BMC Regional Races External Results
Eltham
20 Jun 12
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Mens)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:50.79Matt McLaughlinPBU20MAyo FalolaWoodford Green Essex Ladies/Oaklands Col1:49.651:48.97
21:53.09Max ThomasPBU23MPeter StandenHastings AC/Bath Uni/Crawley1:53.091:50.82
31:53.64Aaron Bennett U23MTodd BennettSouthampton/Cardiff Met Uni1:51.531:49.18
41:55.40Chris CarterSBU23MCraig WinrowEnfield & Haringey/St. Mary's Uni1:55.401:54.9
51:56.79Michael Dyer SENMFrancis MarshNorth Down/Herne Hill1:52.361:50.25
800m B (Mens)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.49Jason PrickettPBU23MMick WoodsAldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni1:53.291:53.29
21:54.34James BownessSBU23MCraig WinrowTrafford/St. Mary's Uni1:54.341:45.96
31:55.05Mark WoodleySBSENMCraig WinrowChelmsford/Lamar Uni1:55.051:49.81
41:55.12Patrick LucasPBU17MMike FleetCroydon1:55.121:54.16
51:56.07Tom BowermanSBU23M Aldershot, Farnham & District/Swansea Uni/Basingst1:55.781:53.10
61:57.24Russell BentleySBSENM Kent1:57.241:51.0
71:58.10Joseph Gill U23MMichael WhittakerNewham & Essex Beagles1:57.381:57.38
81:58.79Daniel Yaxley U23MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies1:56.621:56.01
800m C (Mens)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.13Tom ButcherPBU20MAlli CrossmanGuildford & Godalming1:57.131:57.13
21:58.19Max PickardPBU20MJon BiggBrighton Phoenix/Crawley1:58.191:52.25
31:59.07Tom ClenchSBSENMJohn GatesBexley1:57.201:55.87
41:59.14Mike Cummings SENMKenneth PikeHerne Hill/Hardley1:57.861:55.34
51:59.31Jordan MauriceSBU20MJordan MauriceHerne Hill1:59.311:56.39
61:59.43Jack GregoryPBU23MRoderick LockReading AC/Southampton Uni1:59.431:58.05
72:01.16James Hogg SENMChris NewmanMedway & Maidstone/Kent Uni1:59.681:59.01
82:01.50Andrew SweeneyPBSENMRoderick LockSouthampton2:01.502:01.50
92:02.27Ryan Driscoll U20MMark HookwayTonbridge1:59.201:55.99
800m D (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:05.31Steven Underwood SENMRoderick LockSouthampton2:02.092:02.09
22:07.52Adam Willis U20MDenise PeeneyBexley2:05.662:02.4
32:07.67Edward Olsen U15M Herne Hill2:03.941:56.00
42:09.71William RuizPBU17MGordon CooperBlackheath & Bromley2:08.312:00.13
52:13.34Kaylee Dodd U17WJacqui ChildsBasildon2:07.642:03.38
62:17.35Deborah Niccol SENW Bristol & West/Newham & Essex Beagles/Dulwich2:13.62:13.6
72:19.15Megan Edwards U23WRob DenmarkDartford H2:12.442:05.20
800m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:13.93Euan NichollsPBU15MPeter BrenchleyTonbridge2:13.932:01.13
22:17.48Clayton BarrettPBSENM Larkfield2:17.482:17.48
32:18.15Duncan Hussey V45M Dulwich2:17.712:17.71
42:19.77Megan Steer U20WDeborah SteerSt. Albans AC2:17.252:10.15
52:20.01Hannah Edwards U23WStephen CarrollHerne Hill/Liverpool Uni/Blackheath & Bromley2:16.112:09.99
62:20.69Kristina Mikalauskiene SENW Bexley2:20.242:17.1