External Results
Watford
28 Aug 02
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
214:23.30Rachael NathanPBU17W Lincoln Wellington4:23.304:23.30
7 5:00.46Caroline Steven V35WCaroline StevenBracknell AC/South West Vets/Launceston RR4:52.34:48.2
9 5:01.81Danielle Tatum U17W Colchester & Tendring/Woodford Green Essex Ladies4:59.74:49.7
1500 2
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 3:52.24Lee BowronPBU17M Ealing Southall & Middx3:52.243:51.16
1500 B
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
2 4:49.97Sian BentleyPBU17W Shaftesbury Barnet4:49.974:46.27
3 4:55.12Laura TannerSBU17W Aldershot, Farnham & District4:55.124:49.1
5 5:02.13Natasha Taylor U17W Herts Phoenix4:49.54:49.5
8 5:10.14Lucy DowsettPBU13WBud BaldaroCambridge & Coleridge/Team Cambridgeshire5:10.144:21.38
9 5:13.25Claire SimmPBU13WGeorge HarrisonShaftesbury Barnet5:10.64:55.7
1500 D
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 3:55.1Neil TuckerPBSENM North Devon/Loughborough Students3:55.13:55.1
2 3:58.5Tom NaylorPBSENM Brighton Phoenix3:58.53:54.82
3 4:01.4Steven FennellPBU17MJohn NuttallTonbridge4:01.43:45.75
4 4:02.0Darrel MayPBU23M Basingstoke & Mid Hants4:02.04:02.0
5 4:04.7Steve Ablitt U20M Aldershot, Farnham & District3:59.733:51.42
6 4:05.1Andrew MoretonPBU20M Oxford City4:05.14:05.1
7 4:05.6John HutchinsSBU23MMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants/Oxford Uni4:05.63:54.55
8 4:07.4Eddie Thomas SENM Victoria Park & Tower Hamlets4:06.94:06.9
11 4:17.7Ashley HumphreysPBU17M Erme Valley4:17.74:12.0
1500 E
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 4:09.7Darrell BellingerPBU20MAlan CalverOxford City4:09.73:54.51
3 4:10.6Paul WrightPBU20M Marshall Milton Keynes4:10.64:10.6
10 4:15.4Terry StanleyPBU17M Bedford & County4:15.44:03.72
1500 F
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
7 4:27.3Jamie ShawPBU15MGordon PalmerWest Suffolk4:27.34:16.93
1500 G
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
3 4:26.24Rory CampbellSBU15M Highgate4:26.244:17.3
4 4:33.66Stephen Blake U15M Aldershot, Farnham & District4:24.724:14.69
5 4:50.69Tom NightingalePBU13M Marshall Milton Keynes4:50.694:29.0
6 4:52.98Thomas ColemanPBU15M Grantham AC4:52.984:52.98
8 5:00.46Ross DochertyPBU13M Marshall Milton Keynes5:00.464:59.07
Men 1500 A
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 3:42.94James Thie SENMJames ThieCardiff3:41.063:37.06
2 3:43.30Joel KidgerPBU23MJon BiggCrawley3:43.303:43.30
3 3:44.89Neil SpeaightPBSENMJohn BicourtBelgrave3:44.893:38.33
4 3:46.44Chris Bolt U23M Aldershot, Farnham & District/Shaftesbury Barnet3:42.923:41.18
5 3:47.02Rod FinchSBV35M Southampton RC/Team Southampton/Army3:47.023:37.97
6 3:47.09Olly LawsPBU23MAndrew HobdellNewham & Essex Beagles/Loughborough Students3:47.093:47.09
7 3:47.48Richard Ashe SENM Harrow3:43.423:41.2
8 3:47.56Kevin Sheppard SENMKevin SheppardAldershot, Farnham & District3:46.853:43.54
9 3:47.78Mohamed FarahSBU20MRicky SimmsWindsor Slough Eton & Hounslow3:47.783:28.81
10 3:49.04Scott Overall U20M Blackheath & Bromley/Butler Uni3:48.723:41.90
11 3:49.64Steve NeillSBV35M Telford AC/Royal Air Force/Eastern Masters3:49.643:46.1
12 3:50.37Des English V35M Havering/Ireland3:46.283:41.13
13 3:50.46Ed Prickett U20M Crawley3:47.603:47.60
14 3:51.14Mark DraperPBU20M Windsor Slough Eton & Hounslow3:51.143:41.03
15 3:54.30Jamie Atkinson U20M Blackheath & Bromley3:52.123:47.49
Men 1500 B
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 3:52.24Lee BowronPBU17M Ealing Southall & Middx3:52.243:51.16
2 3:52.66Shukri OmarPBU20M Ealing Southall & Middx3:52.663:49.18
3 3:52.71Neil MillerPBSENM Bedford & County/North Herts3:52.713:52.71
4 3:53.08Trevor AntaoPBSENM Windsor Slough Eton & Hounslow/Loughborough Studen3:53.083:53.08
5 3:53.18Tom DoePBU23MTom DoeLincoln Wellington3:53.183:48.73
6 3:53.35Paul AshleyPBSENM Winchester/Southampton RC3:53.353:53.35
7 3:53.44David CowlishawSBSENM London Irish3:53.443:51.23
8 3:54.06Steve ClarkePBSENM Medway & Maidstone3:54.063:54.06
9 3:54.54Matt JanesPBU23MPhilip O'DellBedford & County3:54.543:51.31
10 3:56.66Chris Smith SENMPhilip O'DellThames Valley3:54.63:54.39
11 3:57.69Simon PlummerSBSENM Woodford Green Essex Ladies3:57.693:49.69
12 3:57.96Gordon LeeSBV35M Nuneaton/Owls Leicester/Midland Masters3:57.963:57.04
13 4:04.13Andy Thomas U23M Medway & Maidstone3:55.13:55.1
14 4:09.80Julian Wilkie SENM Cheltenham3:58.993:52.7
Men 1500 C
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 3:58.6Jonathan BlackledgePBU20M Belgrave/Oxford Uni3:58.63:43.45
2 3:58.9Andy BarberSBSENM Newham & Essex Beagles3:58.93:51.5
3 4:01.2Ben HardingPBU17MKenneth PikeCity of Portsmouth/Brunel Uni London4:01.23:51.19
4 4:01.5Abdi AliPBU23M Windsor Slough Eton & Hounslow4:01.54:01.5
5 4:01.6Craig IvemyPBU17M Hailsham4:01.63:58.8
6 4:05.0Tim BaileyPBV35M Thanet RR4:05.04:05.0
7 4:06.1Chris Parr U20M Bournemouth/Oxford Uni4:04.54:04.5
8 4:07.2Gordon Irvine SENM Thames Valley/London Uni/Belper3:59.153:59.15
9 4:09.7Lewis Cadman U20M Bedford & County/Birmingham Uni4:00.253:55.74
10 4:10.0Tim Grose V35MTim GroseVictoria Park & Tower Hamlets4:00.353:55.5
11 4:26.6James RodgersPBSENM Windsor Slough Eton & Hounslow4:26.64:26.6
Women 1500
PosMWPerfName AG CoachClubSBPB 
1 4:25.6Sharon Morris SENW Bedford & County/Garden City Runners4:22.134:20.5
2 4:38.2Kerrie Clarke SENW Medway & Maidstone4:36.324:31.17
3 4:41.2Jo KingPBSENW London Heathside/Thames Valley4:41.24:38.31
4 4:42.9Gemma MarrsPBU20W Medway & Maidstone4:42.94:29.23
5 4:47.0Jo Brewer U23W Cheltenham/Loughborough Students4:42.74:38.17
6 4:53.3Grace Harvey SENW Woodford Green Essex Ladies4:40.084:37.82