BMC Regional Races External Results
Eltham
19 Jun 13
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:50.18Hannes Naude SENM South Africa1:50.161:50.16
21:51.16Joseph LancasterPBU20M City of Sheffield1:51.161:50.43
31:52.83Daniel Stepney SENMJon BiggBrighton Phoenix/Brighton Uni1:49.981:49.98
41:53.75Donald Carter SENM Invicta East Kent/St. Mary's Uni1:53.381:52.59
51:53.84James StockingsPBU20MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies1:53.841:53.84
61:54.11Tommy AshbyPBSENM Harmeny/Moorfoot1:54.111:54.11
71:54.61George Duggan U17MPeter BrenchleyTonbridge1:52.571:51.58
81:58.38Billy Kelsey U17MNadeem ShaikhShaftesbury Barnet1:55.121:52.23
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.94Daniel RowdenPBU17MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies1:53.751:46.64
21:55.16Ben TylerSBSENMRodger HughesMedway & Maidstone/Brunel Uni London1:55.161:54.73
31:55.40Andrejs SafarsSBSENMChris NewmanMedway & Maidstone/Latvia1:55.401:52.94
41:55.68Massi DendaniPBU20MSimon GoodwinHavering/Bedfordshire Uni1:55.681:52.19
51:56.56Mike Cummings SENMKenneth PikeHerne Hill/Hardley1:56.111:55.34
61:57.42William SomogyiPBU20M Bexley1:55.211:55.21
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.96Patrick LucasSBU20MMike FleetCroydon1:54.161:54.16
21:57.42Owen HindPBSENMKenneth PikeEastleigh RC1:54.731:53.15
31:58.56William FullerPBU17MMick JonesBlackheath & Bromley1:58.401:55.70
41:59.15Niki FaulknerPBU20MJon ArmstrongBexley1:59.151:58.79
51:59.22Archie DavisPBU15MJon BiggBrighton Phoenix1:58.801:49.69
61:59.25Laurie ProbertPBU20MMark HookwayTonbridge1:58.561:58.56
72:00.18Daniel BradleySBSENMMark HookwayTonbridge1:58.991:56.7
82:00.75Sam BengePBU23MRichard ThurstonWoodford Green Essex Ladies2:00.751:59.50
92:01.11Alexander HookwaySBU23MMark HookwayTonbridge/Brunel Uni London1:59.351:57.77
800m D (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:00.74Maximilian NichollsPBU20MPeter BrenchleyTonbridge2:00.741:58.34
22:02.28Bailey StickingsPBU17MMick JonesBlackheath & Bromley2:02.282:02.28
32:05.50Luke Russell U17MMick JonesBlackheath & Bromley2:03.242:03.24
42:06.00Craig SharpPBV35M Dartford H2:04.402:01.10
52:09.11AJ Kikwera SENMFrank AdamsEnfield & Haringey2:05.812:05.81
62:09.61Euan NichollsPBU17MPeter BrenchleyTonbridge2:08.422:01.13
72:10.54William Bardsley U17MMichael FirthSouth London2:07.081:58.19
800m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:15.94Lordie BevanPBU15M Peterborough/Berkshire Schs2:15.941:58.51
22:18.47Chris Best U15MAlan SwetmanHorsham Blue Star2:17.72:14.50
32:19.43Christian LeePBU15M Crawley2:18.051:57.38
42:19.79Charlotte HarwoodPBU17W Medway & Maidstone2:19.792:19.79
52:19.82Clare ElmsSBV45W Dulwich/Blackheath & Bromley/Veterans2:17.812:15.50
62:21.50Saffron SalihPBU20W Tonbridge2:21.502:21.50
72:23.63Chloe Sharp U15WJason MarchantDartford H2:22.242:11.33
82:24.01Tara BagePBU17WJon BiggChichester2:24.012:19.83
92:24.21Katherine-Jayne Watts U17WKaren WheatColchester H2:19.282:18.69
102:25.06Sian Driscoll U17WRichard OwenTonbridge2:19.142:14.22