BMC PB Classic External Results
Street
7 May 12
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Men 3000m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:17.13Tom RussellSBSENM Bristol & West/Bristol Uni8:17.138:11.41
28:17.33Ander RussellPBSENM Stroud/Birmingham Uni8:17.338:17.33
38:22.98Charlie MacLeanPBU23MThomas WatsonBristol & West8:22.988:22.98
48:23.50Ieuan ThomasSBSENMJames ThieCardiff/Cardiff Met Uni8:23.507:59.32
58:26.62Kevin HeywoodPBSENM Bideford8:26.628:26.62
68:28.33Carl Bradbury SENMRob McKimReading AC/St. Mary's Uni8:28.168:28.16
78:31.77Jonathan Davies U20MRob McKimReading AC8:27.018:00.48
88:33.54Hobie MartinSBU20MJohn KnowlesBristol & West/Newquay & Par8:33.548:32.27
98:37.12Tommy DaviesSBSENM Cardiff8:37.128:14.83
108:42.45Johnathan MorganPBU23MJames ThieNewport/Cardiff Met Uni8:28.898:28.89
118:45.80Blair Brown U20MCharlotte FisherTaunton8:36.98:36.9
129:00.93Alexander HillPBU20M Team Bath8:58.538:58.53
139:22.34Matthew Emery SENM Rugby & Northampton/Bath Uni8:51.378:51.37
Men 3000m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
18:31.13Jack BancroftPBSENM Wells City/Exeter Uni8:31.138:25.3
28:48.75Matthew RevierPBSENMRoderick LockSouthampton8:29.478:29.47
38:49.71Matthew WestPBSENMRoderick LockWinchester8:44.588:38.50
48:52.03Dan NashPBU20MChristopher WooldridgeEast Cornwall/Newquay & Par8:52.038:23.15
58:52.81Andrew IngleSBSENM Bideford8:52.818:28.00
68:56.02Rowan PreecePBU20MCharlotte FisherTaunton8:47.638:43.85
78:59.11Matthew DoylePBU17MChristopher FrapwellStroud8:59.118:59.11
89:01.58Joe WaltonPBU17MCharlotte FisherTaunton9:01.588:55.2
99:02.84Gareth KlepaczSBSENMRoderick LockSouthampton/Southampton Uni9:02.848:33.8
109:03.28Ellis CrossPBU17MSimon KingTamworth8:54.978:11.33
119:06.10Luke Grenfell-ShawPBU20M Avon Schs/Bristol & West9:06.109:06.10
129:06.48Adam DaviesPBSENM Newport9:06.488:44.96
139:06.61Matt HibberdSBSENMRoderick LockSouthampton8:40.968:40.96
149:13.41Martin JohnsonSBSENMRoderick LockSouthampton/Corby9:13.418:41.31
159:15.21Michael GauntPBU20MMark BraceNorth Devon9:15.218:51.55
169:26.07Luke JacobsSBU20M Bristol & West9:26.078:59.4
179:29.74Ned OliverSBU17MMark BraceNorth Devon9:13.219:13.21
189:30.53Fergus O'ReillySBU20MMick WoodsAldershot, Farnham & District9:30.538:47.08
Mixed 3000m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
19:14.89Ben PriddlePBU17MRob McKimReading AC9:14.898:45.63
29:33.22Andrew SweeneyPBSENMRoderick LockSouthampton9:33.229:33.22
39:40.38Isaac TaschimowitzPBU20MCharlotte FisherTaunton9:21.549:21.54
49:42.51Joanna MuskPBSENW Coventry9:42.519:42.51
59:44.29Steven UnderwoodPBSENMRoderick LockSouthampton9:44.299:44.29
69:48.99Miranda HeathcotePBV35WJohn ScottNewquay & Par/Newquay RR/South West Vets9:45.49:45.4
79:53.91Dani Barnes-HeeneySBSENWConrad MiltonNewquay & Par/Windsor Slough Eton & Hounslow9:53.919:24.40
89:58.31Victoria KennyPBU20W Bristol & West9:58.319:58.31
910:13.51Bethan GriffithsPBSENWJames ThieCardiff10:13.5110:01.80
1010:14.16Katherine HumphreysSBSENW Exeter/Cardiff10:14.1610:06.12
1110:20.18Alex Stainthorpe U20WAdrian CloverTeam Bath10:00.6910:00.69
1210:23.57Isabel SteelePBU17WPeter MeredithFalmouth/Cornwall10:10.010:10.0
1310:38.93Nick DanielsPBV35MKeith PaulChard10:38.9310:28.96
1410:39.06Ruth HaynesSBU20WGeoff WatkinAldershot, Farnham & District10:39.069:40.19
1510:51.30Hannah DrewettPBU23W City of Salisbury10:44.810:06.64