BMC Regional Races External Results
Eltham
18 Jul 12
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.8Oliver Heeks SENMCraig WinrowWoodford Green Essex Ladies/Portsmouth Uni1:50.441:49.35
21:51.9Dale King-ClutterbuckSBU23MRob DenmarkBasildon/St. Mary's Uni1:51.91:48.10
31:53.4Kieran ReillyPBU20MPeter MullervyInvicta East Kent1:53.41:52.13
41:54.9Karl RobertsonPBU23M Canada1:54.91:54.9
51:55.0Davey Platt U23M North Devon/St. Mary's Uni1:54.011:51.8
61:57.6Ben Tyler SENMRodger HughesMedway & Maidstone/Brunel Uni London1:54.731:54.73
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:55.0George DugganPBU17MPeter MasonTonbridge1:55.01:51.58
21:55.6Mark Woodley SENMCraig WinrowChelmsford1:55.051:49.81
31:57.6Joseph Gill U23MMichael WhittakerNewham & Essex Beagles1:57.381:57.38
41:57.9Daniel Yaxley U23MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies1:56.621:56.01
51:58.4Jason WooldridgePBU20M Horsham Blue Star1:58.41:58.4
61:59.5Daniel Bradley SENMMark HookwayTonbridge1:59.211:56.7
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:57.1Joseph O'HaraPBU17MRichard LongBexley1:57.11:48.88
21:59.9Michael HarrisonSBU20MSimon GoodwinBedford & County1:57.921:55.30
32:00.5Georges VacharopoulosPBU20MPaul HayesBlackheath & Bromley2:00.51:55.22
42:02.2Daniel EelesPBU17MAlan SwetmanHorsham Blue Star2:00.841:50.88
52:03.6James Hancock U17MNigel GriffithsSutton & District2:02.651:59.84
62:06.6Wayne Lashley SENM Dulwich2:02.792:02.06
72:07.6Christopher Thornley U20MSimon GoodwinBedford & County2:04.121:56.66
82:25.0Olatayo KomolafePBU17MClive BennettCambridge H2:25.02:25.0
800m D (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:02.9Niki FaulknerPBU20MJon ArmstrongBexley2:02.91:58.79
22:04.9Jim FodderPBU17MMichael WhittakerNewham & Essex Beagles2:04.92:04.9
32:05.1Adrian FautlyPBU20M Horsham Blue Star2:05.12:05.1
42:06.0Lewis ElseyPBU20MJon ArmstrongBexley2:04.352:03.08
52:08.3Thomas WrightPBU20MRichard LongBexley2:08.32:01.94
62:08.8Bailey Stickings U15MMick JonesBlackheath & Bromley2:07.672:02.28
72:11.0Tim BallardPBV35MTim BallardUnattached2:09.162:09.16
82:14.0William Bardsley U15MMichael FirthSouth London2:11.521:58.19
800m E (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:09.2Rosie ClarkePBU23WMichael FirthEpsom & Ewell/Bath Uni2:09.22:06.82
22:13.6Deborah NiccolPBSENWSteve SmytheBristol & West/Newham & Essex Beagles/Dulwich2:13.62:13.6
32:13.9Megan EdwardsPBU23WRob DenmarkDartford H2:12.442:05.20
42:17.5Caroline Ford U23WRay DanielCambridge H/Leeds Uni2:12.052:06.48
52:18.4Clare Elms V45WSteve SmytheDulwich/Veterans2:15.502:15.50
62:19.2Lisa Ferguson U17WStewart McIntyreReigate Priory2:17.572:17.57
72:19.2Jessica KeenePBU15WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:19.22:12.44
82:23.6Tom LambertPBU15M Lewes2:23.62:23.6