External Results
Watford
20 Aug 03
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
  4:05.85Bill FosterSBV45M Blackheath & Bromley/Southern Counties Vets4:05.853:44.9
1500 A1
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 4:11.20Ahmed OsmanPBU15M Ealing Southall & Middx4:11.204:11.20
214:18.40Jade WrightPBU23W Shaftesbury Barnet/St. Mary's Uni4:18.404:18.40
724:45.00Claire ThornePBU23W Team Southampton/Southampton Uni4:45.004:45.00
834:49.50Gillian Moss U15W West Norfolk4:39.454:39.45
1044:50.30Nicola Rogers U23WPaul JonesColchester & Tendring4:48.194:27.19
1500 B1
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 4:55.2Lucy YatesPBU15WGeorge HarrisonShaftesbury Barnet4:55.24:26.47
2 4:58.0Ronnie Sparke U13MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies4:52.33:46.15
314:58.9Joanne SmithSBV35W Chelmsford4:58.94:54.00
4 4:59.8Tanya CroninPBU15WMick WoodsMarshall Milton Keynes4:59.84:46.3
5 5:00.4Jake Coyle U13M Lincoln Wellington4:57.54:57.5
625:01.2Annette BellSBV35W Lincoln Wellington/Royal Air Force5:01.24:56.24
? 5:09.6William Barnes-Smith U15M Ipswich5:01.224:33.3
?35:30.3Janet WilliamsPBV40W Orion5:30.35:30.3
1500 C
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 3:57.57Colin Miles SENM Southend3:55.363:49.86
2 3:58.36Ian Hough SENM City of Sheffield/Medway & Maidstone3:58.003:57.2
3 3:58.39Barry RoydenSBV35MBarry RoydenMedway & Maidstone/Southern Counties Vets3:58.393:45.7
4 3:59.45Craig IvemyPBU20M Hailsham3:59.453:58.8
5 4:00.46Richard Lee U23M Windsor Slough Eton & Hounslow3:58.793:54.18
6 4:00.73Rich Airey SENM Brighton & Hove3:58.813:58.81
7 4:00.78Chris LambPBU20MGlynn TromansRugby & Northampton4:00.783:58.82
8 4:01.96Phil WicksPBU20MKeith DonkinBelgrave4:01.963:47.56
9 4:02.09Darrel MaySBSENM Basingstoke & Mid Hants4:02.094:02.0
10 4:03.25Chris Symonds SENM Enfield & Haringey/Southern Counties Vets/Ghana4:02.83:54.4
11 4:04.58Dave Ragan U23MMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants/Sheffield Hallam Uni3:59.203:48.85
12 4:05.58Pat CurranSBSENM Medway & Maidstone4:05.583:59.6
13 4:05.85Bill FosterSBV45M Blackheath & Bromley/Southern Counties Vets4:05.853:44.9
1500 D
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 4:03.47Liam Smyth U20M Bedford & County4:02.03:55.55
2 4:03.58Gavin SmithSBU20M Aldershot, Farnham & District4:03.584:01.03
3 4:04.84Scott HazellPBSENMScott HazellCoventry4:04.844:03.2
4 4:04.86Iskender Ibrahim U20M London Heathside4:03.064:02.52
5 4:07.50Edd AlexanderSBSENM Marshall Milton Keynes4:07.504:05.88
6 4:07.98Tom Bolton U23M Basingstoke & Mid Hants/Exeter Uni4:05.24:02.84
12 4:12.27Martin Mashford U17MMick WoodsAldershot, Farnham & District4:03.93:45.6
14 4:14.30Andrew Inskip U17M Bedford & County4:11.184:06.10
1500 E
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 4:11.24Richard FranzesePBU17MRichard FranzeseHarrow4:11.243:55.20
2 4:17.83Mark WoodleyPBU17MLisa PickeringChelmsford4:17.833:48.46
3 4:19.41Matthew CareyPBU17MTony BushHarrow4:19.413:56.58
1500 F
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 4:26.34Richard WoldPBV40M Felixstowe4:26.344:26.34
1 4:30.24Steve Wells V35M Team Trisports4:28.44:28.4
Men 1500 A
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 3:41.0Tom Mayo SENM Cannock & Stafford3:38.183:38.18
2 3:44.9Michael Skinner SENMAndrew HobdellBlackheath & Bromley3:44.513:42.35
3= 3:46.2Jermaine Mays U23MKenneth PikeKent3:44.823:39.84
3= 3:46.2Steve Sharp SENM Belgrave3:44.713:43.42
3= 3:46.2Adam ZawadzkiSBSENM Belgrave3:46.23:42.32
6 3:46.4Chris ReynoldsPBU20M Woodford Green Essex Ladies3:46.43:46.4
7 3:46.7Phillip Tulba SENM Basingstoke & Mid Hants3:44.943:42.3
8 3:47.4Mark SanfordPBSENM Basildon3:47.43:46.01
9= 3:47.9Neil Gamester U23MAndrew HobdellEnfield & Haringey/St. Mary's Uni3:46.523:44.39
9= 3:47.9Richard Ward U23M Belgrave/Cambridge Uni3:47.013:44.96
11 3:48.3Tom SnowPBU20M Woodford Green Essex Ladies3:48.33:45.65
12 3:48.8Chris Warburton U23MGeorge GandyNotts/Loughborough Students3:47.583:39.50
13 3:49.2Colin McCourt U20MCraig WinrowBournemouth/St. Mary's Uni3:45.093:37.06
14 3:49.5Steve BodySBSENM Bedford & County3:49.53:47.01
15 3:49.7Alex HodgkinsonPBU20M Shaftesbury Barnet3:49.73:49.13
16 3:51.7Steve Vernon SENMDavid TurnbullStockport3:51.203:48.08
17 3:58.2Kevin Nash SENM Belgrave3:55.863:55.86
Men 1500 B
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 3:52.63Nick Samuels U23MGeorge GandyBlackburn3:52.263:44.2
2 3:52.84Clayton Bannon SENM Windsor Slough Eton & Hounslow3:50.113:49.5
3 3:53.39Steve AblittPBU23M Aldershot, Farnham & District3:53.393:51.42
4 3:53.47Tom DoeSBU23MTom DoeLincoln Wellington/Loughborough Students3:53.473:48.73
5 3:53.49Ian Boneham U23M Notts3:52.513:51.06
6 3:53.99Paul Moores U20M Birchfield H/Loughborough Students3:53.643:49.85
7 3:54.15Simon Plummer SENM Woodford Green Essex Ladies3:51.913:49.69
8 3:54.42Russell Bentley U23M Blackheath & Bromley3:52.43:52.4
9 3:54.72James Williams U23M Cardiff/Cardiff Met Uni3:51.833:49.11
10 3:54.82Andrew DunwoodyPBSENM Annadale/Kent3:54.663:52.7
11 3:55.61Matt Barnes-SmithPBU20M Ipswich3:55.613:51.66
12 3:55.87Steffan North SENM Sale Harriers Manchester3:51.443:51.24
13 3:57.10Nick BromleySBU23M Australia3:57.103:39.12
14 3:57.48David MoultonSBU23M Blackheath & Bromley3:57.483:55.13
15 3:59.65Neil Miller SENM Bedford & County/North Herts3:53.573:52.71
16 4:00.66  SENM    
Women 1500
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 4:25.00Jo AnkierSBU23W Shaftesbury Barnet4:25.004:19.9
2 4:26.27Louise Damen U23WLouise DamenBournemouth4:24.254:24.25
3 4:27.15Hannah DoranPBU20WBill FosterCharnwood4:27.154:13.72
4 4:34.69Gemma Marrs U20W Coventry/Warwick Uni4:33.744:29.23
5 4:40.05Helen BrancoSBU23W Team Southampton/Oxford Uni4:40.054:31.55
6 4:40.86Louise Watson-KnightSBSENWGeorge GandyMedway & Maidstone4:40.864:25.3
7 4:41.41Lorna Vyse U20W Woking/Birmingham Uni4:38.664:34.19
8 4:41.69Vicky TesterPBSENW Wells City4:41.694:36.22
9 4:41.96Alice NaylorPBSENW Rugby & Northampton4:41.964:41.96
10 4:45.75Bethan GriffithsPBU17WPhil BanningCardiff4:45.754:32.49
11 4:57.27Laura Brenton U20WRoderick LockTeam Southampton/Loughborough Students4:49.204:32.84