South-west Inter-counties Match External Results
Exeter
5 Aug 07
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.51Royston GreenSBSENM Bristol & West1:54.511:51.6
11:54.77Michael Cole U20M North Devon/Enfield & Haringey1:51.081:50.56
21:56.26Dominic Henry U20M Mendip/Yeovil1:56.161:54.24
21:56.40Richard Peters U20MMike DownBristol & West1:54.81:49.65
31:57.45Simon Rusbridge SENM Exeter1:54.521:53.4
31:58.39Owen Walpole U20M Exeter1:57.01:52.35
11:59.91Davey Platt U17M North Devon/Bideford1:54.71:51.8
42:00.27Dan Pidgeon U20MNeil EnglandSwindon2:00.111:55.6
22:00.96Matthew BerwickPBU17M Bristol & West1:59.31:59.3
 2:01.22Andrew Ingle SENM Bideford1:56.81:51.10
32:02.08Matt CraythornePBU17M Yate2:02.081:57.4
12:04.01Luke CarrollPBU15MAndrew BeadleCheltenham2:02.91:52.69
42:04.69Henry Biss U17M Yeovil2:03.622:03.62
22:06.65Brett HalliwellPBU15M Yate/Westbury2:06.651:54.4
32:08.28Samuel HarryPBU15MPeter MeredithCornwall2:08.241:56.51
 2:09.57Steven Nash U17M Yate2:02.51:58.67
42:10.15Ryan DicksPBU15M South Devon2:10.152:06.1
52:12.00Kurtis GibsonPBU15M Mendip2:08.21:53.77
12:12.04Sarah Hopkinson U17WDavid FarrowGloucester2:08.152:07.55
12:13.60Jessica Burns U17WGeorge GandyCity of Plymouth/Armada2:11.62:10.5
 2:14.32Joe Grimstead U15M Langport2:12.752:12.75
 2:16.98Adam CarpenterPBU15MGraeme GourlayPoole AC/Team Dorset2:16.982:16.98
12:19.29Annabel GummowPBU15W  2:19.292:18.2
22:19.30Emily Weeks U17WBrian O'HareExeter2:15.42:12.61
32:19.73Robyn Keane U17W City of Plymouth2:18.52:18.5
12:23.16Kyran HalePBU13M Forest of Dean2:22.72:04.0
22:23.84Jonathon ColesPBU13M City of Plymouth2:23.842:23.84
22:24.75Zofia Okuniewska U20W Taunton2:18.632:18.63
42:24.85Emma Chapman U17W Yate2:23.12:20.2
 2:25.72Anna Sharrock U17WJohn ScottNewquay & Par/Enfield & Haringey2:15.782:12.52
32:26.08Sam Heslop-GeorgePBU13MPeter MeredithCornwall2:26.081:58.73
22:27.25Jessica Harvey U15WPaul BattenErme Valley2:23.662:23.66
 2:27.46Kyra Bonner U20W Wells City/Yeovil2:20.82:20.8
 2:27.63Rose Penfold U17W Mendip2:24.82:15.32
 2:29.58Lauren Welch U15W Poole AC2:28.72:19.2
 2:30.31Ben Millar U13M Mendip2:28.722:09.6
 2:30.82Rachel Sykes U15WHoward MoscropMarlborough & District Junior/Aldershot, Farnham &2:27.232:18.5
12:30.83Kelly LeatPBU13W Yate/Westbury2:30.832:22.8
 2:31.68Marcie BowerPBU15W Team Bath2:31.682:28.9
 2:31.93Annie Walker-Trafford U15W Bristol & West2:30.92:30.9
22:32.02Georgina Gunn U13W Cheltenham2:31.62:25.9
32:32.59Sophie Hawkins U13W City of Salisbury2:32.02:24.1
 2:33.37Stanley Parker U13MRupert PepperPoole Runners2:31.92:05.1
42:34.13Ruby KellyPBU13WIan HumphreysMendip2:34.132:30.4
 2:34.98Blake Parkinson U13M Mendip2:33.02:33.0
 2:36.45Graeme TinklerPBU13M Erme Valley2:36.452:00.70
52:38.53Alice Vage U13WPeter MeredithCornwall2:32.82:23.3
 2:38.75Xan Wesolowski U11MMark BraceNorth Devon2:38.52:02.88
72:39.00Frankie Taylor U13W Dorchester2:37.52:37.5
 2:39.92Daniel Martin U13MElizabeth KitchingPoole Runners2:34.62:27.1
 2:40.00Redd Smith U13M Bristol & West2:38.32:36.2
 2:40.04Jessica Bennett U13WMark BraceNorth Devon/West Buckland2:32.32:22.5
 2:45.70Keiley MacDonald U13W Taunton2:40.122:40.12
 2:49.83Katie Yeomans U13W Newquay & Par2:46.82:38.75
800 1
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
22:31.0Linda Ansell V40WChristopher WooldridgeNewquay & Par2:30.42:27.5