East Anglian League Final External Results
Bury St. Edmunds
18 Sep 16

To see full results click here
Has your performance not been assigned to your profile yet? Just click the envelope Notify beside your performance below to notify us and get it on your profile.
 
800 SM A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:00.5James McCrae U20M Bud BaldaroNene Valley/Birmingham Uni1:53.951:52.55
22:01.0Alex BartlettPBU20M Barry PalmerWest Suffolk2:01.02:01.0
32:01.3Oliver Park SENM Mark VileCambridge & Coleridge1:56.661:55.55
42:11.1Henry Milldown U20M  Ipswich2:07.81:59.72
52:14.1Ben Holdgate U23M  Braintree2:07.32:07.3
62:48.1Jack PishornSBSENM  West Norfolk/Ryston2:48.12:35.9
72:48.1Lee Carey SENM Jennifer O'SheaLuton2:40.32:39.97
800 SM B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:03.3Ollie Bowling U20M Russell ProsserNene Valley1:58.11:58.1
22:06.0Richard Park SENM  Cambridge & Coleridge2:00.901:59.65
32:09.6Joshua Thompson U20M  Ipswich2:09.12:08.2
42:33.1Romero Armani DujoƄ U20M Jennifer O'SheaLuton2:26.82:26.8
52:41.2Neil Watson V40M Tony PayneWest Norfolk2:26.62:22.5
62:59.9Craig PalmerPBSENM Barry PalmerWest Suffolk2:59.92:59.9
73:06.7Amr ZikoSBV35M Ken HillsBraintree/Eastern Masters3:06.73:02.7
800 U17M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:06.3Joshua Hulse U17M1Eric PhillipsIpswich1:53.681:52.7
22:07.4Aiden Try U17M1 Thetford2:03.421:58.02
32:08.6Oliver Randall U17M1 Southend2:05.12:02.5
42:10.4Matthew Horton U17M1Peter GoreCity of Norwich2:08.42:08.4
52:11.1Kai Beadle U17M1 Great Yarmouth2:10.42:07.5
62:18.8Mapesho Mukutuma U17M1 Nene Valley2:12.82:12.8
72:20.3Alf Timney U17M1 Cambridge & Coleridge2:17.62:17.6
800 U17M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:08.8Craig WheelerPBU17M1Ron DawsonSouthend2:08.82:08.8
22:09.8Bradley AllanPBU17M2 Nene Valley2:09.82:00.0
32:10.4Jack Grady U17M1 Ipswich2:08.882:01.3
42:12.3Edward Whiting U17M1Peter GoreCity of Norwich2:10.42:00.8
52:32.0James Parker-HammondPBU17M1 Thetford2:32.02:32.0
62:34.6George Brownsell U17M2 Great Yarmouth2:25.32:25.3
800 U15M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:06.4Thomas Palmer U15M2Robert KimberColchester & Tendring2:00.401:57.92
22:08.8Joseph Prince U15M2 Nene Valley2:08.72:02.88
32:11.3Tyler Bilyard U15M2 Great Yarmouth2:08.661:58.73
42:14.2Tai Elvin-Andrews U15M2 Ipswich2:13.712:05.9
52:15.4Fletcher Collins-ShirleyPBU15M1 Cambridge & Coleridge2:15.42:09.4
62:38.1Sebastian Darnell U15M2Derek DarnellHuntingdonshire2:25.952:10.49
72:39.0Alfie WilliamsPBU15M1John GreenhalghWest Norfolk2:39.02:21.2
82:42.8Toby Robinson U15M1 City of Norwich2:34.22:34.2
800 U15M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:21.6Rakesh Wilson-Snow U15M1 Ipswich2:15.12:08.1
22:22.2Thomas BridgerPBU15M1 Cambridge & Coleridge2:22.22:12.42
32:41.1Joshua LandlesPBU15M2 Great Yarmouth2:41.12:41.1
42:43.3Matthew Church U15M1 Nene Valley2:28.602:26.2
53:16.4Thomas Sturgeon U15M1 Colchester & Tendring2:49.92:47.7
800 U13M A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:23.0Leslie Anaglavi U13M2 Southend2:21.12:21.1
22:27.4Matthew Brayshaw U13M2 Colchester & Tendring2:25.42:13.7
32:28.4Frederick Adams U13M2 Ipswich2:25.22:10.9
42:36.4Michael Langley U13M2 City of Norwich2:24.52:24.5
52:39.3Markus Downhill U13M2 Huntingdonshire2:35.82:20.52
62:39.6Corban Wood U13M2 Cambridge & Coleridge2:36.792:15.4
72:49.1Freddie House U13M1 Nene Valley2:36.52:33.5
82:55.3Benjamin Cone U13M1 Waveney Valley2:44.12:42.2
800 U13M B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:30.6Charlie Turner U13M2 Ipswich2:30.352:12.9
22:35.8Antoine AtmadjovSBU13M1 Colchester & Tendring2:35.82:34.7
32:36.7George KeenPBU13M1 Cambridge & Coleridge2:36.72:13.5
42:36.9Luke RandallPBU13M2 Southend2:36.92:36.9
52:40.1Joel McGinness U13M1 Huntingdonshire2:39.692:27.32
62:40.9Jake Hart U13M2David PringCity of Norwich2:37.02:28.5
72:53.4Tom Spurgeon U13M2 Waveney Valley2:52.92:36.3
800 SW A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:25.5Alice GoodwinPBU20W  Ipswich/East Anglia Uni2:25.52:25.5
22:26.5Lucy EmmettPBU17W Lynn EmmettCity of Norwich2:26.52:26.5
32:29.1Elsie Gray U17W  Colchester & Tendring2:28.02:27.9
42:33.2Chloe Pavey U23W  Nene Valley2:30.12:30.1
52:34.4Annabel Matthews-Smith U23W David WestSouthend/Portsmouth Uni2:27.912:25.4
63:04.2Nasteho Ali U17W  West Norfolk2:56.92:56.9
800 SW B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:37.3Lily Woodruff U17W  Ipswich2:27.32:25.71
22:40.2Ellisa Baggott U17W Robert KimberColchester & Tendring2:33.72:33.7
32:41.8Alice Callcut U17W  Nene Valley2:36.32:30.6
42:43.1Siew Yen Loke U17W  City of Norwich2:35.42:35.4
53:47.0Sharon SmallsPBV45W  West Norfolk3:47.03:47.0
800 U15W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:23.7Elizabeth Bentham U15W2Catrina LewisLuton2:19.042:14.05
22:28.9Amy Graham U15W2 Ipswich2:24.82:24.8
32:34.8Sophie Peach U15W2David PringCity of Norwich2:30.32:30.3
42:36.0Katie Porter U15W2 Peterborough2:29.802:26.90
52:48.5Mary OlayiwolaPBU15W1 Colchester & Tendring2:48.52:48.5
62:55.1Ella Miels U15W1 Cambridge & Coleridge/Australia2:48.562:48.56
72:55.6Heather Hamilton U15W2 Braintree2:42.92:42.1
83:05.2Alice Claridge U15W1 Huntingdonshire2:45.12:44.6
800 U15W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:34.6Ayra AndersonPBU15W1 Colchester & Tendring2:34.62:34.6
22:35.0Alexandra Wright U15W1 Ipswich2:29.02:29.0
32:40.9Naryce Anderson U15W2David PringCity of Norwich2:37.32:32.5
42:46.4Yasmin Palmer U15W1Jane DixonLuton2:36.862:32.31
52:54.5Kate Sheppard U15W1Anthony GordonBraintree2:51.22:51.2
63:01.9Sasha Clark U15W1 Cambridge & Coleridge2:53.572:53.57
73:04.5Daniella ScholesPBU15W1 Huntingdonshire3:04.53:04.5
800 U13W A
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:35.2Madeleine Short U13W2David PringCity of Norwich2:32.12:19.9
22:39.6Natalie Hughes U13W2 Ipswich2:35.62:28.3
32:40.1Daisy Coulson-BascombePBU13W1 Huntingdonshire2:40.12:39.66
42:42.1Lydia MarshallPBU13W2 West Suffolk2:42.12:37.7
52:45.5Teegan Rayner U13W1 Braintree2:44.82:27.6
62:52.3Charlotte Dunstone U13W2 Peterborough2:48.82:48.8
73:03.2Josie Knight U13W1 Nene Valley2:52.02:39.4
800 U13W B
PosPerfName AG YearCoachClubSBPB 
12:39.9Martha Bennett U13W2 City of Norwich2:37.22:37.2
22:45.8Isobel Alexander U13W1 Ipswich2:44.32:32.3
32:54.1Libby Stinson U13W2 West Suffolk2:51.32:40.9
42:54.9Ellie LinnellPBU13W2 Huntingdonshire2:54.92:51.5
52:57.6Angelina Caulfield U13W2 Braintree2:51.32:43.2
63:02.0Alexa Boole U13W1 Nene Valley3:00.92:43.4
73:35.6Taela Hodds U13W2 Waveney Valley3:23.23:23.2