BMC Gold Standard Races External Results
Watford
12 Jun 13
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
Mens 800m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:50.96Shaun Wyllie U20M Bracknell AC1:49.501:49.50
21:51.64Steven FennellSBSENM Tonbridge1:51.641:47.97
31:52.41Liam DeePBU20MSimon DoyleShaftesbury Barnet1:52.411:50.66
41:52.65Harry Sagel U20M Shaftesbury Barnet/Rice Uni1:51.361:51.36
51:52.69Mark Berridge SENMMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants1:51.091:48.36
61:53.13Alex Tovey SENMConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow/Birmingham Uni1:51.701:50.31
71:53.53Kieran Reilly U23MMark HookwayTonbridge1:52.221:52.13
81:53.66Daniel Stepney SENMJon BiggBrighton Phoenix/Brighton Uni1:49.981:49.98
Mens 800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:52.40Tom SyckelmoorePBU23MBarry KitcherBasingstoke & Mid Hants1:50.791:49.87
21:52.57Zac RandallSBU23M Shaftesbury Barnet/Bath Uni/Ealing Southall & Midd1:49.561:49.56
31:52.76Nicholas LandeauPBU20MSteve MannEaling Southall & Middx/Trinidad & Tobago1:51.281:48.34
41:53.63Ian WilliamsonSBSENMPhilip O'DellBirchfield H/Edinburgh AC/Loughborough Students1:53.631:51.15
51:53.88Christian Von EitzenPBU17MHarry CzapskiVale of Aylesbury/Germany1:53.371:46.88
61:54.19Mark BurchettSBSENM Worthing/Southampton Solent Uni1:52.741:52.74
71:54.37Christopher AllisonPBU20MRussell ProsserNene Valley1:54.371:54.37
81:54.80Tom McKellar U23M Basingstoke & Mid Hants1:52.151:52.15
Mens 800m C
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.00Tom PyePBU23M Enfield & Haringey/Birmingham Uni1:53.391:51.41
21:55.20Luca RussoPBU23MMark HookwayTonbridge/St. Mary's Uni1:55.201:52.46
31:55.32James MillerSBSENMAndrew BeadleCheltenham/Police1:54.871:53.18
41:55.84John MorreyPBU23M Worthing1:55.841:55.84
51:55.91Patrick TaylorSBU20MHarry CzapskiVale of Aylesbury1:53.281:50.33
61:57.21Matthew NicholsonSBU20MSimon GoodwinBedford & County/Nottingham Trent Uni/Riverside1:57.211:55.76
72:02.46Joseph Aherne U17MGary HowellsChiltern2:00.42:00.0
Womens 800m A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:01.59Jessica Judd U20WRob DenmarkChelmsford1:59.851:59.77
22:04.14Emma Jackson SENWAlan MorrisCity of Stoke/Keele Uni2:03.61:59.37
32:04.61Shelayna Oskan-ClarkePBSENWAyo FalolaWindsor Slough Eton & Hounslow2:03.521:58.86
42:08.31Montana Jones SENWMick WoodsAldershot, Farnham & District2:04.882:04.88
52:08.62Gemma KerseySBU23WEamonn MartinBasildon/Middlesex Uni2:06.792:06.11
62:09.53Molly Renfer U23WRichard HoltKingston & Poly/Harvard Uni/Switzerland2:08.332:08.33
72:10.47Ida FillingsnesSBSENW Denmark2:10.472:05.17
82:10.50Rachel McClay U23WJulian StarkeyBracknell AC2:07.662:04.01
92:11.87Kaylee Dodd U20WJacqui ChildsBasildon2:07.022:03.38
102:12.86Louisa Lingley SENWConrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow/Memphis2:09.932:09.93
Womens 800m B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:13.20Gemma CoePBSENWHilary VogelCambridge & Coleridge/Anglia Ruskin U2:12.492:12.49
22:14.09Sophie Riches U20WAyo FalolaChelmsford2:13.062:10.07
32:15.36Emily MossSBSENWMick WoodsWoodford Green Essex Ladies/Royal Holloway Uni of 2:11.952:08.27