BMC Regional Races External Results
Eltham
20 Jun 12
800 1500 5000 

Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Mens)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:50.79Matt McLaughlinPBU20MAyo FalolaWoodford Green Essex Ladies/Oaklands Col1:49.651:48.97
21:53.09Max ThomasPBU23MPeter StandenHastings AC/Bath Uni/Crawley1:53.091:50.82
31:53.64Aaron Bennett U23MTodd BennettSouthampton/Cardiff Met Uni1:51.531:49.18
41:55.40Chris CarterSBU23MCraig WinrowEnfield & Haringey/St. Mary's Uni1:55.401:54.9
51:56.79Michael Dyer SENMFrancis MarshNorth Down/Herne Hill1:52.361:50.25
800m B (Mens)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.49Jason PrickettPBU23MMick WoodsAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni1:53.291:53.29
21:54.34James BownessSBU23MCraig WinrowTrafford/St. Mary's Uni1:54.341:45.96
31:55.05Mark WoodleySBSENMCraig WinrowChelmsford/Lamar Uni1:55.051:51.02
41:55.12Patrick LucasPBU17MMike FleetCroydon1:55.121:54.16
51:56.07Tom BowermanSBU23M Aldershot, Farnham & District/Swansea Uni/Basingst1:55.781:53.10
61:57.24Russell BentleySBSENM Kent1:57.241:51.0
71:58.10Joseph Gill U23MMichael WhittakerNewham & Essex Beagles1:57.381:57.38
81:58.79Daniel Yaxley U23MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies1:56.621:56.01
800m C (Mens)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.13Tom ButcherPBU20MAlli CrossmanGuildford & Godalming1:57.131:57.13
21:58.19Max PickardPBU20MJon BiggBrighton Phoenix/Crawley1:58.191:52.60
31:59.07Tom ClenchSBSENMJohn GatesBexley1:57.201:55.87
41:59.14Mike Cummings SENMKenneth PikeHerne Hill/Hardley1:57.861:55.34
51:59.31Jordan MauriceSBU20MJordan MauriceHerne Hill1:59.311:56.39
61:59.43Jack GregoryPBU23MRoderick LockReading AC/Southampton Uni1:59.431:58.05
72:01.16James Hogg SENMChris NewmanMedway & Maidstone/Kent Uni1:59.681:59.01
82:01.50Andrew SweeneyPBSENMRoderick LockSouthampton2:01.502:01.50
92:02.27Ryan Driscoll U20MMark HookwayTonbridge1:59.201:55.99
800m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:05.31Steven Underwood SENMRoderick LockSouthampton2:02.092:02.09
22:07.52Adam Willis U20MDenise PeeneyBexley2:05.662:02.4
32:07.67Edward Olsen U15M Herne Hill2:03.941:56.00
42:09.71William RuizPBU17MGordon CooperBlackheath & Bromley2:08.312:00.13
52:13.34Kaylee Dodd U17WJacqui ChildsBasildon2:07.642:05.87
62:17.35Deborah Niccol SENWSteve SmytheBristol & West/Newham & Essex Beagles/Dulwich2:13.62:13.6
72:19.15Megan Edwards U23WRob DenmarkDartford H2:12.442:05.20
800m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:13.93Euan NichollsPBU15MPeter BrenchleyTonbridge2:13.932:01.13
22:17.48Clayton BarrettPBSENM Larkfield2:17.482:17.48
32:18.15Duncan Hussey V45M Dulwich2:17.712:17.71
42:19.77Megan Steer U20WDeborah SteerSt. Albans AC2:17.252:10.15
52:20.01Hannah Edwards U23WStephen CarrollHerne Hill/Liverpool Uni/Blackheath & Bromley2:16.112:09.99
62:20.69Kristina Mikalauskiene SENWJohn GatesBexley2:20.242:17.1
 
1500m A (Mens)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
13:54.2Kieran ReillySBU20MPeter MullervyInvicta East Kent3:48.713:45.99
23:54.7Dean LacySBSENMMark NewellCambridge H3:54.73:49.59
33:56.3Jonathan HendersonSBSENMKenneth PikeHerne Hill/Edinburgh Uni3:54.913:54.91
43:58.6Michael DanPBU23MPeter BrenchleyHighgate3:58.63:58.6
53:58.8Robbie FitzgibbonPBU17MPaul CollicuttBrighton Phoenix3:55.863:39.03
63:59.3Dominic Brown U20MMark HookwayTonbridge3:58.173:46.76
74:00.1Ryan ParkerSBU23MJames TuttleBedford & County4:00.13:59.13
84:02.9Jack WilliamsPBU20MRob McKimReading AC/St. Mary's Uni3:59.153:49.66
94:03.7Matt HibberdSBSENMRoderick LockSouthampton3:58.383:58.38
104:07.4Daniel Bradley SENMMark HookwayTonbridge4:00.063:58.9
1500m B (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:13.2Jamie BryantPBU20M Tonbridge4:08.353:59.90
24:14.7Georges VacharopoulosPBU20MPaul HayesBlackheath & Bromley4:13.793:58.01
34:15.1Cameron KnappPBU20MMark HookwayTonbridge4:15.14:13.9
44:17.6Thomas WrightPBU20MRichard LongBexley4:17.64:01.66
54:23.4Joseph O'HaraPBU17MRichard LongBexley4:21.93:57.9
64:27.1Dan LewingtonPBSENMUrban BettagSerpentine4:27.14:27.1
74:27.2Mohamed Nuradin U20M S Factor4:19.74:19.7
84:32.2Ben Matthews U17M Bexley4:29.74:19.4
94:37.3Clayton Barrett SENM Larkfield4:32.284:32.28
104:41.5Clare Elms V45WSteve SmytheDulwich/Veterans4:32.324:31.87
114:41.9Jordan Saul U20M Tonbridge4:33.334:22.59
124:41.9Lewis Caiels U15MJason MarchantBexley/Dartford H4:35.64:32.26
134:52.8Grace NichollsSBU23WPeter BrenchleyTonbridge/Bath Uni4:52.84:30.76
1500m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:38.76Caroline FordPBU23WRay DanielCambridge H/Leeds Uni4:38.764:30.51
24:41.15Poppy Disley-MaySBU20WMick WoodsAldershot, Farnham & District4:41.154:39.20
34:46.24Sophie Parkes U17W Cambridge H4:44.524:44.52
44:46.41Ruth Haynes U20WGeoff WatkinAldershot, Farnham & District4:46.174:33.2
55:00.34Harry Jarvis U15MKevin WinchBexley4:47.934:37.9
65:08.06Lauren Tolmie SENWBernard WilkinsNewham & Essex Beagles/Gloucestershire Uni4:56.974:56.97
75:10.33Harley Wooler U15WDenise PeeneyBexley5:09.94:58.42
85:13.20Paul Kent V50M Cambridge H/Southern Counties Vets4:59.114:43.28
95:19.88Megan WilliamsPBU20W Cambridge H/Bristol Uni5:12.85:00.23
105:24.28Elise AnnandSBU15WChris NewmanMedway & Maidstone5:24.285:08.8
115:27.43Emma Rowland U20WAndy FrankishBlackheath & Bromley5:23.295:23.29
125:46.23Lisa Pettit V40W Serpentine5:29.725:29.72
135:57.83Rick HemmingsPBV50M Falmouth5:57.835:57.83
 
1500m C (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
114:34.1Shaun Dixon SENMBen NoadHighgate14:26.1014:22.93
214:59.6Steven Naylor SENMBernard WilkinsBedford & County14:38.9914:38.99
315:03.9Andrew RaynerSBSENMKenneth PikeBlackheath & Bromley15:03.914:19.67
415:17.5Kevin RojasPBSENMAllison BentonBrighton & Hove15:15.6514:44.0
515:17.5Kev MasonPBSENM Brighton & Hove15:17.515:11.9
615:22.4Ben PocheeSBV40M Highgate15:22.414:53.12
715:36.6Henry DodwellSBV35M Highgate15:34.9214:44.8
815:48.5Ed O'Brien SENM Worthing Striders15:38.915:31.8
916:00.9Adam VillardSBU20MAdam VillardSt. Mary's Richmond/Stragglers16:00.915:41.71
1016:02.4Martyn BeanPBSENMAllison BentonBrighton & Hove15:36.015:36.0
1116:06.7Stuart BeaneyPBV35M Kent16:06.715:55.6
1216:08.2Tom CorbettPBU23MJames TuttleBedford & County/Canterbury Christ Church16:08.216:08.2
1316:34.6Dan HalePBSENM Kent16:33.216:33.2
1417:59.6Eloise Du LuartPBU20WPaul HawkinsStratford-upon-Avon17:59.617:54.46