BMC Regional Races External Results
Eltham
28 May 14
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800m A (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:51.71Shaun WyllieSBU20M Bracknell AC1:51.711:49.50
21:52.24Sean Molloy U20MMark HookwayTonbridge1:49.961:47.76
31:53.31Jonathan KetleyPBU23MStephen KingCrawley/Canterbury Christ Church/Seaford1:53.311:53.31
41:53.52Omar MansourSBSENM Woodford Green Essex Ladies/St. Mary's Uni1:53.521:53.25
51:53.67Nick ArmstrongPBU20MJon ArmstrongBexley1:53.671:53.06
61:55.21Patrick LucasSBU20MMike FleetCroydon1:55.211:54.16
800m B (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:54.16Dylan RigbyPBU20MPeter MullervyInvicta East Kent1:53.661:53.66
21:54.66Tom CoxSBU23MMark HookwayTonbridge1:54.661:54.56
31:56.33William SomogyiSBU20MJon ArmstrongBexley1:56.331:55.21
41:56.83Daniel EelesPBU20MJon BiggBrighton Phoenix1:56.831:50.88
51:56.93Archie DavisPBU17MJon BiggBrighton Phoenix1:55.011:48.78
61:58.34Owen HindSBSENMKenneth PikeKent1:54.751:53.15
71:59.09Sam HudsonPBU23M Invicta East Kent1:59.091:59.09
800m C (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:56.51Christopher CohenPBU17MPeter MasonTonbridge1:56.511:56.51
21:58.13Benjamin DaviesPBU17MSimon GoodwinBedford & County1:57.281:54.15
31:58.34Maximilian NichollsPBU20MPeter BrenchleyTonbridge1:58.341:58.34
41:58.45Jack StroudSBSENM Orion1:58.451:57.11
51:58.85Andrew WarburtonPBSENM Notts/Loughborough Students1:58.041:58.04
62:00.71Peter WatkeysPBSENMMartin TarseyBasingstoke & Mid Hants2:00.712:00.28
72:00.72Charles SillettPBU17MSteve MannEaling Southall & Middx2:00.722:00.70
82:01.20Martin BroderickSBSENM Basingstoke & Mid Hants2:00.031:58.31
92:01.57Kieron Connor U17MCraig WinrowCroydon2:01.071:55.08
102:04.35Mukhtar Farah U17MSteve MannEaling Southall & Middx2:01.931:58.67
800m D (Men)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
11:58.33Feysel NadewPBU17M Herne Hill1:54.431:53.94
21:59.91Andre StonePBU20MDenise PeeneyBexley1:59.911:59.09
32:00.88Kartik IyerPBU20MMike FleetCroydon2:00.882:00.88
42:01.84Joe CrawfordPBU20MDenise PeeneyBexley2:01.842:01.84
52:03.45Euan NichollsPBU17MPeter BrenchleyTonbridge2:03.452:01.13
62:04.42Robert Spalding U17MMike FleetCroydon2:04.332:03.67
72:08.92Ben MatthewsSBU20M Bexley2:08.922:05.03
800m E (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:04.55Alfie Armitage-HookesPBU15M Cambridge H2:02.172:02.17
22:05.81Tim CarnellPBU20MStewart McIntyreReigate Priory2:05.811:58.70
32:07.70Cameron Payas U17MSteven MundayMedway & Maidstone/Gibraltar2:04.001:54.60
42:08.93Sam CohenPBU15MJames McDonaldHerne Hill2:08.932:08.93
52:08.94Sophie MansfieldPBU17WJon BiggBrighton Phoenix2:08.942:07.40
62:09.20Sabrina SinhaPBU17WMark NewellCambridge H2:06.912:05.48
72:09.94Charles CrickPBU15M Tonbridge2:06.421:57.45
82:10.25Ashley GibsonPBSENWMark HookwayMorpeth/Tonbridge2:10.252:10.25
800m F (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:13.58Lewis LayleePBU17M Dulwich2:11.061:58.76
22:16.13Emily BondPBU15WPeter MullervyInvicta East Kent2:16.132:16.13
32:16.26Gemma FinchPBU20WAndy SleapBasingstoke & Mid Hants2:15.552:10.14
42:17.40Okiki OlugunnaPBU17MDenise PeeneyBexley2:17.402:17.40
52:17.82Sophie Riches U20WAyo FalolaChelmsford2:12.862:10.07
62:21.43Clara Grinyer U17WDavid MillsReigate Priory2:19.702:16.88
800m G (Mixed)
PosPerfName AG CoachClubSBPB 
12:19.68Clare ElmsSBV50W Dulwich/Blackheath & Bromley/Veterans2:18.952:15.50
22:20.56Chloe SharpPBU15WJason MarchantDartford H2:19.352:11.33
32:22.31Rebecca Killip U20WNoel StoddartWindsor Slough Eton & Hounslow2:21.752:15.92
42:28.43Reece MilesPBU15M Cambridge H2:21.452:03.0
52:37.47Matthew Roach U15MDenise PeeneyBexley2:34.562:29.21