SEAA Combined Events & U15 / U17 3000m Championships External Results
Abingdon
30-31 Jul 11
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 (31 Jul)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
19:04.24George DugganSBU15MPeter MasonTonbridge9:04.248:46.43
29:05.09Tom HoldenPBU15MMark HookwaySouth London9:05.098:11.13
39:13.13Thomas NewnhamPBU15MGeoff WatkinIsle of Wight9:11.409:11.40
49:17.6Ned OliverPBU15MMark BraceNorth Devon9:17.69:13.21
59:21.0Andrew Smith U15MRupert PepperPoole Runners9:18.869:15.2
69:22.7Jamie Dee U15MSimon DoyleHerts Phoenix9:13.578:22.82
79:26.9Gus Cockle U15MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow9:25.978:10.01
89:30.0Robin O'ConnorPBU15MDeborah SteerSt. Albans AC9:30.09:30.0
99:33.0George ButlerPBU15MBill TindellSouthampton9:33.09:05.59
109:34.2Jamie Finnigan U15MNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow9:33.768:38.30
119:42.59Perry Rowan U15MJohn StowWoodford Green Essex Ladies9:21.918:59.47
129:51.33Callum CharlestonPBU15MJeremy FreemanChelmsford9:38.608:39.66
139:53.60Finlay Wright U15M Guernsey9:51.39:31.13
149:56.51Jonathan Janes U15MSimon GoodwinBedford & County9:50.478:34.64
159:58.02Calum UptonPBU15MDavid VosserWinchester9:45.79:16.14
1610:07.88Ieuan Handley U15MAndy PayneEastbourne9:43.329:26.19
1710:13.82Stephen Ferroni U15MJohn ClementsBrighton & Hove9:46.618:18.11
1810:22.73Euan Nicholls U15MPeter BrenchleyTonbridge10:09.709:53.55
1910:36.75Aaron FarrSBU15MNoel StoddartSt. Mary's Richmond10:36.759:34.57
3000 (31 Jul)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:49.59James McMurrayPBU17MDeborah SteerSt. Albans AC8:49.598:21.99
29:02.95Sean MolloyPBU17MMark HookwayTonbridge9:02.959:02.95
39:03.60Daniel WallisPBU17MSue GoodeGuildford & Godalming9:03.608:39.70
49:10.33Ben Bradley U17MMick WoodsAldershot, Farnham & District8:58.138:29.94
59:12.25Jack RowePBU17MTrevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow9:12.258:17.76
69:14.27Sam Eglen U17MTim EglenAldershot, Farnham & District9:04.528:42.45
79:14.78Liam DeePBU17MSimon DoyleHerts Phoenix8:53.218:03.70
89:19.15Maximilian Nicholls U17MPeter BrenchleyTonbridge9:03.68:39.46
99:20.40Ben WilsonPBU17MRupert PepperPoole Runners9:13.998:47.11
109:26.27Stuart McCallum U17MDavid VosserWinchester8:57.008:09.32
119:26.32Ben Sutherland U17MJanet NashWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton9:22.18:31.66
129:29.64Daniel Mulryan U17MRupert PepperPoole Runners9:20.528:49.00
139:30.45James DavisPBU17MNick TaylorVale of Aylesbury9:28.799:17.59
149:44.18Joe Alexander U17MJohn HylandColchester & Tendring/Great Bentley9:31.009:16.65
159:49.98Dom Nolan U17M Croydon9:17.638:45.68
169:53.47Ben Watson U17MMick WoodsAldershot, Farnham & District9:35.458:58.66
1710:26.22Bhavesh Soneji U17MSteve MannEaling Southall & Middx9:14.559:14.55
3000 (31 Jul)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
110:27.46Siannah Rayment U15WBeverley KitchingBracknell AC10:20.010:20.0
210:42.57Rebecca Killip U15WNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow10:23.8010:00.42
310:45.65Josie Savill U15WNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow/Middlesex Schs10:13.8110:11.70
410:57.74Georgia Tuckfield U15WJane FarrierOrion10:33.9410:16.18
511:16.63Millie Smith U15W Chelmsford10:44.7010:41.66
611:18.46Josephine HarrisonPBU15WAngela BriscoeWhite Horse11:18.4611:16.07
711:29.83Louise NashSBU15WPeter BakerHastings AC11:29.8311:17.9
811:36.46Rosie UptonSBU15WDavid VosserWinchester11:36.4611:28.05
911:39.71Sophie Markwick U15WPeter BakerHastings AC11:07.1310:05.09
3000 (31 Jul)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
110:16.12Grace Baker U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District/Hastings AC9:46.019:37.74
210:20.54Revee Walcott-Nolan U17WGordon AddisonLuton/Newham & Essex Beagles10:07.1910:07.19
310:26.98Rebecca Howard U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District10:08.389:50.28
410:31.27Rebecca Murray U17WAlex StantonBedford & County10:06.969:22.92
510:39.75Nicole Swaffield U17W Windsor Slough Eton & Hounslow10:01.1910:01.19
610:46.61Charlotte Chalwin U17WIan ByettBasingstoke & Mid Hants10:46.510:46.5
710:51.80Harriet Preedy U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District10:05.610:05.6
811:07.06Mary-Alice Davison U17WAlan HewsonWindsor Slough Eton & Hounslow10:48.5210:07.73
911:16.32Jade Leggett U17WJames BennettMarshall Milton Keynes10:43.6210:43.62
1011:39.76Carla Plowden-Roberts U17WGeoff WatkinIsle of Wight11:08.6110:48.90