ESAA English Schools' Championships External Results
Gateshead
8-9 Jul 16

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
1500SCW U20W (9 Jul)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:40.23Victoria WeirPBU20W2Simon AndersonCity of Plymouth4:40.234:40.23
24:50.45Tess MasselinkPBU20W2 Tavistock4:50.454:50.45
35:02.12Emily Moyes U20W2Gordon PalmerWest Suffolk4:59.74:55.45
45:04.84Alex BarbourPBU20W1Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow5:04.844:54.22
55:07.32Marella WhitfieldPBU20W1Peter BarryHarrow5:07.325:07.32
65:08.89Abigail Nolan U20W1Paul HayesCoventry5:05.864:59.12
75:09.43Matilda Compton-Stewart U20W2Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow5:09.075:00.75
85:09.79Anna SharpPBU20W2Peter HaynesSouthampton5:09.795:09.79
95:13.99Katie LordPBU20W1Robert HughesCannock & Stafford5:13.995:13.5
105:15.03Holly DaviesPBU20W1Gordon PalmerWest Suffolk5:15.035:01.9
115:20.61Martika Gallagher U20W1Mark BraceNorth Devon5:17.25:14.76
125:24.80Ruby Whyte-Wilding U20W2David LeachLewes/Birmingham Uni5:23.465:23.46
-DNFDiana Chalmers U20W2Alex StantonBedford & County5:17.125:17.12
1500SCW U17W (9 Jul)
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
14:55.82Holly PagePBU17W2Jason MarchantDartford H4:53.944:47.9
24:59.56Maisie GricePBU17W2Mick WoodsAldershot, Farnham & District4:59.564:52.33
35:00.97Kosana WeirPBU17W2Roy ClarridgeThames Valley5:00.975:00.97
45:03.39Yasmin Austridge U17W2Mick JonesBlackheath & Bromley4:58.094:48.61
55:04.76Caitlin WosikaPBU17W2Martin RushTeam Bath5:04.765:00.25
65:11.36Nell SavagePBU17W2Christopher JefferyCornwall AC5:09.635:09.63
75:14.82Jordan WainePBU17W2Robert GriffithsSaffron AC5:14.825:14.82
85:15.61Amber Owens U17W2Stuart ColledgeNewark AC5:13.415:01.79
95:20.51Caitlin Carnegie U17W2Annette WealeYeovil/Wells City5:13.835:09.10
105:21.30Eevee-May Banbury U17W2Mark BraceNorth Devon5:11.185:10.57
115:22.24Meg Ormond U17W2Shireen HigginsWindsor Slough Eton & Hounslow5:11.05:03.82
125:22.89Nicola RavenhillPBU17W2Steve MannEaling Southall & Middx5:22.895:11.7
135:26.57Rebecca Poole U17W1Ian ByettBasingstoke & Mid Hants5:11.15:10.74
145:27.41Amy Walker U17W1George JonesRugby & Northampton5:12.795:12.79
155:28.93Emma Mears U17W2James BennettMarshall Milton Keynes5:19.665:15.1
165:30.79Elena Carey U17W2Les RaymentBracknell AC5:07.04:59.53
175:36.02Ella Newton U17W2James McDonaldHerne Hill/Cambridge H5:19.345:19.34