Scottish East District League External Results
Stirling University
17 Oct 15
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
3.1KXC U15M
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1 9:47Keir HowliesonU15M2 Central
2 9:56Lewis PentecostU15M2David LothianFalkirk
3 10:00Ben MacMillanU15M1Derek EastonCentral
4 10:03Robert SparksU15M2Ron MorrisonFife
5 10:07Magnus TaitU15M2Linda SmithLasswade
6 10:10Harry HallU15M1 Aberdeen
7 10:14Stephen AddisonU15M2John O'HaraCorstorphine
8 10:15Finlay RossU15M2John O'HaraCorstorphine
9 10:18Joseph WrightU15M2 Banchory Stonehaven
10 10:21Fraser BlackieU15M2 Edinburgh AC
11 10:22Cameron Taylor-CameronU15M1 Falkirk
12 10:22Tom IrelandU15M1 Edinburgh AC
13 10:26T GrayU15M  Wee County Harriers
14 10:28Jack GillespieU15M2 Aberdeen
15 10:29Josh AbbottU15M1Stephen RossChirnside/Minster Milers
16 10:33Euan HoodU15M2Kevin ReynoldsLasswade
17 10:36Adam BrownU15M1 Aberdeen
18 10:41S HollU15M  Central AC
19 10:48Harris PentecostU15M2David LothianFalkirk
20 10:49Craig MorrisU15M2Ron MorrisonFife
21 10:52Iain McWhinnieU15M1Steven DoigFife
22 10:54Thomas RossU15M1John O'HaraCorstorphine
23 10:56Adam RobertsonU15M1 Aberdeen
24 10:56Kane ElliottU15M1William SharpFalkirk
25 10:56Duthac MardonU15M1 Strathearn/Perth Strathtay
26 11:00Gavin McWhinnieU15M1Steven DoigFife
27 11:05Ryan DonaldU15M1 Dundee Hawkhill
28 11:10Cameron StoneU15M2 Aberdeen
29 11:15Craig AngusU15M1 Moorfoot
30 11:18D BellU15M  Dundee Hawkhill H
31 11:22C CallanU15M  Aberdeen AAC
32 11:26B ReynoldsU15M  Team Border
33 11:27J KinghornU15M  Team Border
34 11:29Cameron BullenU15M1 Team East Lothian
35 11:29L TharmeU15M  Team Border
36 11:29? ????U15M  Team Border
37 11:31Joe DonnellyU15M1 Team East Lothian
38 11:37L LibbrizziU15M  Edinburgh AC
39 11:45K ShieldsU15M  Dundee Hawkhill H
40 11:48Aidan BradyU15M1Henry GrayLivingston
41 11:50Leo WeldonU15M1 Falkirk
42 11:57R WyseU15M  Fife AC
43 12:11D KellyU15M  Lasswade AC
44 12:13S BurtonU15M  Stirling Triathlon Club
45 12:15Euan McAlisterU15M2 Lasswade
46 12:15B McDermidU15M  Dundee Hawkhill H
47 12:18Euan SimonU15M1 Lasswade
48 12:19Arran RobertsonU15M1 Pitreavie
49 12:19E SimpsonU15M  Dundee Hawkhill H
50 12:26Angus CousinU15M1 Lasswade
51 13:20Liam GillanU15M2 Pitreavie
52 13:34E FinchU15M  Wee County Harriers
53 13:44Alexander McLeodU15M1 Falkirk
54 14:27C DempsterU15M  Fife AC
55 18:32G KnightU15M  Perth Strathtay H.
3.1KXC U17W
PosACPerfNameAG YearCoachClub 
1110:32Kate GallagherU17W1 Central
2210:40Lauren DicksonU17W1Linda SmithLasswade
3311:00Rebecca EggelingU17W1Grant Scott SmithAberdeen
4111:00Jessica MacLeodU15W-1John O'HaraCorstorphine
5211:12Sarah TaitU15W-1Linda SmithLasswade
6411:29Madeleine WoodsU17W1 Central
7511:30Fiona DaviesU17W1 Central
8311:36Olivia VareilleU15W-1William DayFalkirk
9611:37Morven FergusonU17W2 Edinburgh AC
10711:40Jodie CurrieU17W2 Central
11411:42Jessica ChristieU15W-1David LothianFalkirk
12511:42Laura McNeillU15W-2 Aberdeen
13811:45L McCulloghU17W  Fife AC
14611:47Rosie EckersleyU15W-2David EckersleyCentral
15911:50K RourkeU17W  Team Border
16711:50Chloe McClungU15W-2David MurrayFalkirk
17811:56Beth HobbsU15W-2 Moorfoot
18911:58Heather ScottU15W-1 Central
191012:02Alice RobertsonU15W-1 Falkirk
201112:02G JamiesonU15W  Pitreavie AAC
211212:08Eilidh BrownU15W-1 Lasswade
221312:08Lindsey GilchristU15W-2 Edinburgh AC
231012:17T MatherU17W  Aberdeen AAC
241112:21Lauren WilkieU17W1 Lasswade
251412:23Katy McGonigalU15W-1 Falkirk
261512:23Phoebe AngusU15W-2William DayFalkirk
271612:25Sarah DavenportU15W-2Bruce ScottTweed, Leader, Jed Track
281712:29Martha GallacherU17W1 Dundee Hawkhill
291212:30Anna GilchristU17W2Enid JohnstoneEdinburgh AC
301812:30E ForbesU15W  Team Border
311912:34L JackU15W  Team Border
322012:40R FaganU15W  Team Border
331312:42Katy AitkenU17W2 Fife
342112:45Jasmine CollettU15W-1 Aberdeen
352212:49K WilkinsonU15W  Team Border
361412:49S TelferU17W  Kinross Road Runners
371512:51Sophie NetheryU17W1 Pitreavie
382313:07C BlaikieU15W  Teviotdale Harriers
391613:18Nicole McIntyreU17W1William SharpFalkirk
401613:18Isabel RemersU17W2 Dundee Hawkhill
411713:34Shania KingU17W1 Dundee Hawkhill
422413:37Eve DavidsonU15W-2 Dunfermline Track & Field
431813:37Heidi RossU17W1 Corstorphine
442513:41C RobertsU15W  Dundee Hawkhill H
451913:52Eilidh McCallumU17W1 Falkirk
462613:58Millie StokoeU15W-2 Central
472713:58Scarlett DonaldU15W-2 Edinburgh AC
482014:09Ishbel InglisU17W1 Teviotdale
492814:10M BrockiesbyU15W  Dunfermline Track C
502914:12M CropperU15W  Teviotdale Harriers
513014:20Holly WhiteU15W-2 Livingston
523114:26Jenni TottenU15W-1 Central
533214:32Kate LattoU15W-2 Team East Lothian
543314:51L TelferU15W  Kinross Road Runners
553417:27Lauren Tenn MillsU15W-1Gary MansonFalkirk