English Schools Cup North East Region External Results
Jarrow
15 Jun 09
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:35.6Michael WilsonPBU15MKenneth JeffersonSunderland4:29.673:47.27
24:41.6Chris PeverleyPBU15M Chester-le-Street4:40.214:28.6
34:48.8Robbie Loraine U15M Gateshead4:38.724:23.49
44:54.5Sam BrownPBU15M Northumberland Schs4:52.34:52.3
55:04.8Kyle FoxSBU13M North Yorkshire Schs5:04.84:30.1
65:07.1Alex Raey U14M Ponteland  
75:16.4Alex Kirtley U14M Royal Grammar  
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:57.2Luca Cassidy-IrvinePBU15M Northumberland Schs4:57.24:57.2
25:00.8Richard LiddellSBU15M Durham Schs5:00.84:55.0
35:08.1Greg ChambersSBU15MMartin CroweElswick5:08.14:13.12
45:16.2Drew Sansom U14M Whickham  
55:16.8Ben Pye U14M St John Fisher  
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:16.2Cameron Boyek U17M Shildon/Central4:08.03:39.15
24:18.8James Lamswood U15MAndrew RailtonKingston upon Hull4:08.023:48.44
34:20.1Michael RobertsPBU17M Chester-le-Street4:20.14:20.1
44:36.0An Other U16M H'gate  
54:37.4An Other U16M Humberston  
64:44.1Rory MorrisPBU17M Northumberland Schs4:44.14:44.1
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:25.0Marc ScottPBU17MKen HarkerRichmond & Zetland4:24.83:42.39
24:40.3Matthew CoulthardPBU15MDavid MatthewsShildon4:40.34:15.49
34:41.3Tom StephensonPBU15M Northumberland Schs4:41.34:41.3
44:43.2Chris RaffoPBU17M Northumberland Schs4:43.24:43.2
54:53.7An Other U16M Humberston  
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:10.4Grace CornellPBU15W Durham Schs5:10.45:10.4
25:18.7Lucy PagesPBU15WJanice LawtonGateshead/Northumberland Schs5:18.75:12.9
35:25.8Lauren BirdPBU15W City of York/Coventry Uni5:25.85:25.8
45:29.8Amelia Atkinson U14W Hymers  
55:42.9Suzanne Barwise-MunroSBU13W Alnwick5:42.95:36.7
65:45.4Abbie FletcherSBU15W Richmond & Zetland5:45.45:43.2
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
75:49.6Leigh Dixon U15W Blaydon/Durham Schs5:42.35:42.3
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:36.4Anna Fawcett U13WThomas MillmoreChester-le-Street5:09.644:52.1
25:40.9Amelia Dickenson U14W Central Newc  
35:43.4Emma TealPBU15W City of York5:43.45:43.4
45:43.9Amy Felgate U14W Hymers  
55:44.5Amy Melvin U14W Ponteland  
65:49.2Zephirine Warde-AldamPBU13W Northumberland Schs5:49.25:49.2
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:51.5Matilda Lowther U15W Eden Runners/Team North Cumbria4:45.604:45.60
25:15.1Nicole BurlinsonPBU17W Darlington H5:15.14:39.59
35:15.5Lizzie PounderPBU15W Houghton Harriers5:15.55:15.5
45:19.2Ailsa McGregor U17W Morpeth5:06.54:58.5
55:22.1Helen Warbuton U16W Dame Allan's  
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:06.9Zoe Hewitson U15WDavid MatthewsShildon4:54.564:54.56