Petrofac Grampian Athletics League Final
Aberdeen
6 Sep 15
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 SM A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:04.47Michael Ferguson U23M Ken HoggAberdeen/Aberdeen Uni1:52.091:51.78
22:05.53Callum Symmons U20M Grant Scott SmithAberdeen/Edinburgh Uni1:59.241:56.89
32:07.08Jack GarriganSBU20M  Arbroath & District2:07.081:59.93
42:07.84Eoghan MacNamara U23M Ken HoggInverness/Aberdeen Uni/Aberdeen2:03.421:59.34
52:21.80Darrin CameronPBSENM Scott HamiltonMoray2:21.802:21.80
62:25.57Myles Jenkins SENM  Dund H  
72:25.59David RafterPBSENM  Caithness AAC2:25.592:25.59
800 SM B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:03.24Steven Murray U20M Ken HoggAberdeen2:00.061:57.34
22:03.24Ross CroallPBU20M  Arbroath & District2:03.242:03.24
32:11.81Andrew Ferguson SENM Joyce HoggBanchory Stonehaven/Aberdeen2:02.062:02.06
42:17.82Finlay MacLennan T20/F20SBU23M  Inverness2:17.822:04.45
52:20.52Gareth JenkinsPBV45M  Moray2:20.522:20.52
62:34.57Douglas KiddPBV50M  Dundee Hawkhill2:34.572:34.57
72:51.68Stevie FrameSBSENM  Caithness AAC2:51.682:46.31
800 U17M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
11:58.59Stewart Millar U17M2Grant Scott SmithAberdeen1:55.641:55.21
22:03.70Charlie Beeson U17M2Grant Scott SmithBanchory Stonehaven/Aberdeen1:59.861:57.77
32:03.95James GeddesPBU17M2Ross CairnsInverness2:03.952:03.95
42:05.01James Donald U17M2 Dundee Hawkhill2:03.841:56.57
52:29.11Josh CrudenPBU17M2 Moray2:29.112:29.11
800 U17M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:12.74Alex Geddes U17M1Duncan FlockhartInverness2:11.982:11.98
22:18.00Cameron Walker U17M  Banc  
32:20.18Andrew FarmerPBU17M1 Aberdeen2:17.002:17.00
42:40.03Rory Millar U17M  Moray  
800 U11M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:35.24Kai CrawfordPBU11M11John McGregorAberdeen2:35.242:01.39
22:35.28Robert UrquhartPBU11M12 Inverness2:35.282:35.28
32:52.77Ewan Watt U11M11 Nairn2:42.702:42.70
42:55.80Josh Taylor U11M11 Dundee Hawkhill2:44.622:28.88
52:58.28Ruaridh Ellen U11M11 Ross County2:57.132:24.23
62:58.80Cody Allan U11M  Caithness AAC2:52.792:52.79
72:58.90Lewis ForfarSBU11M10 Arbroath & District2:58.902:39.53
800 U11M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:49.74Archie McRonald U11M10 Aberdeen2:48.12:17.8
22:58.14Gregor NixonSBU11M11Ross CairnsInverness2:58.142:18.10
32:58.44Sam CoullPBU11M10 Ross County2:58.442:25.35
43:06.13Kieran Simpson U11M11 Dundee Hawkhill3:01.62:42.79
53:13.70Joe PaynePBU11M  Nairn3:13.703:13.70
63:45.88James MacLeodSBU11M10 Arbroath & District3:45.883:06.19
800 SW A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:20.38Lucy Massie U20W Charles ForbesInverness/Strathclyde Uni2:14.092:14.09
22:29.41Lise Theron U20W  Aberdeen2:19.982:19.98
32:30.55Eve SealySBU20W Alan SealyBanchory Stonehaven/Edinburgh Uni2:30.552:28.98
42:31.15Katrina BallantynePBU20W  Dundee Hawkhill/Glasgow University Hares & Hounds2:31.152:31.15
52:42.09Sophie Scott U20W  Arbroath & District2:38.532:38.53
63:12.89Jo Ellen SENW  Unk  
800 SW B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:28.19Gillian GordonSBU20W Dianne ChisholmInverness/Giffnock North2:28.192:20.89
22:30.58Megan BramwellPBU20W Ken HoggAberdeen2:30.582:27.23
32:41.27Jennifer Glass U20W  Banchory Stonehaven/Edinburgh Uni Hare & Hounds2:35.22:32.81
42:44.62Eilidh Reynolds U20W  Dundee Hawkhill2:42.342:26.4
53:00.88Shona TownsendSBU20W  Arbroath & District3:00.882:39.61
800 U17W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:22.44Rebecca Eggeling U17W1Grant Scott SmithAberdeen2:17.092:10.62
22:30.77Clare StewartPBU17W1 Banchory Stonehaven/Aberdeen2:30.772:27.92
32:38.72Megan SmithSBU17W1 Moray2:38.722:35.2
42:39.59Gabrielle MacGregorSBU17W1 Caithness AAC2:39.592:33.18
52:46.34Megan MunroSBU17W1 Inverness2:46.342:43.6
62:50.18Shania KingSBU17W1 Dundee Hawkhill2:50.182:41.55
72:53.32Alix Small U17W1 Arbroath & District2:51.642:51.64
800 U17W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:37.89Talia Mathers U17W1 Aberdeen2:26.202:22.92
22:45.92Heather BrucePBU17W1Dianne ChisholmInverness2:45.922:45.92
32:46.83Isabel RemersPBU17W2 Dundee Hawkhill2:46.832:46.83
42:47.08Rosa Hare U17W1 Banchory Stonehaven2:43.292:34.7
53:07.84Ana Downey U17W1 Moray3:05.892:50.99
63:10.90Megan Watt U17W1 Arbroath & District2:55.12:53.7
800 U11W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:58.03Cara Davie U11W11Tom LeesonBanchory Stonehaven2:54.82:30.01
23:01.12Tamsin Fowlie U11W11Scott HamiltonMoray2:50.992:37.86
33:01.81Lucy ClarkSBU11W11 Inverness3:01.812:43.4
43:06.52Sophia GrahamPBU11W11 Arbroath & District3:06.522:39.98
53:11.18Grace MatthewsPBU11W11 Dundee Hawkhill3:11.182:56.95
63:14.35Lily Belle KeltSBU13W  Ross County3:14.353:09.0
800 U11W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
13:02.96Harriet WhelanPBU11W11 Moray3:02.962:41.15
23:05.61Katie Waters U11W  Unk  
33:06.64Aimee Link U11W  Dundee Hawkhill3:03.83:03.8
43:07.87Anna Ross U11W  Banchory Stonehaven3:02.23:00.8
53:08.49Ruth WilsonPBU11W11 Inverness3:08.493:00.88
63:23.27Amber WhamondPBU11W12 Arbroath & District3:23.273:11.1