Surrey County Championships External Results
Kingston
12-13 May 12
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U20M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
13:59.40Joshua Grace U20M3Mick WoodsAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni3:54.353:49.84
24:00.00Peter ChambersPBU20M1Mike FleetCroydon4:00.003:59.70
34:07.40Henry Pearce U20M2Mark HookwayTonbridge3:56.783:56.78
44:11.30Hugo Fleming U20M1Jack RutherfordWalton4:03.683:58.98
54:13.10George CorcoranSBU20M3Noel StoddartKingston & Poly/Loughborough Students4:05.303:53.55
64:26.40Richard OllingtonPBU20M2Alli CrossmanGuildford & Godalming4:25.654:24.16
74:33.90Hugh Saunders U20M1 Oxted4:20.314:20.31
84:34.50John TayleurPBU20M1James McDonaldHerne Hill4:34.504:05.27
1500 U15M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:32.67Rian McCawleyPBU15M2 Camberley4:20.994:04.79
24:34.30Charlie WylliePBU15M2Robert RussellDorking & Mole Valley4:34.303:59.84
34:35.94Henry McCannPBU15M1Stewart McIntyreReigate Priory4:31.14:27.63
44:41.25Josh KnightPBU15M2Nigel BongersHolland Sports AC4:41.254:12.58
54:46.85Miles Watson U15M2Noel StoddartSt. Mary's Richmond4:45.54:45.5
64:51.22Max Ferrari U15M2James McDonaldHerne Hill4:48.74:48.7
74:59.78Omar Harhara U15M1Mike FleetCroydon4:44.764:23.5
85:00.47Charlie Brackenborough U15M1Mike FleetCroydon4:48.44:38.75
95:03.71Joshua BartholomewPBU15M2 Sutton & District/Sutton Runners4:56.54:27.33
105:04.66Harry Grace U15M1Mick WoodsAldershot, Farnham & District4:50.514:18.22
115:08.08William ParrottSBU15M2Mick WoodsAldershot, Farnham & District5:08.084:41.42
125:10.21Callum BarkerPBU15M1James McDonaldHerne Hill5:10.215:10.21
135:14.36Harvey Voller U15M2 Holland Sports AC4:50.994:24.96
145:44.79Kier McdonaldPBU15M1 Oxted5:44.795:44.79
1500 U13M (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:52.55Sam CliffPBU13M2 Dorking & Mole Valley4:52.554:36.68
24:54.11Daniel CookePBU13M2 Camberley4:51.724:14.19
34:57.79James Fleming U13M2 Camberley4:49.94:39.01
45:03.86Christian Lee U13M2 Crawley/Surrey Schs4:58.494:07.75
55:04.22Laurie PopePBU13M2 South London5:00.44:26.2
65:15.50Owen Boyd U13M2Maureen HancockSutton & District5:06.74:39.44
75:16.84Henry StiffPBU13M2 South London5:16.844:43.1
85:17.57Oliver FoxPBU13M2 Herne Hill5:04.25:04.2
95:17.59Danny GivenPBU13M2 Herne Hill5:17.595:17.59
105:20.55Ryan GalvinPBU13M2Maureen HancockSutton & District5:16.694:37.46
115:24.36Alex GalvinPBU13M2Maureen HancockSutton & District5:21.964:45.54
125:24.65Finlay WoodsPBU13M2 Surrey Schs5:24.655:24.65
135:27.72Robert PillingPBU13M2 Oxted5:27.725:27.72
145:31.59Finn SnowPBU13M1 Hercules Wimbledon5:31.595:31.59
1500 U17W (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:50.48Emma HeadleyPBU17W1Mark LivingstoneHercules Wimbledon4:49.84:49.8
24:51.26Emily ReevesSBU17W1Trevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow4:51.264:47.38
34:51.95Harriet PreedySBU17W2Mick WoodsAldershot, Farnham & District4:51.954:45.66
44:52.03Stevie LawrencePBU17W1Mike FleetCroydon4:52.034:38.87
54:55.22Bethany GibsonSBU17W2Mick WoodsAldershot, Farnham & District4:49.964:42.35
64:55.48Suzannah Monk U17W2Sue GoodeGuildford & Godalming4:54.84:37.84
74:55.96Holly HailePBU17W1Mike FleetCroydon4:55.964:55.96
84:59.49Megan BrookePBU17W1 Woking4:57.94:57.9
95:19.05Rebecca RobinsonPBU17W1 Guildford & Godalming5:06.64:52.3
105:30.07Alice GibbsPBU17W1 Guildford & Godalming5:22.765:22.76
115:45.53Claire DunnPBU17W1Stewart McIntyreReigate Priory5:45.535:45.53
125:48.84Lydia ParkerSBU17W1Stewart McIntyreReigate Priory5:48.845:31.0
1500 U15W (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:37.64Katherine Shiel-RankinPBU15W2Mick WoodsAldershot, Farnham & District4:35.34:35.3
24:45.34Niamh Brown U15W1 Reigate Priory4:42.224:26.90
35:01.02Breagha CampbellPBU15W1 Herne Hill4:56.64:56.6
45:05.88Tamara Myall U15W2Mick WoodsAldershot, Farnham & District4:59.054:50.88
55:09.79Hollie EarlamPBU15W2 Guildford & Godalming5:07.65:07.6
65:12.60Hannah MorrisPBU15W1 Dorking & Mole Valley5:12.605:07.64
75:12.66Francesca Reid LloydPBU15W2James McDonaldHerne Hill5:01.564:54.60
85:13.17Kathryn DittonSBU15W2Trevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:13.174:58.85
95:13.21Kate BrownPBU15W1Phillip KissiHerne Hill/London Schs5:10.24:50.38
105:18.72Peony Myall U15W1 Aldershot, Farnham & District5:03.24:55.56
115:22.36Megan Winslade U15W1 Dorking & Mole Valley5:18.45:18.4
125:25.07Josie Kavanagh U15W1Mike FleetCroydon5:23.05:23.0
135:26.75Emily HowePBU15W2 Croydon5:26.755:26.75
145:27.75Victoria Robinson U15W1Sue GoodeGuildford & Godalming5:15.04:46.69
155:35.77Olivia Lamont U15W1James McDonaldHerne Hill5:26.35:22.1
165:41.20Lili Collins U15W1 South London5:27.35:17.6
1500 U13W (12 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
15:22.98Tara De KlerkPBU13W2Trevor RaggettWindsor Slough Eton & Hounslow5:14.035:05.63
25:31.01Amelia StiffSBU13W2 South London5:31.015:11.62
35:41.15Claudia Pattison U13W2 Walton5:20.35:20.3
45:48.82Abbie Burrett U13W2Mike FleetCroydon5:47.85:47.8
55:58.81Caitlin Williams U13W2Roy HollandSutton & District5:28.85:16.8
66:37.07Molly HydeSBU13W1Adrian B WestonCamberley6:37.075:59.3
76:52.59Olivia RickettsSBU13W1 Ranelagh/St. Mary's Richmond6:52.595:46.5