Petrofac Grampian Athletics League East Division External Results
Aberdeen
30 Jun 13
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 SM A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:17.71Sam BurgessSBU20MJoyce HoggAberdeen/Deeside Runners4:11.204:11.20
24:22.45Dave Williamson SENM Abroath  
34:43.03C Clark SENM Mont  
44:45.95Mark LambPBSENM Dundee Hawkhill4:45.954:45.95
55:32.36Andrew FergusonSBV50M Banchory Stonehaven/Aberdeen5:32.365:13.9
1500 SM B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:43.88Sean West U23MJoyce HoggAberdeen4:39.584:39.58
25:00.47Bruce ScottPBV40M Dundee Hawkhill5:00.475:00.47
35:37.01C Fuhrmann SENM Banc  
45:58.97Colin ChristieSBV45MColin ChristieMontrose & District5:58.975:30.6
1500 SM ns
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:11.20James Joy SENMJoyce HoggAberdeen/Aberdeen Uni4:02.763:57.98
1500 U18M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:17.46Jordan ChapmanPBU17MKen HoggAberdeen4:11.274:11.26
24:55.81Ross CroallPBU20M Arbroath & District4:55.814:40.13
1500 U18M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:19.59Callum SymmonsPBU17MGrant Scott SmithAberdeen4:19.594:01.76
1500 U16M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
24:35.10Ewan McMillanPBU17MJoyce HoggBanchory Stonehaven4:32.514:20.40
34:55.92Matthew TonnerPBU15MNigel ReynoldsDundee Hawkhill4:55.924:28.89
45:01.74Aidan Fernie U16M Fife  
55:04.98Andrew Burnett U17M Aberdeen4:48.994:44.0
65:21.45Lewis LivingstonPBU17M Montrose & District5:21.455:21.45
16:24.04Sol Sweeney U15MCatriona Helen TavendaleStrathearn4:23.353:52.96
1500 U16M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:43.13Etienne Dick U15M Aberdeen5:30.075:24.8
1500 U16M ns
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
34:32.96Gregor Dewhirst U17M Aberdeen4:26.304:26.30
24:48.92Aaron Odentz U15MGrant Scott SmithAberdeen4:48.064:14.61
15:03.43Matthew Keenan U15M Aberdeen4:54.94:54.9
1500 U14M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:03.32Matthew PatersonPBU15M Banchory Stonehaven5:03.324:51.6
25:15.69Alasdair CampbellPBU13MColin ChristieMontrose & District5:15.694:25.69
35:24.58Hamish GellatlyPBU13M Perth Strathtay5:24.585:24.58
45:27.67Stuart Aitken U13M Fife5:10.365:09.0
55:27.96Andrew Farmer U15M Aberdeen5:23.25:13.9
65:46.00Joel McFarlaneSBU13M Arbroath & District5:46.004:43.75
75:49.24Sean McNally U13M Dundee Hawkhill5:48.25:48.2
1500 U14M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:12.42Joseph WrightPBU13M Banchory Stonehaven5:12.424:56.9
25:35.40Cameron StoneSBU13M Aberdeen5:35.404:36.54
35:41.72Taylor NeillSBU13M Perth Strathtay5:41.725:24.6
46:20.95Cameron O'DonnellPBU15M Arbroath & District6:20.956:20.95
1500 U14M ns
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:15.69Nicholas TierneyPBU13MAndrew FergusonAberdeen5:15.694:19.75
35:26.75Ben Taylor U14M Banc  
25:49.65Matthew Greig U14M Banc  
1500 SW A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:57.29Carly McNeilSBSENW Aberdeen4:57.294:40.22
25:26.93Jennifer CruickshanksSBU23WKen HoggFife/Robert Gordon Uni/Anster Haddies5:26.935:11.92
1500 U18W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:34.44Eve Smith U18W A'deen  
26:15.36Natasha LeePBU20W Arbroath & District6:15.366:15.36
1500 U18W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
16:07.00Becky Cheyne U17W Aberdeen5:43.085:43.08
27:00.22Elizabeth BarreiroSBU23W Arbroath & District7:00.225:52.7
1500 U16W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:16.70Lucy McLeod U17WGrant Scott SmithAberdeen/Metro Aberdeen5:10.665:05.53
25:32.24Jennifer Glass U16W Banc  
35:56.80Leeanne McKenziePBU15W Perth Strathtay5:56.805:56.80
45:57.27Nicole Fairlie U15W Arbroath & District5:45.495:45.49
56:05.97Heather Ingram U16W Dund H  
66:06.88Ailie McWhinniePBU17W Montrose & District6:06.886:06.88
1500 U16W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:40.75Rosa HarePBU15W Banchory Stonehaven5:40.755:17.2
25:56.29Emma Bridgeford U16W A'deen  
36:14.81Mhari McKiddiePBU17W Montrose & District6:14.816:14.81
46:29.00Ollie Townsend U16W Abroath  
1500 U16W ns
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:42.91Lydia NewmanSBU15W Banchory Stonehaven5:42.915:31.48
26:05.36Hannah Mutch U16W A'deen