BMC Middlesbrough Regional Races External Results
Middlesbrough
16 Jul 07
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 A (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:52.1Shaun MoraleePBU23MVince WilsonDurham1:52.11:52.1
21:55.5Richard Morrell U23M Middlesbrough (Mandale)1:53.91:52.38
31:56.3Andy Wiles U20MDavid LowesMiddlesbrough (Mandale)/Tees Valley Tigers1:56.21:50.06
41:57.2Andrew Maguire U20M Middlesbrough (Mandale)1:54.31:54.3
51:58.3Carl Smith U20MRobert AshwoodLeeds City1:57.51:55.5
61:58.6Lewis Gamble-Thompson U23M New Marske1:58.41:58.4
71:59.0Adam Morrell U17M Middlesbrough (Mandale)/Tees Valley Tigers1:58.071:53.70
81:59.1Lewis Tatt U20M Wakefield1:56.11:56.1
800 B (Men only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:02.1Brendan ChadwickPBU17MDavid MatthewsShildon2:02.12:01.0
22:03.3Khalil ThompsonSBU20M Liverpool H2:03.31:59.7
32:06.1Tom Graham U20M New Marske2:04.62:04.6
42:06.4Thomas West U17MSam StanislausDarlington H2:02.91:56.01
52:06.7Lewis RodgersPBU20M Loftus & Whitby2:06.72:02.01
62:07.0Tom Murphy U17M Middlesbrough & Cleveland2:02.21:57.3
72:07.3Ken Harker V35M Richmond & Zetland/VAA North East2:04.71:53.1
82:08.0Grant Hawkins U17M Middlesbrough (Mandale)2:05.92:04.22
92:10.9Jake Lazenby U17M Middlesbrough & Cleveland2:06.72:06.7
800 C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:13.2Scott ThorntonPBU15MDavid MatthewsShildon2:12.32:03.1
22:13.4Chris PeacockSBV45M Richmond & Zetland2:13.41:59.9
32:15.0Callum MorrisonPBU23M Sedgefield2:15.02:15.0
42:15.4Natalie YoungPBU17W Morpeth/Gateshead2:15.42:15.4
52:16.1Ralph PearsePBU15M New Marske/Middlesbrough (Mandale)2:16.12:12.36
62:16.2Helen WilkinsonSBSENW City of York2:16.22:13.27
72:17.6Angharad OwenPBU23W Loftus & Whitby2:17.62:14.3
82:23.1Zoe Armstrong U17W Morpeth/Northern Reivers2:16.972:16.97
92:23.7Scarlett Gray U20W Shildon/Skipton2:20.272:20.27
800 D (Women only)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:18.4Kathryn FoleySBSENW Chester-le-Street2:18.42:14.77
22:20.6Emma WilliamsPBU17WMatthew WoodMiddlesbrough (Mandale)2:20.62:14.4
32:21.2Samantha DuffySBU20W Gateshead2:21.22:15.00
42:21.3Jo AdamsSBU20WAaron ThomasRichmond & Zetland2:21.32:07.29
52:22.0Rebecca OldhamPBU15WJanice LawtonGateshead2:22.02:20.07
62:27.9Lauren Roche U20WStan MarkleyMiddlesbrough & Cleveland2:20.52:20.5
800 E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:23.7Stephanie Allison U15WDavid WilkinsonMiddlesbrough (Mandale)2:23.12:16.9
22:23.8Ian Rodgers V45M Loftus & Whitby2:23.42:23.4
32:26.5Emily Fields U15WStan MarkleyMiddlesbrough (Mandale)2:24.42:18.76
42:27.2Fergus ChadwickPBU15MDavid MatthewsShildon2:27.22:25.1
52:29.4Jack Hepple U13M Morpeth2:23.32:13.15
62:29.7Fiona Higgin U15WDavid MatthewsShildon2:26.42:20.4
72:35.8Rebecca MaguirePBU15W Middlesbrough (Mandale)2:35.82:19.0
800 F (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:27.7Andrew HartPBSENM New Marske2:27.72:27.7
22:28.7Jonathan BainesSBU15M Sedgefield2:28.72:01.7
32:32.2Charmaine PorterPBU13W Sunderland2:28.62:15.2
42:33.1Emily Higgins U15W Middlesbrough (Mandale)2:32.42:32.4
52:34.1Hope RodgersPBU17W Loftus & Whitby2:34.12:34.1
62:36.1Grace Rodgers U15W Loftus & Whitby2:34.52:10.55
72:43.5Callum Cairns U15M Sedgefield2:38.32:38.3
82:52.0Dani Braithwaite U13W Loftus & Whitby2:36.22:13.0