BMC Regional Races External Results
Eltham
18 Aug 10
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Men 800m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:47.80Andrew Osagie U23MCraig WinrowHarlow AC/St. Mary's Uni1:46.411:43.77
21:48.37Joe DurrantPBU23MRay DanielCambridge H/Birmingham Uni1:48.371:48.37
31:48.65Jonathan CookPBSENMRichard WheaterAchilles/Cambridge Uni1:48.651:48.65
41:48.90Chris WarburtonPBSENMGeorge GandyNotts/Loughborough Students1:48.901:48.44
51:49.11Oliver BlakeSBU23M Oswestry/Loughborough Students1:49.111:48.85
61:49.68Danny BarkesPBSENMAlasdair DonaldsonMansfield1:49.681:49.30
71:50.11James ThieSBSENMJames ThieCardiff1:50.111:49.82
81:51.17Oliver Heeks U23MCraig WinrowOrion/Portsmouth Uni1:49.351:49.35
91:52.26Christopher Harvey U23MDavid SunderlandCannock & Stafford1:49.201:49.20
Men 800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:50.10Rory ChesserPBSENM Ennis Track/Newham & Essex Beagles/St. Mary's Uni/1:50.101:50.02
21:51.12Jonathan HayPBU20MMick WoodsAldershot, Farnham & District1:51.121:49.97
31:52.77Gavin O'SullivanSBSENM Raheny Shamrocks/Ireland1:52.771:52.34
41:53.01Ben HardingSBSENMKenneth PikeBlackheath & Bromley/Brunel Uni London1:53.011:51.75
51:53.10Ian WilliamsonPBSENMPhilip O'DellCambridge & Coleridge/Edinburgh AC/Loughborough St1:53.101:51.15
61:53.12Daniel StepneySBU23MJon BiggBrighton Phoenix/Brighton Uni1:53.121:49.98
71:53.93Martin Mashford SENMMick WoodsAldershot, Farnham & District1:51.151:51.15
81:53.96Martin Flook SENM Bristol & West/Mendip1:53.241:52.36
91:53.97Omar Mansour U20M Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:53.251:53.25
101:54.05Bjartmar Arnuson U23M Iceland  
111:54.50John Spence SENM Hallamshire/Sheffield Hallam Uni1:53.231:53.23
Men 800m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.55Peter BridgerSBSENMTony SimmonsLuton/Lancaster Uni1:54.551:53.3
21:54.72Matt WillmottSBU23M Marshall Milton Keynes/Birmingham Uni1:54.721:54.34
31:55.55Chris Carter U23MBud BaldaroTelford AC/Birmingham Uni1:54.91:54.9
41:55.63Tim PrendergastSBSENM Woodford Green Essex Ladies/New Zealand1:55.631:54.44
51:55.74Liam WhitePBU20MMaurice SharpHercules Wimbledon1:55.741:55.6
61:56.70Sam Deathe U20MJames BennettMarshall Milton Keynes1:56.41:53.64
71:56.86Chris Lamb SENMGlynn TromansRugby & Northampton1:55.51:52.86
81:57.50Max Thomas U20MPeter StandenHastings AC1:56.711:50.82
91:59.08Tom McKellar U20M Basingstoke & Mid Hants1:54.351:52.15
102:01.73Andrew Mariani U23MDavid HoweWoodford Green Essex Ladies/Loughborough Students1:55.01:51.97
Men 800m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.14Stephen CaveySBU20MDavid HoweBlackheath & Bromley/Loughborough Students1:56.141:54.64
21:58.06Jamie Taylor-CaldwellPBU20M Ealing Southall & Middx1:58.061:53.55
31:58.14Liam McNabola SENM Luton1:56.281:55.90
41:58.25Dave McKinlaySBSENM Blackheath & Bromley1:58.251:54.27
51:58.34Peter Smale U23MRon DawsonSouthend/Loughborough Students1:57.961:57.37
61:59.04Stewart Davis SENMSteve MannEaling Southall & Middx/Antigua & Barbuda1:57.941:57.94
71:59.07Alexander HookwayPBU20MMark HookwayTonbridge1:59.071:57.77
81:59.56Steven Baldock V40M Hastings AC1:57.31:50.0
91:59.65Ian ConroySBSENM Raheny Shamrocks/Ireland1:59.651:59.06
102:00.04Alex GibbinsSBSENM Blackheath & Bromley2:00.041:59.00
112:00.11Rich Airey SENM Brighton & Hove1:59.351:56.2
Men 800m E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.47Donald CarterSBU23M Invicta East Kent/St. Mary's Uni1:58.471:52.59
21:58.56Mark RyallPBSENMPeter McHughVictoria Park & Tower Hamlets1:58.561:58.56
31:58.94Max PickardPBU20MJon BiggBrighton Phoenix1:58.941:52.60
41:59.79Daniel RyanSBSENM Blackheath & Bromley/Loughborough Students1:59.791:53.52
51:59.90Joseph GillPBU20MMichael WhittakerNewham & Essex Beagles1:59.171:57.38
62:00.44James TaylorPBU20MMichael RowbottomTonbridge2:00.442:00.44
72:01.90Patrick LucasPBU15MMike FleetCroydon2:01.901:54.16
82:02.00Danny BrewerPBU23M Blackheath & Bromley/Sheffield Uni2:02.002:01.54
92:02.60Tom Cox U20MMark HookwayTonbridge2:01.941:54.56
102:03.96Sam Hudson U17M Invicta East Kent2:02.901:59.09
112:07.21Ian Frith U23M Blackheath & Bromley/Dulwich2:06.92:06.9
Women 800m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:02.97Rose-Anne Galligan SENWRichard FarrowGloucester/St. Mary's Uni/Shaftesbury Barnet/Irela2:01.762:00.58
22:02.99Danielle Christmas SENWGeorge GandyCrawley/Loughborough Students2:02.542:02.54
32:03.21Tara BirdSBSENWAyo FalolaWoodford Green Essex Ladies/Brunel Uni London2:03.212:02.54
42:04.00Charlotte Best SENWGeorge GandyCrawley/Loughborough Students2:01.882:01.50
52:04.38Karen Cudby (was Harewood) SENWCharles McConnellCorby2:04.142:00.53
62:05.36Claire TarpleePBU23WBill FosterSolihull & Small Heath/Loughborough Students2:05.362:03.29
72:05.58Jessica JuddPBU17WJeremy FreemanChelmsford2:05.581:59.77
Women 800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:09.74Vicky Fouhy U23W Windsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni2:07.462:05.55
22:09.90Hayley Beard SENW Stevenage & North Herts2:09.722:04.78
32:09.95Abbey McGhee U23WBill FosterVictoria Park City of Glasgow/Loughborough Student2:09.192:08.82
42:10.11Molly Renfer U20WRichard HoltKingston & Poly2:08.942:08.33
52:10.66Jordan Kinney U23WGeorge GandyRoyal Sutton Coldfield/Loughborough Students2:09.402:09.40
62:11.72Alex MundellPBU15WDave AmeyCity of Salisbury2:11.722:10.2