Watford Open Graded Meeting External Results
Watford
17 Jun 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 A1
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:59.68Toby Herdman-SmithPBU13MBarry HearnMarshall Milton Keynes4:55.334:28.88
25:03.15Joe CochranePBU13M Chiltern4:57.034:25.97
35:05.32Beth HawtinPBU13WPenny WilliamsOxford City5:05.324:53.74
45:07.06Alex SwiecickiSBV60M Bedford & County/Eastern Masters5:07.064:54.5
55:08.31Emily Bullis U15WJacqui ChildsBasildon5:07.764:46.42
65:08.50Grace KeanePBU15W Luton5:07.955:07.95
75:10.65Ellie Jones U15W Chiltern5:08.95:08.9
85:11.69Ellie StillPBU15WGordon AddisonLuton5:11.694:53.62
95:13.30Megan Humphreys U13WGordon ManningRadley5:11.94:31.85
105:17.04Lauren ByrdPBU17W Rugby & Northampton/Coventry5:17.045:17.04
115:18.04Katie Partington U15W Vale of Aylesbury5:13.35:12.5
1500 A2
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:13.84Hugh SaundersSBU15M Oxted5:13.844:20.31
25:14.40Kerry Baily U15W Ealing Southall & Middx5:08.75:08.7
35:15.09Graham French V50M Ealing Southall & Middx5:13.55:09.7
45:15.51Jamie MarchPBV40M Barnet5:15.515:15.51
55:17.13Charmaine Sterling SENW Basildon5:10.164:59.06
65:19.22Bethany CarterPBU15WGeoff WilliamsBarnet5:13.85:05.72
75:20.13Alex James U15M Oxted5:11.804:58.08
85:21.81Abbie Schmid U15WTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:15.075:15.07
95:24.34Rebecca Johnson U15WSteve MannEaling Southall & Middx5:16.924:46.26
105:38.42Lauren HerringtonPBU13WRob McKimReading AC5:30.564:51.4
115:39.49Genevieve Crean U15W Ealing Southall & Middx5:34.95:34.9
125:41.02Amy WalkerPBU13WPenny WilliamsOxford City5:41.025:41.02
135:42.00Helena FrenchPBU20W Ealing Southall & Middx5:42.005:42.00
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:53.59Daniel Brumby SENM Marshall Milton Keynes4:50.984:21.61
24:54.94Juliet Broster U17W City of Norwich4:52.64:52.6
34:58.10B Sonesi U15M ESM  
44:59.28Isobel Thompson U15WGeorge HarrisonShaftesbury Barnet4:56.94:56.9
55:00.18Anna MadryPBU17WNick TaylorVale of Aylesbury5:00.185:00.17
65:01.57George WattsSBU17MKevin SteedBenfleet RC5:01.574:13.88
75:01.64Eleanor Barnes U17W Rugby & Northampton5:01.35:01.3
85:02.18Nick WashingtonSBSENM Marshall Milton Keynes5:02.184:55.55
95:04.29Neil Gosling PBSENMBarry HearnMarshall Milton Keynes5:03.975:03.97
105:04.72Agnieszka PieczkaPBSENW Watford/Poland5:04.725:04.72
115:05.18Eleanor Johnson U15WJacqui ChildsBasildon5:00.824:54.77
125:08.17Rosie KeaneSBU20WGordon AddisonLuton5:08.174:24.41
135:11.91Tim Carnell U13MStewart McIntyreReigate Priory4:57.004:10.45
1500 C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:47.43Ben Whitney U15MGary HowellsChiltern4:41.044:19.57
24:47.64Emily NolanPBU17W Blackheath & Bromley4:47.644:47.64
34:48.77Suzie Richards SENW Bristol & West/Leeds & Bradford TC/Loughborough St4:48.664:48.66
44:49.50Joanne MaddickSBU23WBill FosterKingston upon Hull/Loughborough Students4:36.104:32.04
54:49.58Mary GalbraithSBU17W Ipswich4:49.584:48.80
64:49.70Jodie LedgerPBSENW Worcester/Loughborough Students4:49.704:49.70
74:50.11Briony BanksPBU17W Rugby & Northampton4:50.114:50.11
84:51.43Lauren HawtinPBU15WPenny WilliamsOxford City4:51.434:41.18
94:51.70Jo Benham SENW Marshall Milton Keynes4:50.24:44.33
104:52.20Revee Walcott-Nolan U15WGordon AddisonLuton/Newham & Essex Beagles4:51.84:15.02
114:59.88Sophia NicklinPBU17W Ipswich4:59.884:59.88
125:02.54Katie Lomas U23W Charnwood/Loughborough Students4:51.84:44.83
135:03.31Jade Walker U17WPenny WilliamsOxford City4:56.464:56.46
1500 D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:28.06Jack DuttonPBU15M Chiltern4:24.064:24.06
24:30.56Aaron ReynoldsPBU20MPaul KeebleStevenage & North Herts/NWC Herts4:30.564:30.56
34:31.69James Stockings U15MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies4:29.63:50.18
44:32.20Chris WilliamsPBU20M Oxted4:32.204:07.58
54:35.69Christian Von EitzenPBU13MGordon ManningRadley/Germany4:34.473:47.48
64:36.62Patrick TaylorPBU15MHarry CzapskiVale of Aylesbury4:29.293:56.33
74:40.25Joshua TackPBU15MPenny WilliamsOxford City4:39.14:32.31
84:41.10Kevin SteedSBV45M Benfleet RC/Eastern Masters4:41.104:26.07
94:42.54Robert MalePBU17M Rugby & Northampton4:35.34:03.45
104:43.26Sam Bennett U17MSimon GoodwinBedford & County4:40.974:19.39
114:43.86Charlotte Christensen U17W Ipswich4:40.954:35.34
124:44.27Sophie ProffittPBU20WGeoff WilliamsShaftesbury Barnet4:43.354:43.35
134:47.92Ben Sutherland U15MJanet NashWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton4:35.123:54.73
144:53.02Christopher Thornley U17MSimon GoodwinBedford & County4:48.684:12.16
1500 E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:28.35Ben WatermanSBU17MSteve MannEaling Southall & Middx4:28.353:44.30
24:29.20Edward HewittSBU17M Nene Valley4:29.204:15.63
34:31.12Jamie Cozens U17M Sphinx4:25.634:18.56
44:31.28Nathan Petrie SENM Run4All4:27.154:27.15
54:31.67Josh LunnSBU20M Nene Valley/Team Cambridgeshire4:31.673:58.91
64:32.24Archie Allen-JonesPBU17MSteve MannEaling Southall & Middx4:32.244:20.72
74:32.62Lily PartridgeSBU20WLiz NuttallAldershot, Farnham & District4:32.624:23.11
84:33.10Oliver Glyn U17MMike DunphyDacorum & Tring4:30.14:18.64
94:36.07Callum Todd-Ferguson U15M Windsor Slough Eton & Hounslow4:27.34:27.3
104:36.33Mel NewberySBU20WSteve MannEaling Southall & Middx4:36.334:21.54
114:37.37Jack Garvin U17M Ipswich4:32.874:32.87
124:38.89Oliver ChurchPBU17M Chiltern4:38.894:38.89
134:42.45Harry RobertsonPBU17MPaul KelseyOxford City4:34.34:34.3
144:50.80Martin Shelley U20M Ealing Southall & Middx4:46.294:29.66
1500 F
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:22.23Rhys Hinton-SmithPBU17M Ipswich4:22.234:22.23
24:22.40Liam Blaikie U17MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies4:18.54:08.73
34:22.94Chris BerntsenSBU17M Andover4:22.834:22.35
44:23.69Travis CulverwellSBSENM Royal Air Force4:23.694:12.19
54:23.96Tom HookPBU15MDavid PringCity of Norwich4:23.053:43.16
64:25.84Bill FosterSBV50M Blackheath & Bromley/Southern Counties Vets4:25.843:44.9
74:26.61Shaun WylliePBU15M Camberley4:17.273:41.43
84:26.73Darren SouthcottPBU20MTomaz PlibersekWoodford Green Essex Ladies4:26.734:13.64
94:27.06George Burkett U17M Bedford & County4:26.64:26.6
104:27.92Matthew Nicholson U17MSimon GoodwinBedford & County/Riverside4:16.673:58.32
114:29.82Daniel JohnsonSBU17M Luton4:29.824:23.35
124:30.76Patrick StuartPBU17M Bedford & County4:26.344:26.34
134:34.35Ben Alcock U15M Bedford & County4:24.673:49.53
1500 G
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:16.42Jack Perry-Williams U17MGeoff WilliamsShaftesbury Barnet4:11.044:07.05
24:17.86Neill Collins T20/F20 SENMPatrick GahaganHavering4:17.214:17.21
34:18.24Andrew Rolt V40MNick TaylorVale of Aylesbury4:15.303:55.9
44:18.39Nathan DittonPBU17MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:18.394:12.25
54:20.54Rory GrantPBU17M Rugby & Northampton4:16.763:56.22
64:21.77Tobias GustavssonPBU20M Sweden4:21.774:21.77
74:22.73Matthew Emery U23M Rugby & Northampton4:19.163:59.07
84:22.98Sean Still U17M Luton4:20.64:14.30
94:26.93Michael Harrison U15MSimon GoodwinBedford & County4:24.603:52.23
104:29.34Stuart BairdSBU20M Luton/Windsor Slough Eton & Hounslow/Team Bedfords4:29.344:23.28
114:29.94Johan LundPBU20M Sweden4:29.944:29.94
124:31.64Sam MillerSBU20MGordon ManningRadley4:31.644:22.89
1500 H
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:09.33Matt BerginPBU17MSimon GoodwinBedford & County/Ireland4:09.333:44.84
24:10.95Tom BeedellSBSENMFrank HorwillChiltern/London Uni/Kingston & Poly4:10.953:58.89
34:10.99Bernhard BrundinPBU20M Sweden4:10.994:10.99
44:11.96Christopher FullertonPBU23MChristopher FullertonLincoln Wellington/Lincoln Uni4:11.964:11.4
54:15.81Jamie DarlingPBSENM Taunton/Oxford Uni/Achilles4:12.124:12.12
64:16.70Tim DoranSBSENMPhil BanningAldershot, Farnham & District/Elmbridge4:16.704:07.38
74:17.66Jim Norris U17M Ipswich4:14.24:03.65
84:20.95Mark HumphreySBSENM Belgrave4:20.954:10.98
94:21.11Tom Mead U17MJohn StokerLuton4:12.64:04.97
104:22.55Henry AlexanderPBU15M Ipswich4:20.314:20.31
1500 I
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:06.14AN Other SENM    
24:10.19Matthew Bland V40MWarren RoeHavering/Eastern Masters4:08.783:50.0
34:10.67Ronny Wilson U17MMark BaddeleyLincoln Wellington4:09.73:51.78
44:10.90David ReaderSBV35MDavid ReaderCambridge H4:10.903:53.58
54:11.12Susan Scott SENWMark RowlandVictoria Park City of Glasgow4:09.554:07.00
64:16.55Matthew Salt U20MMike DunphyDacorum & Tring4:12.84:09.58
74:18.16George MillerSBU17MGordon ManningRadley4:18.164:07.4
84:19.14Frank Kilama U20M Blackheath & Bromley4:05.884:03.65
1500 J
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:57.80Richard Goodman U17MGeoff WilliamsShaftesbury Barnet3:54.713:45.66
23:58.18Josh GoreckiPBU20M Aldershot, Farnham & District3:58.183:50.07
34:00.92Michael Goodwin U20M Bedford & County3:58.363:57.46
44:01.01Elliot Palmer U20MStephen BensonIpswich3:59.703:48.47
54:01.15James JacksonPBU20M City of Norwich3:58.583:58.58
64:01.99Kieran ClementsPBU17MStephen BensonIpswich/Hadleigh Hares4:01.993:43.55
74:03.84Andrew RookePBU20MCraig WinrowIpswich4:03.844:03.84
84:04.93Shaun Webb U17M Ipswich3:59.983:59.98
94:08.44Jamie Knapp U20MAllison BentonWinchester4:01.383:58.49
104:12.05William Mycroft U20M Cambridge & Coleridge/Team Cambridgeshire4:06.434:02.30