BMC Regional Races External Results
Eltham
14 Aug 13
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Mens 800m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:47.93Charles Da’Vall Grice U23MJon BiggBrighton Phoenix1:47.221:45.53
21:48.97Matt McLaughlinPBU20MAyo FalolaWoodford Green Essex Ladies/Oaklands Col1:48.971:48.97
31:49.98Daniel StepneyPBSENMJon BiggBrighton Phoenix/Brighton Uni1:49.981:49.98
41:50.55Steve MitchellPBSENMKeith BrackstoneBristol & West/Helsby RC1:50.551:50.55
51:50.79Tom SyckelmoorePBU23MBarry KitcherBasingstoke & Mid Hants1:50.791:49.87
61:51.64Rory ChesserSBSENM Ennis Track/Newham & Essex Beagles/St. Mary's Uni/1:51.641:50.02
71:52.15Tom McKellarPBU23M Basingstoke & Mid Hants1:52.151:52.15
81:52.38David Banwell-Clode U23MJames ThieCwmbran/Warwick Uni1:50.841:50.84
91:53.40James Thie V35MJames ThieCardiff/Cardiff Met Uni1:52.691:49.82
Mens 800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.71Dave RaganSBSENMMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants/Sheffield Hallam Uni1:53.711:51.14
21:54.60Hassan DavisPBSENMKenneth PikeKent1:54.291:54.29
31:54.87Donald Carter SENM Invicta East Kent/St. Mary's Uni1:53.381:52.59
41:54.88Tom Cox U23MMark HookwayTonbridge1:54.561:54.56
51:55.03Jamie Taylor-Caldwell U23M Ealing Southall & Middx/Birmingham Uni1:53.551:53.55
61:55.20Tom Bowerman SENM Aldershot, Farnham & District/Swansea Uni/Basingst1:54.651:53.10
71:55.23Matt HarrisPBSENMCy KnibbBristol & West1:55.231:55.23
81:55.30Ed Hickman Casey U23M Eastbourne/Durham Uni1:54.301:54.30
91:56.79Patrick Lucas U20MMike FleetCroydon1:54.161:54.16
Mens 800m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:53.71James WestPBU20MMark HookwayTonbridge1:53.711:49.03
21:54.06Robbie FitzgibbonPBU20MJon BiggBrighton Phoenix1:54.061:49.43
31:54.54Daniel WallisPBU20MSue GoodeGuildford & Godalming1:54.541:51.89
41:54.72Gilbert GrundyPBSENMAlli CrossmanWoking/Guildford & Godalming1:54.721:52.13
51:54.84Stuart FergusonPBU23M Radley/Birmingham Uni1:54.841:52.76
61:55.04Ryan EvansPBSENM South London1:55.041:55.04
71:55.50Albin SjöblomPBU23M Sweden1:55.501:55.50
81:56.83Owen Hind SENMKenneth PikeEastleigh RC1:54.731:53.15
91:57.90Edward Dodd U20MAlex BuddEastbourne1:55.91:50.21
Mens 800m D
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:57.18Edward SmithSBU20MNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow/Cambridge Uni1:57.181:55.63
21:59.13Caspar EliotPBSENMMark ThomasBristol & West/Oxford Uni1:59.131:53.55
31:59.56Jack Stroud SENM Orion1:58.281:57.11
41:59.67Martin FootmanPBSENM Worthing1:59.671:59.67
51:59.84Peter Smale SENMRon DawsonSouthend/Loughborough Students1:59.211:57.37
62:00.24Nathan Mapperley U17MAlan DriverCamberley2:00.131:56.20
72:02.50Andre Stone U17MDenise PeeneyBexley2:00.861:59.09
82:03.03Frankie Conway U23M Orion/Birmingham Uni2:01.121:59.53
Mens 800m E
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:59.92Tom ButcherSBU20MAlli CrossmanGuildford & Godalming1:59.921:57.13
22:00.13Rawlston Morian SENMPeter BoxshallKent1:59.91:58.08
32:00.30Martin BroderickPBSENM Basingstoke & Mid Hants2:00.301:58.31
42:02.26David SjöblomPBU20M Sweden2:02.262:02.26
52:04.25Peter Watkeys SENMMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants2:01.422:00.28
62:05.06Adam Wright U20MMark NewellS Factor2:03.52:00.1
72:05.35Harry PatonSBSENMMark HookwayTonbridge/Police2:05.352:02.17
82:06.82Alex Cameron U20MJason MarchantDartford H2:05.012:05.01
Mixed 800m F
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:08.42Euan NichollsPBU17MPeter BrenchleyTonbridge2:08.422:01.13
22:10.50Cameron PayasPBU17MSteven MundayMedway & Maidstone/Gibraltar2:10.501:54.60
32:16.44Sophie Riches U20WAyo FalolaChelmsford2:13.062:10.07
42:19.56Alex Rayner U15M Enfield & Haringey2:09.592:09.59
52:22.73Okiki Olugunna U15MDenise PeeneyBexley2:20.22:17.40
62:23.75Elishka Coupar U15WPhil BanningCardiff2:22.302:22.30
72:39.70Jenny MilesSBU20WCharlotte FisherTaunton2:39.702:36.3
Womens 800m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:04.46Shelayna Oskan-Clarke SENWAyo FalolaWindsor Slough Eton & Hounslow2:03.521:58.86
22:05.52Katie SnowdenSBU20WAlasdair DonaldsonHerne Hill/Nottingham Uni2:04.992:00.92
32:05.93Adelle Tracey U23WCraig WinrowGuildford & Godalming/Bournemouth Uni/Herne Hill2:04.032:00.04
42:07.18Dawn Hunt SENWAyo FalolaWindsor Slough Eton & Hounslow2:05.392:03.89
52:15.18Sabrina Sinha U15WMark NewellCambridge H2:10.422:05.48