Eastern Young Athletes' League External Results
Watford
27 Jun 10
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 ns
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
 5:05.4Joe Burgin U15M Bedford & County4:57.44:46.9
 6:30.7Robert Needleman U13M D&T  
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:54.4Laurence Willmore U13MDavid WestSouthend/Leigh on Sea4:41.74:07.33
25:03.9Jonty Wager-Leigh U13M Dacorum & Tring5:03.34:04.4
35:10.0Alex HepburnPBU13M Bedford & County5:06.874:36.8
45:38.2Tom McArdle U13MJanice BowmanTrent Park5:35.04:26.89
56:03.0Conner Trudgill U13M Biggleswade4:59.74:30.2
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:21.0William Mullins U13MSimon GoodwinBedford & County5:20.74:07.83
25:45.1William McArdle U13M Trent P  
36:15.4Freddy Hudson U13M D&T  
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:31.5Patrick Taylor U15MHarry CzapskiVale of Aylesbury4:10.253:56.33
24:40.3Tom Verbena U15M Watford4:33.314:24.10
34:47.0Ross Testa U15MSimon GoodwinBedford & County4:42.24:42.2
44:48.3Josh Mann U15MDavid WestSouthend4:44.784:19.28
55:22.4An Other U15M Bigg  
65:28.1Callum Harbour U15M D&T  
75:39.0Louis Caldwell U15M Trent P  
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:55.0Jonathan Janes U15MSimon GoodwinBedford & County4:46.113:58.28
25:01.8James Nadin U15MDavid WestSouthend4:54.44:16.13
35:30.4Edward Marsh U15M Wat  
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:31.7Oliver Kyriakides U17MRon DawsonSouthend4:12.14:09.02
24:32.3Ross Taylor U17MMike DunphyDacorum & Tring4:20.64:20.6
34:45.9Daniel Henson U17M Bedford & County4:45.34:45.3
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:31.7Samuel Brown U17MRon DawsonSouthend4:23.324:23.32
24:44.6Gregory Bennett U17M Dacorum & Tring4:29.04:22.1
35:00.2Jack Benedikta U17M Bed C  
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:14.0Sarah KerrPBU13W Bedford & County5:10.354:56.3
25:19.3Jade Dos SantosPBU13WJanice BowmanTrent Park5:17.55:02.25
35:25.4Alice WrightPBU13WHarry CzapskiVale of Aylesbury/Oxfordshire Schs5:25.45:02.9
45:27.7Lucy KidwellPBU13WDavid WestSouthend5:27.465:02.82
55:40.6Claire Baxter U13W Dacorum & Tring5:34.65:13.25
1500 B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:18.1Lauren RussellPBU13W Bedford & County5:12.94:44.3
25:41.9Natasha MayPBU13WDavid WestSouthend5:41.95:01.21
36:31.0Isobel Thomas U13W D&T  
46:46.5Eva Jones U13W Trent P  
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:19.3Shannon Swann U15W Watford4:59.34:59.3
25:25.9Olivia Tidd U15WDavid WestSouthend5:12.25:06.4
36:07.1Sarah Needleman U15WSteve PerkinDacorum & Tring5:47.245:46.5
1500 A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:25.8Emily Crow U17WRon DawsonSouthend5:22.275:12.3
25:33.4Ruth Flory U17W Bedford & County/Riverside/Team Bedfordshire5:24.95:03.5