External Results
Watford
20 Aug 03
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:55.14Sam CoombesSBU23M Dartford H/Brunel Uni London1:55.141:50.7
2 1:56.05Tom PenfoldSBU20M Birchfield H/Birmingham Uni1:56.051:53.16
3 1:56.28Matt WoodsPBSENM Basingstoke & Mid Hants1:56.281:56.28
4 1:56.41Richard Hill U20MDarrell MaynardNotts1:55.251:45.10
5 1:57.10Karl McCulloch U20M Aldershot, Farnham & District/St. Mary's Uni1:55.971:54.4
6 1:58.02Paul Lipman U20M Shaftesbury Barnet1:54.91:52.5
7 1:58.18John Hutchins U23MMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants/Oxford Uni1:56.711:55.8
8 1:58.43Matthew Harkerss U23M New Zealand1:55.31:55.3
9 1:58.45Matt Furber U20M Worthing1:55.91:52.57
10 1:58.60Paul Miles U20M Owls Leicester/Leeds Beckett Uni1:55.861:51.44
11 1:59.70Louis Jones SENM Crawley1:57.71:57.27
800 A1
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:10.44Robert Rice U15M Harrow2:05.891:59.0
? 2:13.81Matthew Bennett U15MRoderick LockChiltern2:07.601:57.76
?12:13.84Leonie SmithPBU17WMick WoodsAldershot, Farnham & District2:13.842:11.22
?22:15.23Rosanna Iannone SENWDick KnowlesVale of Aylesbury2:13.992:13.99
? 2:18.34Grant TilleyPBU13M Marshall Milton Keynes2:18.341:57.02
? 2:19.62Greg SmithPBU15M Aldershot, Farnham & District2:19.622:19.62
?32:20.03Bianca Stock U15W Ealing Southall & Middx2:17.62:17.6
800 B
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:57.44Paul ErwoodPBU20MJames BennettVale of Aylesbury/Bournemouth Uni1:57.441:52.28
2 1:58.07Eamonn PrendergastPBSENM Blackheath & Bromley1:58.071:58.07
3 1:58.44Paul Couldridge SENM Windsor Slough Eton & Hounslow/Army1:56.91:54.8
4 1:58.66Robert DennesSBU20M Shaftesbury Barnet1:58.471:56.6
5 1:58.73Sean Dixon U20M London Heathside/Enfield & Haringey1:58.371:54.2
6 1:58.85Bryan Brett U23M Brighton & Hove1:58.61:56.92
7 1:59.76Jamie Smith U23M Aldershot, Farnham & District1:57.151:57.15
8 1:59.81Robert Hughes SENM Thames Valley1:58.41:58.4
9 2:00.50Craig Bravington U17M Bournemouth1:58.041:58.04
10 2:00.62Peter NorrisSBU23MTony BushHarrow/Brighton Uni2:00.622:00.0
800 B1
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
112:21.65Claire Cann SENW Windsor Slough Eton & Hounslow/Datchet2:20.152:16.8
2 2:21.80Ben Coldray U13MChristopher FrapwellGloucester2:19.731:49.18
322:21.85Nicky Neill SENW City of Norwich/Royal Air Force/Eastern Masters2:18.72:15.8
432:22.43Mary Edwards V35W Windsor Slough Eton & Hounslow/Southern Counties V2:17.12:11.5
542:22.74Stacey Preston U15W Aldershot, Farnham & District2:22.32:16.74
652:22.97Sarah Bell U23W Harrow/Cardiff2:21.202:14.19
762:23.11Sally Bigham SENW Hillingdon/Poole Runners2:21.832:21.83
872:23.42Clare AcfordSBV35W Rugby & Northampton2:23.422:21.7
9 2:24.86Lee WilsonPBU13M Aldershot, Farnham & District2:24.862:24.86
10 2:25.37Christian Roberts U13MDerek RedmondHuntingdonshire/Team Cambridgeshire2:17.841:57.41
800 C
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:59.51Peter ClinchSBSENM Ilford1:59.511:58.9
2 2:00.16Shaun MulliganPBU20M Kent1:58.281:58.28
3 2:00.63Adam WeedonPBU17M Wycombe/Vale of Aylesbury2:00.631:58.20
4 2:01.18Richard KinnersleySBU20MRob McKimReading AC2:01.181:57.96
5 2:01.76James WrightSBU20M Marshall Milton Keynes2:01.761:59.99
800 C1
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:21.44Richard Farrow U13M Gloucester2:20.932:05.6
212:21.81Jessica DunnPBU17W Chelmsford/Loughborough Students2:21.812:17.57
322:23.00Carley RosePBU15W City of Norwich2:23.002:18.23
432:23.46L RagniPBSENW Warwick Uni2:23.462:23.46
542:25.02Lesley Felton V40W Havering2:23.92:19.91
652:26.53Rachel Davies U13WGary TelferHarrow2:24.52:17.4
7 2:26.70Robert Miles U13M Shaftesbury Barnet2:23.032:23.03
862:28.85Annie Wilde U15W Bedford & County2:27.52:27.5
972:36.22Cherry StockPBU13W Ealing Southall & Middx2:34.42:31.9
800 E
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
??2:43.18Margaret JarvisPBV45W Chelmsford/Okehampton2:43.182:43.18
800 E1
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
? 2:36.57Hollie Hamilton U13W Harrow2:36.12:27.6
?12:36.67Kathleen Warhurst V40W Lincoln Wellington2:35.402:30.0
? 2:49.04Martyn CartwrightPBV60M Chiltern2:49.042:49.04
800 I
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:57.00Oliver MyttonSBSENM Nene Valley/Oxford Uni1:57.001:56.15
2 1:57.63Ian Barrett U23M Crawley1:57.61:57.44
3 1:57.79Martyn GibbonsPBU17MTrevor MuxlowNotts1:57.791:51.77
4 1:58.11Chris SmithSBSENMPhilip O'DellThames Valley1:58.111:57.0
5 1:59.51Tom GrahamSBU20M Basingstoke & Mid Hants1:59.511:56.08
6 1:59.72Gary TaylorPBU20M Windsor Slough Eton & Hounslow1:59.721:59.72
9 2:01.34Joe Golding U17M Havering1:59.261:59.26
800 J
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
2 2:01.43Larry MangelshotSBV40M Woodford Green Essex Ladies2:01.431:50.5
800 K
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:01.42Steven HillPBU17M Harrow2:01.231:59.5
? 2:02.73Steve LowePBV40M Windsor Slough Eton & Hounslow2:01.72:01.7
? 2:04.00Neil AyrtonSBV40M Blackheath & Bromley2:04.002:01.0
? 2:04.43David Barrett V40M Woodford Green Essex Ladies2:02.912:01.7
? 2:05.07Tom O'Loughlin U17M London Heathside2:03.12:02.6
?12:05.14Lucy Vaughan SENW Windsor Slough Eton & Hounslow2:03.52:03.5
800 L
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:04.64Terry StanleyPBU17M Bedford & County2:04.642:01.20
? 2:06.31Matthew Young U15M Marshall Milton Keynes2:05.12:02.3
? 2:08.19Kevin Pye V40M Charnwood/Midland Masters2:06.842:04.2
800 M
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:05.68Robert SparrowPBU17M Shaftesbury Barnet2:05.192:05.19
? 2:06.54Dave Barlow V40M Yeovil/South West Vets2:06.01:52.1
800 N
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:09.05Kevin Steed V40M Benfleet RC/Eastern Masters2:08.42:08.4
? 2:14.69Robert Briggs V45M Windsor Slough Eton & Hounslow/Southern Counties V2:13.82:13.54
800 O
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:13.98Terry AkiensSBV50M Rugby & Northampton2:13.982:11.8
Men 800 A
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:50.25Tim Bayley U23M Belgrave/Iona Col1:48.681:46.64
2 1:50.32Andy Baddeley U23MDavid JeffsHarrow/St. Mary's Uni1:50.11:46.32
3 1:50.44James Thie SENMJames ThieCardiff1:49.821:49.82
4 1:50.46Terry Feasey SENM Basingstoke & Mid Hants1:48.921:48.92
5 1:51.03Steve Turvill SENM Basingstoke & Mid Hants1:49.131:49.13
6 1:52.06Andrew DeanPBU23M Shaftesbury Barnet1:52.061:51.6
7 1:52.43Neil Dougal SENM Motherwell1:49.921:47.20
8 1:52.59Brendan O'Shea SENM Ireland1:48.871:48.5
9 1:52.63Martin Airey SENM Blackheath & Bromley1:52.541:50.2
10 1:53.11Andy Knight SENM Cambridge H1:52.571:48.38
Men 800 B
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:51.44Adam BowdenPBU23MTony BushHarrow1:51.441:50.70
2 1:52.56Brian StopherPBSENM Aldershot, Farnham & District1:52.561:52.56
3 1:52.82Adrian McGarva SENM Ealing Southall & Middx1:51.551:51.55
4 1:52.88Martin Flook U23M Bristol & West/Bath Uni1:52.591:52.36
5 1:52.93Oliver Barrett U20M Ipswich1:52.151:52.15
6 1:53.24James HaydenPBSENMTrevor MuxlowNotts1:53.241:53.24
7 1:53.44Pat DavisPBSENM Highgate/Shaftesbury Barnet1:53.441:51.68
8 1:53.66Mark WiscombeSBSENM Wells City/Yeovil1:53.661:50.82
9 1:54.17Robert TobinSBU23MTodd BennettBasingstoke & Mid Hants1:54.171:53.6
10 1:54.71Richard Griffiths SENM Shaftesbury Barnet1:54.271:54.18
11 1:56.63Fraser DowlingPBSENM Australia1:56.631:56.63
Men 800 C
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 1:54.02James Hogg U23M Gateshead/Sunderland Uni1:53.141:53.14
2 1:54.48Laurence Chandy SENM Thames Valley1:53.811:53.20
3 1:55.09Matthew JonesSBU23M City of Stoke/Loughborough Students1:54.091:54.09
4 1:55.26David Reader SENMDavid ReaderBlackpool & Fylde1:55.231:53.1
5 1:55.32Alex TannerSBSENM Bedford & County1:55.321:52.11
6 1:55.88Danny Crates T46 SENMAyo FalolaThurrock1:55.511:53.27
7 1:56.99Nick GoldSBSENM Highgate/Heaton1:56.231:55.9
8 1:57.72Steve CooperSBSENM Blackheath & Bromley1:57.721:54.17
9 2:00.77Damien Moss U23MDamien MossWoodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:56.271:47.29
10 2:00.95Kojo Kyereme SENMConrad MiltonShaftesbury Barnet1:54.51:52.90
Women 800 A
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:03.93Rachael OgdenPBSENW Worthing2:03.932:03.14
2 2:06.33Jane McKay SENW City of Glasgow/Strathclyde Uni2:06.072:06.07
3 2:06.41Helena TobinPBSENWAllison BentonBasingstoke & Mid Hants2:06.412:05.72
4 2:08.94Tina Brown SENWGlynn TromansCoventry2:08.52:07.63
5 2:12.79Elle Vernon U23WDavid TurnbullSouth London/Brunel Uni London2:10.942:08.8
6 2:14.76Chloe AitkenPBSENW Thames Valley2:14.762:12.75
7 2:15.90Eleanor Sherrard-Smith U23W Swansea/Cardiff Uni2:14.42:10.70
8 2:16.69Sarah Langer SENW Shaftesbury Barnet2:13.292:13.29
9 2:20.65Hayley Rule U17W Herts Phoenix2:16.982:16.67
Women 800 B
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 2:15.84Katherine MarchPBSENW Barnet2:15.842:15.15
2 2:15.89Josephine Rhodes U20W White Horse/Swindon2:15.22:12.05
3 2:16.64Jessica Sparke U17WMick WoodsWoodford Green Essex Ladies/Gloucester2:16.272:05.80
4 2:16.95Lucy DowsettPBU15WBud BaldaroCambridge & Coleridge/Team Cambridgeshire2:16.952:06.35
5 2:23.30Sally Olorenshaw SENW Coventry2:19.62:19.6