BMC Regional Races External Results
Eltham
15 Aug 12
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Sydney Wooderson Memorial 800m
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:49.8Charlie Grice U20MJon BiggBrighton Phoenix1:47.331:45.53
21:50.2Joe Durrant SENMRay DanielCambridge H/Birmingham Uni1:49.601:48.37
31:50.8Jonathan Cook SENMRichard WheaterWoodford Green Essex Ladies/Cambridge Uni1:48.901:48.65
41:51.0Matt McLaughlin U20MAyo FalolaWoodford Green Essex Ladies/Oaklands Col1:49.651:48.97
51:51.5Thomas ChamneySBSENM Crusaders/Ireland1:51.51:45.41
61:52.5Oliver Aitchison U23M Aldershot, Farnham & District1:49.121:48.14
71:53.0Sean Molloy U17MMark HookwayTonbridge1:48.241:47.76
81:53.1Oliver Heeks SENMCraig WinrowWoodford Green Essex Ladies/Portsmouth Uni1:50.441:49.35
Women 800m Challenge
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:01.3Jessica Judd U20WJeremy FreemanChelmsford2:00.961:59.77
22:02.9Tara Bird SENWAyo FalolaWoodford Green Essex Ladies/Brunel Uni London2:02.542:02.54
32:04.2Claire Tarplee SENWBill FosterSolihull & Small Heath/Dundrum South Dublin/Loughb2:03.462:03.29
42:05.9Amy CampbellPBSENWBill FosterShaftesbury Barnet/Loughborough Students2:05.92:05.9
52:08.9Carol Glover SENWGeorge EdwardsSwansea2:07.952:06.90
62:09.2Maddy Austin U20WAlli CrossmanGuildford & Godalming/Herne Hill2:08.042:07.32
72:09.9Elaine Rayner SENWRay DanielBlackheath & Bromley/Brunel Uni London2:08.112:08.11
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:49.35Richard CharlesPBU20MNoel StoddartShaftesbury Barnet1:49.351:47.28
21:50.19Matthew FayersPBU20MStevan DokicHillingdon1:50.191:48.12
31:50.97Rory Graham-Watson U23MRodger HughesWindsor Slough Eton & Hounslow/Cambridge Uni1:50.741:47.29
41:51.43Alex ToveyPBSENMConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni1:51.431:50.31
51:51.69Dudley MasonPBU20MTodd BennettSouthampton1:51.691:50.68
61:51.99David Horniman U23MBlake EllisTrafford1:49.561:49.33
71:52.11Kieran Flannery SENMAlasdair DonaldsonGateshead/Loughborough Students1:50.471:48.95
800m B (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:09.54Rosie Clarke U23WMichael FirthEpsom & Ewell/Bath Uni2:09.22:06.82
22:12.13Caroline Ford U23WRay DanielCambridge H/Leeds Uni2:12.052:06.48
32:12.44Megan EdwardsPBU23WRob DenmarkDartford H2:12.442:05.20
42:14.80Deborah Niccol SENWSteve SmytheBristol & West/Newham & Essex Beagles/Dulwich2:13.62:13.6
52:15.89Emily Moss U23WMick WoodsWoodford Green Essex Ladies/Royal Holloway Uni of 2:08.922:08.27
62:16.75Jessica MartinPBU23WGeoff WatkinAldershot, Farnham & District2:16.752:16.75
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.82Kieran Reilly U20MPeter MullervyInvicta East Kent1:53.41:52.13
21:54.00Max Thomas U23MPeter StandenHastings AC/Bath Uni/Crawley1:53.091:50.82
31:54.08Michael Dyer SENMFrancis MarshNorth Down/Herne Hill1:52.361:50.25
41:54.73Jake ShelleyPBU23MDavid ChalfenShaftesbury Barnet/Oxford Uni1:54.731:53.78
51:55.17Mark Fallaize SENMAndrew HendersonVale of Aylesbury/Leeds Beckett Uni1:53.061:51.51
61:55.18Christopher Youell U20MJeremy FreemanChelmsford1:52.531:52.53
71:56.23Tom Bowerman U23M Aldershot, Farnham & District/Swansea Uni/Basingst1:55.781:53.10
81:56.50Chris Lamb SENMGlynn TromansRugby & Northampton1:55.831:52.86
800m D (Women)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:16.61Jodie JuddPBU15WJeremy FreemanChelmsford2:16.052:10.48
22:20.24Kristina MikalauskieneSBSENWJohn GatesBexley2:20.242:17.1
32:21.50Leah Louise Everson U15WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:21.02:14.51
42:21.76Steph McCallPBU20WRay ThompsonSouth London2:21.762:18.1
52:22.14Shannon Riskey U15WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:20.22:17.20
62:22.34Holly Fletcher U17WAndy FrankishBlackheath & Bromley2:20.452:20.45
72:22.95Ruby Goodall U15WBill BoydCorby2:22.42:22.4
82:27.28Nastassja Allin U15WMichael WestEnfield & Haringey2:21.182:19.22
92:29.09Zoe Botting U15W Hastings AC2:26.42:26.4
102:37.51Georgia HoldenPBU15W South London2:37.512:30.83
800m E (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.98Tom FrithPBU23MRon DawsonSouthend/Oxford Uni1:53.981:52.13
21:55.80Josh MossSBU23MCraig WinrowWindsor Slough Eton & Hounslow/St. Mary's Uni1:55.801:54.44
31:56.39Billy WhitePBU17MPaul CollicuttBrighton Phoenix1:56.391:54.52
41:56.62Dominic Brown U20MMark HookwayTonbridge1:56.301:51.75
51:56.98Jivendra Singh U17MNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow1:56.081:56.08
61:57.21Tim Prendergast SENM Woodford Green Essex Ladies/New Zealand1:56.221:54.44
71:57.35Paddy Radley U23MThomas WatsonOwls Leicester/Bath Uni1:56.791:56.13
800m F (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.80James StockingsPBU20MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies1:56.801:53.84
21:57.95Daniel Yaxley U23MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies1:56.621:56.01
31:58.12Jonathan HendersonPBSENMKenneth PikeHerne Hill/Edinburgh Uni1:58.121:58.12
41:58.66Joseph Gill U23MMichael WhittakerNewham & Essex Beagles1:57.381:57.38
51:59.03Jamie Walker U23M Bexley1:57.561:57.54
61:59.40Louis Walshe U23MCraig WinrowHerts Phoenix/St. Mary's Uni1:57.601:57.60
72:01.39Ben Foreman U17MMark HookwayTonbridge1:59.141:57.92
82:02.25Ben Golding U17MMark BestCrawley1:59.591:59.59
800m G (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.15James WestPBU17MMark HookwayTonbridge1:56.151:49.03
21:57.16Ben SutherlandPBU17MJanet NashWycombe/Warwickshire Schs/Rugby & Northampton1:57.001:57.00
31:58.00Josh ArnoldPBSENM Aldershot, Farnham & District/Imperial College1:58.001:57.49
41:58.14Tommy BowerPBU20MMichael WhittakerNewham & Essex Beagles1:58.141:58.14
51:58.53Billy KelseyPBU17MNadeem ShaikhShaftesbury Barnet1:58.531:52.23
61:58.64David MoorePBU23M Aldershot, Farnham & District/Cardiff Uni1:58.641:58.36
71:59.35Robbie PowellSBSENMMichael FirthCroydon1:59.201:59.20
81:59.36Alexander PillowPBSENMDavid SakerBlackheath & Bromley1:59.361:59.36
91:59.60Robert MacdonaldSBU23M Cambridge H/Brighton Uni1:59.601:59.31
102:02.35Georges Vacharopoulos U20MPaul HayesBlackheath & Bromley2:00.51:55.22
800m H (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.53Robbie FitzgibbonPBU17MPaul CollicuttBrighton Phoenix1:58.531:49.43
22:02.21Kieran MorelandPBU23MNadeem ShaikhShaftesbury Barnet/Portsmouth Uni2:02.212:00.49
32:02.61Peter Watkeys SENMMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants2:02.222:00.28
42:02.94Grant WebbPBU23MNick WetheridgeBasildon/Oaklands Col2:02.941:59.17
52:04.04David FisherPBU17M Southampton2:03.391:58.65
62:04.35Lewis ElseyPBU20MJon ArmstrongBexley2:04.352:03.08
72:07.78Bailey Stickings U15MMick JonesBlackheath & Bromley2:07.672:02.28
82:08.41William RuizPBU17MGordon CooperBlackheath & Bromley2:08.312:00.13
92:11.92Sam Fowler U23M Basingstoke & Mid Hants2:10.082:10.08