Buckinghamshire & Oxfordshire County Championships External Results
Horspath
23-24 May 15

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3000 SM (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:01.83Alex Goodall U23M Alan HewsonWindsor Slough Eton & Hounslow8:23.638:23.63
29:06.31Ryan Burling U23M Barry HearnMarshall Milton Keynes/Basingstoke & Mid Hants8:50.758:30.10
39:12.91Callum Bampton U20M Simon BurleyOxford City9:00.459:00.45
49:16.55Kieran Gilfedder U23M David RandallWycombe/Kingston Uni8:51.688:36.13
59:23.33Tom Claessens U23M Janet NashWycombe/Bath Uni9:08.769:08.76
69:24.35Graham JonesPBSENM Di BaldwinMarshall Milton Keynes9:17.189:03.53
79:26.40Steven TuttleSBSENM James TuttleMarshall Milton Keynes9:26.408:51.14
89:27.62James Bolton V40M  Woodstock/Abingdon9:15.89:06.84
99:34.04Paul JegouSBV40M  White Horse/Radley9:34.048:59.6
109:34.59Chris HearnSBSENM  Marshall Milton Keynes/Brunel Uni London/Thames Va9:34.598:50.4
119:35.69George WheelerPBU20M James BennettMarshall Milton Keynes9:03.238:28.59
129:36.45Charles Wheeler U20M James BennettMarshall Milton Keynes9:00.568:40.19
139:46.42Alex Miell-Ingram U20M Michael CottamRadley9:39.58:43.29
149:49.54Richard GouldPBV40M  Alchester9:49.549:49.54
1510:01.41Michael Fabes U20M  Abingdon9:57.579:47.16
3000 U17M (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
19:14.30Conrad Webber U17M2James BennettMarshall Milton Keynes9:09.188:33.55
29:20.06Seb Garry U17M2Richard ClaessensWycombe9:12.49:12.4
39:32.54Ewan ForsythePBU17M1Barry HearnMarshall Milton Keynes9:32.548:49.84
49:40.96Matthew HindePBU17M2Alan HewsonWindsor Slough Eton & Hounslow9:40.969:27.67
59:43.17Harri Kane U17M2Harry CzapskiVale of Aylesbury9:34.209:25.00
69:53.84Robert HickmanPBU15M-2Sharon EdghillMarshall Milton Keynes9:53.849:11.63
710:02.57Gregor KellingPBU17M2 Banbury9:17.49:06.2
810:32.20Matthew LockSBU17M2 Witney10:32.2010:20.05
910:37.27David BunnPBU15M-1Bernard WilkinsAbingdon10:37.279:24.75
1010:44.27Tom Gould U17M2 Bicester10:38.210:38.2
1111:05.42Hal BurtenshawPBU15M-2Michael TaylorWycombe11:05.4211:05.42
1211:35.32Max CrowtherPBU15M-1Barry SymondsOxford City11:35.3211:35.32
3000 SW (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
110:36.04Helene GreenwoodPBU20W Kyle BennettKidlington10:36.0410:16.8
211:01.57Rosie WestonPBU20W  Banbury11:01.5711:01.57
311:09.69Nadine Lewycky SENW Di BaldwinMarshall Milton Keynes/Canada10:51.5010:51.50
411:25.49Katherine SkipperPBU20W Alan HewsonWindsor Slough Eton & Hounslow/Buckinghamshire Sch11:25.4911:25.49
512:31.93Elisa Robbins SENW Paul KelseyOxford City11:54.5611:35.43
3000 U17W (24 May)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
111:04.18Fiona Bunn U17W2Bernard WilkinsAbingdon10:40.8910:08.10
211:13.84Chloe RidewoodSBU17W1Bernard WilkinsAbingdon11:13.8410:50.13
312:20.60Katharine HarrisPBU15W-1Bernard WilkinsAbingdon12:20.6011:18.11
412:54.33Amy GouldSBU15W-2 Bicester12:54.3312:09.23