Ben AshcroftPBU15M Shrewsbury4:38.704:18.0
24:41.07George HurfordPBU17M Bristol & West4:41.074:35.25
34:45.21Emma Tonner U15WGary WarhurstLincoln Wellington4:44.214:41.73
44:45.63Sam JohnsonPBU13M Mansfield4:45.634:10.28
54:45.93Liam BurthemPBU13MPhilip HickenWarrington AC4:45.933:54.35
64:46.33Amy Griffiths U15WRobert GriffithsLeicester4:44.354:12.67
74:49.48Rosanna StewartPBU15WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:49.484:39.70
84:52.84Daniel MladenovicPBU15MRobert PintonSolihull & Small Heath4:52.844:19.46
94:55.41Emily Jenkinson U15WMichael CokerTeam Southampton4:48.574:48.57
105:02.64Clara Evans U17W Hereford4:58.814:51.0
1500 E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:53.49Libbie ReadPBU17WGary WarhurstLincoln Wellington4:53.494:53.49
24:54.96Amy JohnsonPBU17WMargaret RileyRoyal Sutton Coldfield4:54.964:50.1
34:55.87Mari SmithPBU13WWilliam Alan WinterLeicester4:55.874:19.63
45:00.10Nicola IsaacsPBU17WGary WarhurstLincoln Wellington5:00.105:00.10
55:00.17Tessa McCormick U15WAndrew CarterVale Royal4:54.704:29.19
65:01.57Emily CurrySBU20WSamantha HodgesKingston upon Hull4:57.754:57.75
75:02.82Jake LancasterPBU15M Mansfield5:02.824:43.0
85:04.10April BeebySBU15WRobert GriffithsLeicester5:02.244:55.76
95:12.49Iris McNeill U15W Yate/Westbury5:10.15:10.1
105:15.47Caelidh RossPBU13WRichard MasseyMansfield5:15.474:27.93
1500 F (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:01.78Sally HoganPBU17W Bromsgrove & Redditch5:01.094:47.96
25:09.46Chevelle BaxterSBU15W Mansfield5:09.464:56.1
35:13.25Luke Beeby U13MRobert GriffithsLeicester5:10.334:39.71
45:15.25Molly JohnsonPBU13W Mansfield5:15.254:52.06
55:27.90India Mitchell-Jarvis U13W Leicester5:26.375:19.63