BMC Regional Races External Results
Crawley
22 Jun 11
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.23Daniel Stepney SENMJon BiggBrighton Phoenix/Brighton Uni1:50.421:49.98
21:56.72Elliott DoreyPBU20M Jersey1:55.341:51.95
31:56.85Tim HaughianSBSENMNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow1:56.851:55.0
41:58.23Tommy AshbyPBSENM Harmeny/Moorfoot1:58.231:54.11
51:58.54Will Durkin U17M Brighton Phoenix1:55.161:55.16
61:58.87Mike CummingsSBSENMKenneth PikeHerne Hill/Hardley1:57.821:55.34
71:59.36Hugo Fleming U17MJack RutherfordWalton1:53.121:51.37
81:59.99Jivendra Singh U15MNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow1:57.401:56.08
92:03.53Keith Alger U17M Eastbourne1:58.61:58.6
800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.86Daniel WallisPBU17MSue GoodeGuildford & Godalming1:59.41:51.89
22:01.25Alex PenfoldPBU20MNigel GriffithsSutton & District2:00.62:00.6
32:01.31Daniel Robinson U17M Jersey2:01.041:58.60
42:01.68Kris EverettPBU20MPeter StandenHastings AC1:58.51:56.69
52:02.83Billy WhitePBU15M Brighton Phoenix2:02.831:54.52
62:03.26Ben GoldingPBU15MMark BestCrawley2:03.261:59.59
72:04.14Martin Campbell U20MTodd BennettSouthampton2:02.82:02.8
82:06.81Philippa Aukett SENWMike BaxterShaftesbury Barnet2:05.142:03.07
800m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:01.25Luke McWiltonPBU17M Eastbourne2:01.251:58.0
22:06.15Joseph Stanley U15MStewart McIntyreReigate Priory2:04.112:04.11
32:06.77Simon Campbell U20MTodd BennettSouthampton2:03.22:03.2
42:08.02Josh Freed U17MJohn ClementsBrighton & Hove2:07.682:07.68
52:08.36Stephen DenmanPBU23M Brighton & Hove2:06.712:06.71
62:08.89James Hancock U15MNigel GriffithsSutton & District2:06.641:59.84
72:10.04Samuel Kitchen U15M Brighton Phoenix2:06.621:59.38
82:11.52Jacob Geraghty U15M South London2:08.952:05.57
800m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:12.30Anthony Donaldson U15MPeter BakerHastings AC2:10.442:03.15
22:15.81Maddy Austin U17WAlli CrossmanGuildford & Godalming2:07.322:07.32
32:16.39Rebecca CroftPBU15WConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow2:12.852:05.81
42:17.55Abigail Ashbee-SimmondsPBU20W Crawley2:17.552:17.55
52:18.37Grant Stenhouse V40MRichard HoltJersey/Southern Counties Vets2:16.732:09.9
62:19.53Abi Fowlie U20WChris MarsdenWorthing2:16.832:14.38
72:20.85Natalie FullmanSBSENWChris NewmanMedway & Maidstone2:20.852:14.05
82:21.17Poppy Disley-May U17WMick WoodsAldershot, Farnham & District2:17.742:17.74
800m E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:19.09Sophie MansfieldPBU15WMark BestCrawley2:19.092:07.40
22:24.34Lisa Ferguson U17WStewart McIntyreReigate Priory2:19.602:17.57
32:27.53Molly Pocock U15WMick WoodsAldershot, Farnham & District2:19.52:15.97
42:31.06Pippa Tilney U15WMick WoodsAldershot, Farnham & District2:28.352:21.0
52:32.90Maria KavanaghSBU17WMichael FirthSouth London2:32.902:31.1