English Schools Cup Final External Results
Bedford
5 Jul 14

Please use this link for full results: http://www.thepowerof10.info/results/results.aspx?meetingid=101370&top=5000
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500 U16M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:24.0Samuel WillcoxPBU17M Cambridge H4:24.04:24.0
24:30.6Andy DickinsonPBU17M North Yorkshire Schs4:30.64:30.6
34:32.7Max Jones U17MJacqui ChildsBasildon4:20.693:53.28
44:33.7Joshua Lay U15MAnthony LoveRugby & Northampton4:27.513:48.52
54:35.5Niam Payne U16M Linc Sch  
64:45.5Callum LiasiPBU15M Benfleet4:45.54:38.1
74:45.9Alex Lisle U17M Berkshire Schs4:44.14:44.1
84:52.8Anthony Kelly U16M G Man Sch  
1500 U16M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:39.1Josh MulandiPBU17M North Yorkshire Schs4:39.14:39.1
24:40.2Alex Evens U17M Hertfordshire Schs4:35.34:35.3
34:43.2Jack Davies U16M Berk Sch  
44:47.8Joe Bridgen U16M G Man Sch  
54:54.8Taylor Sellars U16M Linc Sch  
64:56.8Will SaltPBU17M Northamptonshire Schs4:56.84:56.8
75:18.7Matt Bonner U16M Sy Sch  
1500 U14M A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:27.7Henry-James CowiePBU15MMick JonesBlackheath & Bromley4:19.714:12.48
24:45.0Jonathan MitchellPBU15M Wiltshire Schs4:45.04:45.0
34:45.2Adam Caulfield U13M Rugby & Northampton4:41.54:05.51
44:45.9Martin HurstPBU15MGraham PattersonWirral4:45.94:33.0
54:45.9Arther GwambaPBU15M Essex Schs4:45.94:45.9
64:46.4Keilin SpurdensPBU15M Nene Valley4:46.44:30.9
74:58.2Thomas Stuttle U14M Esx Sch  
85:03.5James Morris U14M N'humb Sc  
1500 U14M B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:48.2Tom SpencePBU15MGraham PattersonWirral4:48.24:05.5
24:54.1James PerkinsPBU15M Basildon4:54.14:54.1
34:58.8Robert Croager U13M Independent Intelligent Fitness4:58.64:44.4
45:08.8Ben Chambers U14M Kent Sch  
55:16.8Jai Patel U14M Sy Sch  
65:20.7Alex Richardson U14M Linc Sch  
75:29.6Ieuan Hughes U14M N'hants Sc  
85:32.4Joseph DaltonPBU15M Northumberland Schs5:32.45:32.4
1500 U16W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:51.5Samantha HollingsPBU17W Preston4:51.54:51.5
24:55.5Ella Sykes U15W Bournemouth/Millfield Sch4:45.524:43.8
34:59.9Stella CrossPBU15W Wetherby4:58.04:39.72
45:03.2Sinead Clark U15WIan PikeBenfleet5:01.64:45.7
55:05.6Alice Harray U15WRoy ClarridgeThames Valley4:59.504:48.0
65:06.2Sophie Lewis WardPBU17WNoel CarmodyCambridge H5:06.25:06.2
75:10.2Niamh Smith U15W Basildon5:04.485:04.48
85:17.4Megan RichardsonSBU15W Basildon5:17.45:13.76
95:18.8Georgia MartinPBU17W Warwickshire Schs5:18.85:18.8
105:42.5Saskia HuntPBU15WMike ChapmanGrantham AC5:42.55:42.5
1500 U16W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:04.3Niamh TuoheyPBU17WIan PikeBenfleet5:04.35:04.3
25:26.5Rosie SmithPBU15WGraham NorrisMendip/Millfield Sch/Somerset Schs5:26.55:26.5
35:30.4Alexandra Werner U16W Lon Sch  
45:34.7Cliodhna McKibbin U16W War Sch  
55:48.2Emily TregearPBU15W Cambridge H5:48.25:48.2
1500 U14W A
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
14:44.8Alexandra Brown U15W Herne Hill/Hercules Wimbledon4:40.414:27.29
24:58.7Kayah Wilks U15WJames McDonaldHerne Hill4:48.24:48.2
35:02.3Jane BrownPBU15W Gateshead5:02.35:02.3
45:03.5Katie Mitchell U15WEileen NaylorHavering4:57.054:56.9
55:11.3Kate O'Neill U15WEileen NaylorHavering5:08.44:38.93
65:15.8Joanna Elizabeth Rimmington U15W Southend5:06.474:52.2
75:19.1Isabel SpinleyPBU15W Lincolnshire Schs5:19.15:18.6
85:21.5Georgia Tansey U15WDon LennonRibble Valley5:13.05:04.9
95:25.0Tilly DeaconPBU15W Essex Schs5:25.05:25.0
105:25.9Orla WalkerPBU13WMichael MielczarekHalesowen5:25.95:13.94
115:40.6Charlotte George U14W Esx Sch  
125:47.3Alice Gray U15W Somerset Schs5:33.25:33.2
1500 U14W B
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
15:21.4Alice TongeSBU13WDavid FlitcroftBolton5:21.45:06.70
25:21.9Sophie HoareSBU13W Blackheath & Bromley/London Schs5:21.94:39.95
35:23.8Abby RexPBU15W Basildon5:23.84:58.95
45:24.4Juliette Le MarePBU15W Southend5:24.45:23.3
55:25.3Sophie Rand U15W Havering5:23.655:03.94
65:36.3Talullah BartlettPBU15W Millfield Sch5:36.35:36.3
75:40.2Sienna HortonPBU13W Halesowen5:40.25:31.2
85:41.7Tessa O'Connor U14W Esx Sch  
95:47.0Niamh Brown U14W Linc Sch  
105:47.7Caitlin Fowler U13W East Essex TC/Basildon5:38.45:31.04
115:53.3Julianna NowaczekPBU13W London Schs5:53.35:53.3
125:53.5Hannah Fox U14W N'humb Sc