Results Base Chiltern League External Results
Milton Keynes
13 Feb 16
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
5.6KXC U17M
PosPerfNameAG YearCoachClub 
119:02Benjamin DaviesU17M2Simon GoodwinBedford & County
219:06Will PerkinU17M2Steve PerkinChiltern
319:16Alfred YabsleyU17M1James BennettMarshall Milton Keynes
419:29Conrad WebberU17M2James BennettMarshall Milton Keynes
519:37Cameron AlmandU17M1Richard ClaessensWycombe
619:41Dominic MenziesU17M2 Bedford & County
719:54Izaak WrightU17M1 Bedford & County
820:07Richard SladeU17M2Steve PerkinChiltern
920:10Harri KaneU17M2Harry CzapskiVale of Aylesbury
1020:11Ben ClarkeU17M2 St. Albans AC/St. Albans Striders
1120:17Samuel HowellU17M2Steve PerkinChiltern
1220:22Matthew HindeU17M2Alan HewsonWindsor Slough Eton & Hounslow
1320:24James MinterU17M1James BennettMarshall Milton Keynes
1420:28Adam MasonU17M1Caroline KeebleStevenage & North Herts
1520:31Robert HallU17M2Steve PerkinChiltern
1620:37William BrownU17M1Steve PerkinChiltern
1720:54Ewan ForsytheU17M1Barry HearnMarshall Milton Keynes
1820:54Ryan WardU17M2 Bedford & County
1921:00Harry KettleU17M1Steve PerkinChiltern
2021:02Rhys RowlandsU17M2Mike DunphyDacorum & Tring
2121:10Callum MullinsU17M2 Bedford & County
2221:22William ForsterU17M2Simon GoodwinBedford & County
2321:50Daniel WeathersU17M2Richard ClaessensWycombe
2421:51Devon HarfordU17M1James BennettMarshall Milton Keynes
2521:57Callum GardnerU17M1Catrina LewisLuton
2621:58William RalstonU17M2Harry CzapskiVale of Aylesbury
2721:58Timothy FennU17M1 Harrow
2822:26George BrownU17M1Steve PerkinChiltern
2923:02Tom GouldU17M2 Bicester
3023:14Sebastian MillsU17M1Steve PerkinChiltern
3124:05Sam BartonU17M2Simon GoodwinBedford & County
3224:11James WassU17M  Dacorum & Tring
3325:13Evan BowersU17M  WSEL
5.6KXC SW
PosPerfNameAG YearCoachClub 
121:07Charlotte FirthSENW Conrad MiltonWindsor Slough Eton & Hounslow/Edinburgh AC
221:34Alice BurginU23W  Bedford & County/Birmingham Uni
321:57Sian ThomasSENW  Chiltern
422:26Hannah KitchenSENW  Watford
522:29Lara BromilowSENW  Marshall Milton Keynes/Victoria Park & Tower Hamle
622:33Louise FrySENW Christopher FrapwellChiltern
722:41Lucy WaterlowV35W  St. Albans Striders
822:43Gemma ThrelfallU23W Barry HearnMarshall Milton Keynes
922:48Nadine LewyckyV35W Di BaldwinMarshall Milton Keynes/Canada
1023:10Claire McMahon-AdieV35W Paul OppeLuton
1123:30Eleanor BatesSENW  Chiltern
1223:41Steph LawrieU23W Nick TaylorVictoria Park City of Glasgow/Vale of Aylesbury/Ed
1323:48Liz BarkerV35W  Headington/Ellenborough
1423:49Samantha FawcettSENW  Dacorum & Tring
1523:52Gemma BitarafSENW  Gade Valley
1623:59Ros KellingV50W  Banbury
1724:02Ania GabbSENW  Dacorum & Tring
1824:07Wendy WalshV45W  St. Albans Striders
1924:21Rosanna IannoneV35W Dick KnowlesVale of Aylesbury
2024:29Natasha BakerSENW Barry HearnMarshall Milton Keynes/Army
2124:40Julia AustinV50W Dick KnowlesVale of Aylesbury/Southern Counties Vets
2224:45Angela AdcockV35W  Watford
2325:00Laura BrineSENW  Leighton Buzzard
2425:00Kirstie ElliotV35W  Chiltern
2525:00Debbie AitkenV35W  Purple Patch
2625:02Michelle BartlettV45W  Banbury
2725:04Lynda HemburyV55W  Tring RC
2825:14Laura GushSENW Brendan WardCLC Striders
2925:18Abigail GoochV35W  Redway Runners/Police
3025:18Amy TannerSENW  St. Albans AC/St. Albans Striders
3125:24Emily BowenSENW  Silson Joggers
3225:32Claire McDonnellV45W  Gade Valley
3325:41Liz O'KeeffeV35W  Tring RC
3425:50Kathleen CourtierSENW  Gade Valley
3525:54Kirsty ThompsonSENW  Bedford & County
3625:56Madeleine DingSENW  Headington
3725:58Zoe LoweV50W  St. Albans Striders
3826:01Heather KirkSENW  Silson
3926:01Helen MulhallV40W  Bearbrook
4026:08Natalie WickingsU23W  Stevenage & North Herts/Sheffield Hallam Uni
4126:13Emma NewellSENW  Thame
4226:17Natasha McGovernU23W David CheshireBedford & County
4326:18Lynn BoddyV35W  Leighton Buzzard
4426:22Mary WardV45W  Tring RC
4526:32Sarah KingSENW  Redway Runners
4626:40Bryony HardingSENW  Tring Running Club
4726:40Alison HardingV55W  Tring RC
4826:43Kirsty BishopSENW  Redway Runners
4926:43Becky FawcettSENW  Dacorum & Tring
5026:45Jane CoulcherV45W  Thame
5126:48Melanie WrightSENW  Marshall Milton Keynes/Buckingham & Stowe
5226:51Charlotte NoakesV35W  Headington
5326:51Debbie ChannerV40W  Vale of Aylesbury
5426:55Julie MartinV45W  Redway Runners
5527:04Lisa JaySENW  Bearbrook
5627:15Kelly Du BuissonSENW  Dacorum & Tring
5727:15Debra BrentV50W Sharon EdghillMarshall Milton Keynes
5827:19Catriona ScottV35W  Headington
5927:19Gwyneth HueterV55W Paul KelseyOxford City/Southern Counties Vets
6027:21Sarah GalesSENW  Alchester RC
6127:25Jo HerculesSENW  Bearbrook
6227:43Karen CamidgeV40W  Redway Runners
6327:46Helen TurleyV60W  Headington
6427:47Samantha SullivanV40W  Dacorum & Tring
6527:49Victoria ThornleySENW  Dacorum & Tring
6627:53Alison PutkoV35W  Watford
6727:53Sarah BuckSENW  Redway Runners
6827:57Elizabeth WallsSENW  St Albans Striders
6927:59Teresa ReasonV40W  Gade Valley
7028:00Lorna SpenceleySENW  Silson Joggers
7128:03Victoria BerrySENW  Redway Runners
7228:08Gill JubbV40W  St. Albans Striders
7328:17Ruth MitchellSENW  Leighton Buzzard
7428:18Gemma HintonSENW  Silson Joggers
7528:22Ellen FulcherV50W  Handy Cross
7628:24Celine WilcockV40W  Tring RC
7728:26Becky PullU23W Ros KellingBanbury/St. Mary's Uni
7828:29Ruth KerrV50W  Bedford & County
7928:31Natalie ChandlerSENW  Vale of Aylesbury/Manchester Uni/Manchester TC
8028:36Natalie BakerV35W  Chiltern
8128:44Kassia GardnerV40W  Leighton Buzzard
8228:55Caroline ShrimptonSENW  Maidenhead
8329:01Lynn GarricksV45W  Bearbrook
8429:02Jules Robinson-SprayV40W  Dacorum & Tring
8529:17Lisa YabsleyV40W  Marshall Milton Keynes
8629:24Freya VafadariU20W  Luton
8729:25Deirdre HeydeckerV60W  St. Albans Striders
8829:29Sue TorranceSENW  Silson Joggers
8929:36Runner 2840SENW   
9029:37Christine DearmanV50W  Watford
9129:43Sarah LawrenceSENW  Redway Runners
9229:48Madeleine BrodieV45W  Bedford & County
9329:52Clair DrageSENW  St. Albans Striders
9429:54Rachael ScahillV45W  Tring RC
9529:56Caroline BeecheyV55W  Redway Runners
9629:59Flora BallesterSENW  Headington Road Runners
9730:03Heather FallaizeV55W Dick KnowlesVale of Aylesbury
9830:08Diane SandoverV60W  Leighton Buzzard TC
9930:09Donna IrwinV40W  St. Albans Striders
10030:13Shelley BennettV45W  Thame
10130:16Diane FarmerV55W Brian SlaughterMarshall Milton Keynes/Southern Counties Vets
10230:28Hilary NeedlemanV55W  Tring RC
10330:28Lisa AnsellV40W  Banbury
10430:30Hayley ParryV45W  Thame
10530:33Kerry CooperV35W  Redway Runners
10630:36Madeleine MoutrieSENW  Silson Joggers
10730:38Jo WestSENW  Chiltern Harriers
10830:40Fiona WilliamsSENW  Chiltern Harriers
10930:44Charlotte AshtonV35W  Dacorum & Tring
11030:44Helen WhiteV35W  Bearbrook
11130:48Justine VerweySENW  Silson Joggers
11230:51Leila OliverV35W  Maidenhead
11330:53Laura DavisSENW  Redway Runners
11430:54Lisa DugganSENW  Redway Runners
11530:59Sharon MaiseyV40W  Vale of Aylesbury
11631:05Runner 2848SENW   
11731:13Maria WilliamsV35W  Redway Runners
11831:17Barbara RalphV60W  Chiltern/Enfield & Haringey
11931:30Hayley VinnicombeV45W  Bedford & County
12031:32Maria EvansV35W  Tring RC
12131:44Lisa RipleyV40W  Bearbrook
12231:51Jayne CooperSENW  Silson Joggers
12331:53Marie-Anne FischerSENW  Headington RR
12431:56Voulla WheelerSENW  Marshal Milton Keynes
12532:04Sharon DavidsonV35W  Purple Patch
12632:12Joanne Caroline BaxterV50W  Tring RC
12732:13Kate JohnsonSENW  Leighton Buzzard
12832:34Sue FallonV50W  Thame
12932:43Lindsey ThomasV35W  Silson
13032:47Rebecca FleckneyV35W  Ampthill & Flitwick
13132:54Carole JackV50W  St. Albans Striders
13232:59Penny WallduckV50W  Dacorum & Tring
13333:01Pat HayballV50W  Dacorum & Tring
13433:02Melanie BignellSENW  Silson Joggers
13533:03Danielle CoxSENW  Tring RC
13633:09Michelle AshwellV40W  Jetstream Tri Club
13733:20Holly FaircloughSENW  Redway Runners
13833:24Lucy WelsbyV45W  Tring RC
13933:31Marie WraySENW  Silson Joggers
14033:32Amanda SturdyV40W  Thame
14133:49Emma CarterSENW  Headington RR
14233:58Jacki EskdaleV50W  Gade Valley
14334:18Charlotte HollowayV35W  St. Albans Striders
14434:22Helen WhalleyV35W  Redway Runners
14534:31Caroline SkyrmeV45W  St. Albans Striders
14634:48Denise BurfordV40W  Dacorum & Tring
14734:59Anna NaumenkoSENW  Wycombe Phoenix
14835:09Angela HughesV45W Nick HughesChiltern
14935:19Karen DykesSENW  Silson Joggers
15035:20Leigh SteerSENW  Redway Runners
15135:25Patricia BanertV45W  Bearbrook
15235:30Angela MulliganSENW  Redway Runners
15335:32Elaine EvansSENW  Silson Joggers
15435:49Runner 2812SENW   
15535:57Judi HopcroftV50W  Tring RC
15636:18Sandra SmithV65W  Banbury
15736:37Karen BugajV55W  Marshall Milton Keynes
15836:42Juliet HansonSENW  Silson Joggers
15936:48Carol MacdonaldV40W  Tring RC
16037:17Emma DonavanSENW  Dacorum & Tring
16138:01Deborah Liann BottomleySENW  Marshall Milton Keynes
16238:26Annette SmythV45W  Redway Runners
16338:46Pat CardV60W  Vale of Aylesbury
16439:25Ann WilliamsV50W  Unattached
16541:48Wai Meng Au YeongSENW  St Albans Striders